6 tipů pro podzimní relax doma

Podzim se blíží mílovými kroky. Pojďte si deštivé a chmurné dny trošku zpříjemnit a nalaďte se na tu správnou relaxační vlnu, ať je vám doma o poznání příjemněji. Máme 6 jednoduchých tipů, jak na to. 

Relaxační křeslo v hlavní roli

Místo na odpočinek byste neměli kombinovat s žádnou prací ani s činnostmi, které nejsou vyloženě relaxační. Udělejte si proto doma prostor jen na relax bez rušivých vlivů. Ideální je na to třeba závěsné křeslo (TIP: houpací křeslo Chillo můžete zavěsit pomocí chemické kotvy a houpat se až do aleluja). 

Vybrat si ale můžete i obyčejná křesla, ušáky nebo klasická křesla na dřevěných nožičkách, které z každého koutku vykouzlí místo plné pohody. Mezi blogerkami je populární třeba retro křeslo z blogu Soni Malinové, moderní křeslo obloukového tvaru z webu Oringle anebo křeslo s vysokými zády, které padne do klasických i moderních interiérů, které doporučuje  blogerka Veronika z blogu Miauk. 

Relaxační křeslo jako vhodný doplněk.

Svíčky, vůně a čerstvý vzduch 

Abyste se cítili dobře, měli byste prostředí přizpůsobit atmosféru domu i ovzduší. Zatímco venku jej moc neovlivníte, uvnitř můžete popustit uzdu své fantazii a svému vkusu. Příjemnou vůni můžete navodit svíčkami s vonnými esencemi nebo difuzéry s uklidňujícími a relaxačními účinky. Pro zklidnění mysli je třeba ideální vůně levandule, která vám také pomůže lépe spát. Pro lepší spánek zase použijte meduňku. 

Typické podzimní vůně

 • jablečná
 • hroznové víno
 • mandarinka
 • hřebíček
 • máta
 • čajovník
 • hruška
Dekorační svíčky do domácnosti.

Dopřejte si masáž chodidel 

To, že vám vaše tělo slouží každý den, nemusí být samozřejmost, proto se o něj dobře starejte. Dopřejte si čas od času relaxační masáž chodidel, zad i obličeje, a uvolněte ztuhlé svaly. Ideální jsou relaxační vany pro nohy, do kterých můžete nalít uvolňující olejové esence. Nohy pak nechte odpočívat ve vodorovné poloze na podložce nebo taburetu, který můžete zkombinovat s křeslem. 

TIP: Stylové taburety můžete hledat k vašemu křeslo pomocí přehledných filtrů třeba na Biano.cz.

Podzimní masáž chodidel.

Ve znamení krémových polévek a čajů

Zahřejte se nejen duševně, ale také fyzicky. Je totiž ideální čas na horké čaje, cappuccina a krémové polévky. Těmi nejoblíbenějšími jsou klasicky podzimní dýňová, brokolicová, hrášková, mrkvová, fazolová nebo květáková. Abyste z pokrmu udělali zážitek nejen po chuťové stránce, ale i estetické, je pravý čas pořídit designové misky a talíře, které i z nejobyčejnějšího jídla vykouzlí požitek. Nám se líbí ty MlsnyHrnec.cz.

Podzimní jídlo a polévky, které zahřejí.

Do postele i k televizi se bude hodit pléd 

Pletené plédy jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným dekoračním i praktickým pomocníkem, který vás zahřeje v chladnějších večerech, když si budete chtít jen tak lehnout k televizi. Pokud vybíráte mezi tradičními dekami, pak byste rozhodně měli zvážit i ovčí deky, které se vyznačují mimořádnou hřejivostí a izolací tepla.

Pletený pléd je vhodný k televizi i do postele.

Nejpopulárnější plédy a deky:

 • ovčí 
 • typ “beránek”
 • pléd s úpletem
 • bavlněný pléd

Vyzdobte si byt podzimně 

Podzimní doplňky a dekorace jsou to, co dodá vaší domácnosti kouzlo a odliší ji od zbytku roku. Jste milovníkem výraznějších dekorací, které nejdou přehlédnout? Pak vsaďte na podzimní věnce, vydlabané dýně, proutěné košíky nebo lucerničky.  

Dekorace ale můžete vytvořit i velmi decentně – třeba podzimní kyticí s barevnými listy a šiškami, kaštany v misce nebo podzimními svíčkami na stolech.

Podzimní dekorace domácnosti.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Srovnání gramofonů

Recenze herních konzolí