6 tipů pro podzimní relax doma

Podzim se blíží mílovými kroky. Pojďte si deštivé a chmurné dny trošku zpříjemnit a nalaďte se na tu správnou relaxační vlnu, ať je vám doma o poznání příjemněji. Máme 6 jednoduchých tipů, jak na to. 

Relaxační křeslo v hlavní roli

Místo na odpočinek byste neměli kombinovat s žádnou prací ani s činnostmi, které nejsou vyloženě relaxační. Udělejte si proto doma prostor jen na relax bez rušivých vlivů. Ideální je na to třeba závěsné křeslo (TIP: houpací křeslo Chillo můžete zavěsit pomocí chemické kotvy a houpat se až do aleluja). 

Vybrat si ale můžete i obyčejná křesla, ušáky nebo klasická křesla na dřevěných nožičkách, které z každého koutku vykouzlí místo plné pohody. Mezi blogerkami je populární třeba retro křeslo z blogu Soni Malinové, moderní křeslo obloukového tvaru z webu Oringle anebo křeslo s vysokými zády, které padne do klasických i moderních interiérů, které doporučuje  blogerka Veronika z blogu Miauk. 

Relaxační křeslo jako vhodný doplněk.

Svíčky, vůně a čerstvý vzduch 

Abyste se cítili dobře, měli byste prostředí přizpůsobit atmosféru domu i ovzduší. Zatímco venku jej moc neovlivníte, uvnitř můžete popustit uzdu své fantazii a svému vkusu. Příjemnou vůni můžete navodit svíčkami s vonnými esencemi nebo difuzéry s uklidňujícími a relaxačními účinky. Pro zklidnění mysli je třeba ideální vůně levandule, která vám také pomůže lépe spát. Pro lepší spánek zase použijte meduňku. 

Typické podzimní vůně

 • jablečná
 • hroznové víno
 • mandarinka
 • hřebíček
 • máta
 • čajovník
 • hruška
Dekorační svíčky do domácnosti.

Dopřejte si masáž chodidel 

To, že vám vaše tělo slouží každý den, nemusí být samozřejmost, proto se o něj dobře starejte. Dopřejte si čas od času relaxační masáž chodidel, zad i obličeje, a uvolněte ztuhlé svaly. Ideální jsou relaxační vany pro nohy, do kterých můžete nalít uvolňující olejové esence. Nohy pak nechte odpočívat ve vodorovné poloze na podložce nebo taburetu, který můžete zkombinovat s křeslem. 

TIP: Stylové taburety můžete hledat k vašemu křeslo pomocí přehledných filtrů třeba na Biano.cz.

Podzimní masáž chodidel.

Ve znamení krémových polévek a čajů

Zahřejte se nejen duševně, ale také fyzicky. Je totiž ideální čas na horké čaje, cappuccina a krémové polévky. Těmi nejoblíbenějšími jsou klasicky podzimní dýňová, brokolicová, hrášková, mrkvová, fazolová nebo květáková. Abyste z pokrmu udělali zážitek nejen po chuťové stránce, ale i estetické, je pravý čas pořídit designové misky a talíře, které i z nejobyčejnějšího jídla vykouzlí požitek. Nám se líbí ty MlsnyHrnec.cz.

Podzimní jídlo a polévky, které zahřejí.

Do postele i k televizi se bude hodit pléd 

Pletené plédy jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným dekoračním i praktickým pomocníkem, který vás zahřeje v chladnějších večerech, když si budete chtít jen tak lehnout k televizi. Pokud vybíráte mezi tradičními dekami, pak byste rozhodně měli zvážit i ovčí deky, které se vyznačují mimořádnou hřejivostí a izolací tepla.

Pletený pléd je vhodný k televizi i do postele.

Nejpopulárnější plédy a deky:

 • ovčí 
 • typ “beránek”
 • pléd s úpletem
 • bavlněný pléd

Vyzdobte si byt podzimně 

Podzimní doplňky a dekorace jsou to, co dodá vaší domácnosti kouzlo a odliší ji od zbytku roku. Jste milovníkem výraznějších dekorací, které nejdou přehlédnout? Pak vsaďte na podzimní věnce, vydlabané dýně, proutěné košíky nebo lucerničky.  

Dekorace ale můžete vytvořit i velmi decentně – třeba podzimní kyticí s barevnými listy a šiškami, kaštany v misce nebo podzimními svíčkami na stolech.

Podzimní dekorace domácnosti.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.