Recenze Dual SIM telefonů

Máte dvě telefoní čísla a přitom nechcete s sebou nosit dva mobilní telefony? V naší srovnávací recenzi se dozvíte na co si dát při výběru dual SIM telefonů pozor a přehled nejlepších dual SIM telefonů na trhu.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  95 %

  Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

  • Propracovaný design s displejem bez rámečku
  • Vysoká kvalita pořízených fotografií a videa
  • Menší výdrž baterie vzhledem k výkonu
  16900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  94 %

  Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/128GB

  • Úchvatná kapacita baterie 5 020 mAh
  • Čtečka otisků prstů pro bezpečnost dat
  • Velmi dobrý poměr ceny a výkonu
  • Lehce horší zvuk reproduktoru
  • Vyšší hmotnost vlivem velké kapacity baterie
  6170 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  93 %

  Apple iPhone SE (2020) 128GB

  • Voděodolný
  • Vysoce výkonný s čipem Apple A13 Bionic
  • Podporuje bezdrátové nabíjení
  • Prodává se bez příslušenství
  • Velký rámeček okolo displeje
  12590 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  91 %

  Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM

  • Dobrá kapacita baterie 3000 mAh
  • Téměř bezrámečkový displej
  • Duální zadní fotoaparát 13+5 Mpx
  • Není dostatečně výkonný na hry
  • Někomu může chybět notifikační dioda
  3770 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  90 %

  Apple iPhone 12 Pro 128GB

  • Převratný fotoaparát s technologií LiDAR
  • Velmi vysoký výkon díky čipu A14
  • Opravdu vysoká cena
  29790 Kč Zkontrolovat ceny

Chytré telefony jsou dnes dostupnější než kdykoli dřív. Doby, kdy jste si mohli pořídit chytrý telefon za opravdu velmi vysokou částku, jsou pryč. Prakticky se z telefonů stává spotřební zboží – alespoň z těch levnějších. My vám dnes ukážeme, podle čeho vybírat nejlepší Dual SIM telefony, které jsou specifické a stále více oblíbené. Podívejte se, podle jakých kritérií Dual SIM telefony kupovat.

3 nejlepší Dual SIM telefony

 1. Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/128GB: základ pro nenáročné
 2. Apple iPhone SE (2020) 128GB: zlatá střední cesta s trochou kompromisu
 3. Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM: dobrá volba pro náročnější

Proč používat Dual SIM telefon místo obyčejného?

Specifikum Dual SIM telefonů je, že do něj můžete vložit a používat 2 SIM karty. Jednoduše tak můžete přijímat hovory, nebo volat z různých 2 čísel. Ideální je to především, když máte soukromé a pracovní telefonní číslo. Namísto toho, abyste s sebou museli neustále nosit 2 mobilní telefony, bude vám stačit jeden Dual SIM telefon. Jinak se na ovládání prakticky nic nemění a telefon se chová naprosto standardně.

Jak správně vybrat nejlepší Dual SIM telefon?

Výběr toho nejlepšího Dual SIM telefonu není snadný. Ne vždy totiž platí, že čím je telefon dražší, tím bude také lepší. Navíc hodně záleží na tom co chcete s telefonem dělat, co od něj očekáváte. Pokud si vystačíte pouze s posíláním SMS zpráv a voláním, pak nepotřebujete super výkonný drahý Dual SIM telefon. Jenže pokud jste náročný uživatel, jen tak se s něčím nespokojíte.

Proto vám přinášíme detailní přehled důležitých kritérií při výběru toho nejlepšího Dual SIM telefonu. Přečtěte si pozorně naši recenzi Dual SIM telefonů a nakupte výhodně, protože budete vědět, co je důležité, na co se během nákupu zaměřit. Už se nenecháte nachytat některými výrobci, kteří velmi rádi vyzdvihují mnohdy nedůležité parametry.

Aktivní versus pasivní Dual SIM telefon

Ještě stále se můžete na trhu setkat s takzvanou pasivní technologií Dual SIM telefonů. Znamená to, že sice můžete mít uvnitř telefonu připojené 2 SIM karty, ale fungovat nemohou současně. Znamená to, že v daný okamžik je vždy aktivní pouze jedna, zatímco druhá je odpojená od sítě – nemá tedy signál a je nedostupná. Takové řešení je samozřejmě nevyhovující a nejedná se o opravdový Dual SIM telefon v pravém slova smyslu.

Proto se vždy zaměřte na aktivní Dual SIM technologii. Právě díky ní budete moct používat obě SIM karty zároveň. Tedy obě SIM současně budou připojené k síti operátora a přijímat signál, takže ať vám kdokoli zavolá na jednu nebo druhou SIM, můžete hovor bez problému zvednout. Aktivní Dual SIM technologie dnes na trhu naštěstí převažuje, přesto byste se ale raději při nákupu měli ujistit, že si nekupujete pasivní Dual SIM telefon.

Hybridní nebo opravdové Dual SIM telefony?

Aby toho nebylo málo, nejde jen o aktivní nebo pasivní technologii Dual SIM. Setkat se totiž můžete také s pojmy, jako je hybridní Dual SIM telefon. Co takový pojem znamená? Hybridní Dual SIM telefony jsou takové, které sice mají druhý slot pro SIM kartu, ale ten je zároveň také slotem pro paměťovou kartu. Jestliže využijete druhý paměťový slot, budete se muset bez paměťové karty obejít.

My vám můžeme doporučit pouze opravdové Dual SIM telefony, které skutečně přináší onen žádaný komfort z užívání 2 SIM karet. Dnes se sice často bez paměťové karty obejdete, a to díky různým cloudovým službám, přesto to může být pro mnohé nepohodlné řešení a další peníze za službu navíc. Ideální kombinace tak je aktivní a opravdový Dual SIM telefon.

Android Dual SIM telefony

Dual SIM telefony s operačním systémem Android jsou rozšířeny mnohem víc. Vyplývá to samozřejmě ze samotného rozšíření Androidu, který je v základní verzi pro mobilní telefony zdarma, výrobci tak řeší jen grafické rozhraní. To příznivě snižuje cenu samotného telefonu. Obecně jsou tak telefony s Androidem levnější. Mají své příznivce, ale i odpůrce – pravděpodobně bude záležet, jaký operační systém jste používali dřív.

Apple Dual SIM telefony

Během poslední doby přišel se svými Dual SIM telefony také Apple. Jak bývá zvykem, jedná se o dražší zařízení, které si většinou kupujete, pokud už máte s Apple a jejich iOS zkušenosti. Výhodou je, že Apple Dual SIM telefony podporují eSIM. Nepotřebujete tedy žádnou další fyzickou SIM kartu, ale stačí se registrovat pomocí kódu od vašeho operátora.

Velikost a rozlišení displeje

Dalším velmi důležitým faktorem při výběru je velikost displeje. Avšak pozor, nejde vždy jen o velikost, ale také o rozlišení. Některé levnější Dual SIM telefony se sice pyšní velkými displeji, ale nabízí velmi malé rozlišení. Ve výsledku pak obraz na takovém displeji nevypadá vůbec dobře – není ostrý. Pokud si chcete užívat například sledování videa, procházení internetu a podobně, sáhněte raději po modelech s vyšším rozlišením displeje.

Dual SIM telefony vyšší cenové kategorie mají většinou uhlopříčku displeje v rozmezí 5 až 6,5 palců s velmi vysokým rozlišením okolo 1334 x 750 pixelů. Bez problému tak na nich můžete sledovat filmy, číst si oblíbenou knihu, procházet internet a mnoho dalších věcí, ke kterým se kvalitní a větší displej rozhodně hodí.

Fotoaparát

Průzkumy jasně ukazují, že běžné zákazníky nejvíce u mobilních telefonů zajímá právě kvalita fotoaparátu – respektive kvalita výsledných fotek. Pokud chcete kvalitní Dual SIM telefon s dobrým a ostrým fotoaparátem ve vysokém rozlišení, poohlédněte se po takových, které mají více objektivů. Přitom ale nehraje roli jen počet megapixelů, ale třeba také velikost snímače. Dnes je naštěstí dostatečná kvalita fotografií u většiny Dual SIM telefonů. Pokud ale chcete extra kvalitní a ostré snímky, rozhodně se tomuto kritériu věnujte více. Doporučujeme si projít i nějaká srovnání fotografií.

Výkon

Jako běžný uživatel naštěstí nebudete muset výkon příliš řešit. Většina Dual SIM telefonů je dostatečně výkonná, aby bez problému zvládla všechny potřebné operace. Pokud ale chcete na telefonu hrát hry, potom budete muset výkon Dual SIM telefonu řešit. Doporučujeme v takovém případě alespoň 4 GB operační paměti a alespoň 2jádrový procesor. Výhodou může být také externí grafický čip – ten ale mají pouze opravdu dražší výkonné telefony.

Vnitřní paměť

Doby, kdy se musela řešit vnitřní paměť jsou naštěstí pryč, protože existuje cloudové řešení, kam si můžete ukládat své dokumenty. Výhodné je, že je potom můžete mít lehce synchronizované mezi různá zařízení. Pokud ale nechcete za cloud platit, je řešením běžná vnitřní paměť. Poměrně snadno byste si měli vystačit s vnitřní pamětí 256 GB. Pokud nejste náročný uživatel a nebudete to ani přehánět s fotografiemi, pak bude stačit i 128 GB.

Výdrž baterie

Nicméně velmi důležitou součástí Dual SIM telefonů je výdrž baterie. Určitě nechcete, abyste museli telefon nabíjet každý večer. Nebo vám při používání nevydržel ani celý den. Ideální je hodnota okolo 3000 mAh – telefon s takovou kapacitou baterie vydrží při běžné zátěži zhruba 60 až 70 hodin používání, tedy do 3 dnů. Při plné zátěži je to potom okolo 20 hodin.

Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM: základ za minimální cenu

Dostupný a chytrý Dual SIM telefon, který si můžete koupit opravdu levně. Model Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM je určen opravdu nenáročným uživatelům, kteří nečekají extra výkon ani kvalitu fotoaparátu. Na druhou stranu zcela dostačuje například pro volání, posílání zpráv, prohlížení internetu a podobně. Výborná je kapacita baterie 3000 mAh, přestože se jedná o levnější model.

Samsung Galaxy A20e A202F Dual SIM

91 %
 • Dobrá kapacita baterie 3000 mAh
 • Téměř bezrámečkový displej
 • Duální zadní fotoaparát 13+5 Mpx
 • Není dostatečně výkonný na hry
 • Někomu může chybět notifikační dioda
3770 Kč

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/128GB: základ pro nenáročné

Velmi oblíbený telefon mezi Dual SIM modely, právě takový je Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/128GB. Velkou předností modelu je dlouhá výdrž baterie – nabízí kapacitu 5 020 mAh. Podle výrobce při nadstandardní zátěži vydrží až 33 hodin. Výhodou je také poměrně výkonný procesor od Qualcommu Snapdragon 720G.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6GB/128GB

94 %
 • Úchvatná kapacita baterie 5 020 mAh
 • Čtečka otisků prstů pro bezpečnost dat
 • Velmi dobrý poměr ceny a výkonu
 • Lehce horší zvuk reproduktoru
 • Vyšší hmotnost vlivem velké kapacity baterie
6170 Kč

Apple iPhone SE (2020) 128GB: zlatá střední cesta s trochou kompromisu

Očekávaný model roku 2020 od Applu, na který mnoho zákazníků dlouho čekalo. Apple iPhone SE (2020) 128GB měl přinést nižší cenu a dobrý poměr k výkonu. Na zařízení od prémiové značky Apple je telefon relativně levný. Přitom nabízí výkonný procesor a pokročilý fotoaparát s mnoha rozšiřujícími funkcemi.

Apple iPhone SE (2020) 128GB

93 %
 • Voděodolný
 • Vysoce výkonný s čipem Apple A13 Bionic
 • Podporuje bezdrátové nabíjení
 • Prodává se bez příslušenství
 • Velký rámeček okolo displeje
12590 Kč

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM: dobrá volba pro náročnější

Jestliže nechcete řešit kompromisy, ale zároveň nechcete dávat za telefon velmi vysoké částky, potom je Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM dobrou volbou. Těšit se můžete na kvalitní fotografie, o které se postará fotoaparát s rozlišením 64 Mpix. Videa pořídíte v rozlišení až 8K. To vše velmi kvalitně a ostře díky dobrému stabilizátoru.

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

95 %
 • Propracovaný design s displejem bez rámečku
 • Vysoká kvalita pořízených fotografií a videa
 • Menší výdrž baterie vzhledem k výkonu
16900 Kč

Apple iPhone 12 Pro 128GB: pro náročné a fanoušky Apple

Vysoce výkonný model, který Apple představil v roce 2020. Apple iPhone 12 Pro 128GB přináší mnoho novinek a inovací, které ale běžný uživatel vůbec nevyužije. Rozhodně velkým krokem je podpora vysokorychlostních 5G sítí, stejně jako neuvěřitelná rychlost díky čipu A14 Bionic. Pokrokový je také fotoaparát s inteligentní technologií LiDAR, která umí dokonale fotit i za zhoršených světelných podmínek.

Apple iPhone 12 Pro 128GB

90 %
 • Převratný fotoaparát s technologií LiDAR
 • Velmi vysoký výkon díky čipu A14
 • Opravdu vysoká cena
29790 Kč

Proč si pořídit dual sim telefon?

Dual sim telefony jsou skvělý pracovní nástroj, který ocení každý, kdy má více než jedno telefoní číslo. Díky těmto zařízením můžete efektivně spravovat svá telefoní čísla.

Jaké dual sim telefony jsou nejlepší?

Nelze říci, která značka dual sim telefonů je nejlepší. Mezi výrobci domunují klasičtí výrobci telefonů, jako je Apple nebo Samsung.

Jaká je cena rual sim telefonů?

Cena dual sim telefonů je podobná, jako cena klasických telefonů, v zásadě se nejedná o nijak cenově výrazný rozdíl.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.