Recenze french pressů

French press je jednou z možností jak si doma připravit dobrou kávu. Jak french press přesně funguje a v čem je jeho výhoda či nevýhoda oproti moka konvičce? Recenze a test nejlepších french pressů.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  96 %

  French press Bialetti 350ml

  • kombinace skla a kovu
  • povedený design s odkazem na značku
  • vrchní víčko podle uživatelů nedokonale těsní
  529 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  94 %

  French press Bodum CHAMBORD 0,5 l

  • odolná kombinace skla a kovu
  • rukojeť z odolného plastu
  • všechny části je možné umývat v myčce
  • pro někoho možná až příliš tradiční design
  1189 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  93 %

  French Press Frieling Ultimo

  • krásný nerezový design
  • vysoká odolnost
  • vyšší hmotnost
  1190 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  91 %

  French press TESCOMA TEO 0,6 l

  • velmi nízká cena
  • lze snadno rozložit a umýt
  • v myčce můžete umývat jen skleněnou nádobu
  420 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  90 %

  French press Weis termo 1l

  • hezký design
  • vysoká odolnost díky celokovové konstrukci
  • vyšší cena
  • kovová rukojeť může vést teplo
  1429 Kč Zkontrolovat ceny

Potřebujete si rychle a relativně levně připravit dobrou kávu? Potom je french press tím nejlepším řešením. Věřte, že k přípravě chutné kávy rozhodně nebudete potřebovat kávovar za desítky tisíc ani kurz baristy – postačí vám kvalitní french press, dobrá káva a správný postup. Ukážeme vám, jak si vybrat kvalitní french press, který bude splňovat všechna důležitá kritéria správného výběru.

3 nejlepší french pressy v roce 2021

 1. French press TESCOMA TEO: základ za nízkou cenu
 2. French press Bodum CHAMBORD: odolnější kombinace skla a kovu
 3. French press Weis termo: profesionální příprava kávy

Proč používat french press místo drahého kávovaru?

French press má tu výhodu, že jeho pořizovací cena je v porovnání s kvalitním kávovarem nízká. Zatímco za kávovar můžete klidně utratit i 20 000 Kč, kvalitní french press koupíte už okolo 1 000 Kč, a to je velký rozdíl. Přitom kávu můžete připravit opravdu kvalitní. Nejlépe samozřejmě chutná čerstvá káva. Kromě french pressů může být dobrou alternativou i moka konvička, jejíž cena je rovněž velice nízká a přitom dokáže nabídnout kvalitní kávový zážitek. Hlavní rozdíl mezi moka konvičkou a french pressem je v principu jejich fungování. Zatímco moka kávovar funguje na principu tlaku (menšího než v běžných pákových kávovarech), tak french press tlak nevyužívá asprávná doba luhování kávy je zajištěna pístovým sítkem, které kávu od nápoje po uvaření oddělí. Dle nás je moka konvička lepší volbou, avšak je příprava této kávy trvá obvykle o něco déle a je potřeba vařič, což může být třeba v koncelářských prostorách problém. Frech press si vystačí pouze s varnou konvicí.

Do french pressů je lepší kupovat kávu, která je namletá více na hrubo nebo si na domácím mlýnku na kávu požadovanou hrubost kávy připravit. Hrubší káva násladně neprojde tak lehce sítem po oddělení kávy od lógru.

Jak správně vybrat nejlepší french press?

Přestože na první pohled by se mohlo zdát, že vybrat kvalitní french press je snadné, není tomu tak. Na trhu je mnoho různých french pressů, proto vám přinášíme naši recenzi french pressů a zároveň návod, jak vybrat nejlepší french press. Kritérií, na které byste se měli během nákupu zaměřit, je hned několik. Nejdůležitější je ale bezesporu materiál a velikost, tedy objem french pressu.

Materiál

Materiál je nejdůležitější, protože na něm záleží, jak moc bude french press odolný, jak dlouho vydrží. Samotná konstrukce french pressu je z více materiálů, nejčastěji je to kombinace skla a plastu, někdy také nerezu. Důležité je, aby bylo odolné nejen samotné tělo french pressu, ale také jeho rukojeť a filtr. Pokud už se rozhodnete pro levný french press s plastovou rukojetí a konstrukcí, doporučujeme alespoň tvrzený plast, který vydrží déle.

 • Sklo je nejčastějším materiálem těla french pressu. Jeho výhodou je, že vypadá elegantně a zároveň vidíte na obsah konvice, takže máte při přípravě kávy vše pod kontrolou. Skleněné french pressy jsou stylové a hodí se především do domácnosti.
 • Nerezové french pressy jsou také oblíbené, ale zejména na cesty, na túry a podobně. Nerez vám zajistí, že se french press hned tak nerozbije a vydrží opravdu dlouho.

Velikost

Na velikosti french pressu také velmi záleží. Při výběru byste si určitě měli odpovědět na otázku, pro kolik lidí budete kávu běžně připravovat. Od toho se potom odvíjí velikost french pressu. Káva z french pressu se obvykle připravuje do šálku o objemu 150 ml. Podle potřebných porcí tak snadno zjistíte, jak velký budete potřebovat french press. Standardní je french press o objemu 300 ml, který se hodí pro 2 osoby. Prodávají se ale i velké french pressy o objemu nad 800 ml, které vám vystačí pro 5 až 6 osob.

TIP: French press samozřejmě můžete používat také na přípravu čaje. Ovšem v takovém případě budete potřebovat větší objem, na jeden šálek čaje se většinou počítá 200 až 300 ml. Je tak výhodnější si koupit větší french press a mít ho univerzální.

Filtr (síto)

Bez filtru se french press neobejde, protože slouží k oddělení mleté kávy od samotného nápoje. Proto je důležité, aby byl filtr french pressu kvalitní a odolný, aby dlouho vydržel. Záleží také na jeho jemnosti, abynepropustil ani jemně namletou kávu. Čím bude kvalitnější a jemnější filtr, tím bude i kvalitnější připravená káva. Většina french pressů má ale jemnost filtru stejnou nebo velmi podobnou.

Rukojeť

Na rukojeti byste se měli při výběru french pressu zaměřit především na to, jak je izolovaná od zbytku těla french pressu. Pokud je totiž ze stejného materiálu a příliš blízko těla – typicky u nerezových french pressů, může se do rukojeti přenášet teplo. Nakonec bude tak horká, že ani nebudete moct odlít kávu do šálku. Ideální je rukojeť z jiného materiálu a dobře izolovaná. Proto nejčastěji bývá z tvrzeného plastu a připevněna na vnější konstrukci.

Možnost zastavit louhování kávy

Správně byste měli louhovat kávu v french pressu asi 5 minut a potom oddělit namletou kávu od nápoje a ten přelít do připravené, například keramické, konvičky. Ovšem to je pracné a málokdo to právě takto dělá. Jenže nechat louhovat kávu po celou dobu, kdy z konvičky pijete, také není ideální. Začnou se totiž uvolňovat po chuti hořké a nezdravé součásti namletých kávových zrn.

Některé french pressy ale nabízí možnost louhování kávy zastavit. Jednoduše tak oddělí samotný nápoj od namleté kávy. Je pravda, že v domácnosti je to poměrně zbytečné, navíc jsou touto funkcí vybaveny jen některé french pressy. Nejčastěji ji najdeme u french pressů, které se používají na cesty – tady je to také praktické, protože s sebou zpravidla další nádobí nevozíte – snad kromě šálku na kávu.

Možnost mytí v myčce

Důležité z hlediska hygieny je samozřejmě dobře french press umývat. Pokud se vám nechce umývat nádobí ručně, určitě využíváte myčku. Zjistěte si, jestli daný french press můžete do myčky dát – potom je také důležité, aby šel dobře rozložit. Oddělit tělo french pressu od konstrukce a nejlépe rozšroubovat síto, aby se dobře umylo.

Náhradní díly

Ani váš french press nejspíš nevydrží věčně. Někdy se ale může rozbít jen třeba síto nebo rukojeť. Pokud byl french press dražší, určitě se vyplatí si zjistit, jak je to s náhradními díly. Někdy totiž nemusí být nutné koupit si rovnou celý nový french press, ale stačí ho jen opravit.

Design

Neméně důležitý je samozřejmě design. Nezapomínejte, že french press bude součástí vaší kuchyně, proto si vybírejte i podle designu, podle toho, jestli se vám líbí. Design je podstatnou součástí. Pokud si vyberete hezký designový french press, může ještě více umocnit atmosféru při přípravě lahodné kávy.

Přehled nejlepších french pressů

A jaké že jsou aktuálně nejlepší french pressy na trhu? Máme pro vás přehled a menší srovnání dle nás nejlepších modelů french pressů.

French press TESCOMA TEO: základ za nízkou cenu

Naprostá klasika od Tescomy, na kterou nejčastěji narazíte, pokud sháníte french press. Pro začátečníky, kteří teprve hledají ideální způsob přípravy kávy, která by jim vyhovovala, je tento model French press TESCOMA TEO ideální. Za velmi nízkou cenu získáte funkční a odolný french press, který navíc nevypadá vůbec špatně. Pro nenáročné milovníky kávy skvělá volba.

French press TESCOMA TEO 0,6 l

91 %
 • velmi nízká cena
 • lze snadno rozložit a umýt
 • v myčce můžete umývat jen skleněnou nádobu
420 Kč

French press Bialetti 350ml: naprostá klasika

Model French press Bialetti odkazuje na naprostou klasiku této značky. Nabízí poměrně hezký design s největším poměrem kovu a skla, pouze rukojeť je z umělé hmoty, aby nevedla příliš teplo. Tento french press vám zcela postačí, navíc je za velmi dobrou cenu. Lehce kvalitnější než třeba zmíněný french press od Tescomy.

French press Bialetti 350ml

96 %
 • kombinace skla a kovu
 • povedený design s odkazem na značku
 • vrchní víčko podle uživatelů nedokonale těsní
529 Kč

French press Bodum CHAMBORD: odolnější kombinace skla a kovu

Další kombinace skla a kovu a poměrně povedeného designu. Právě takový je french press Bodum CHAMBORD. Výhodou je rukojeť z tvrzeného plastu, takže nevede teplo a navíc je odolná. Ikonický design s odkazem na francouzskou tradici také potěší. Celkově se jedná o povedený a kvalitní french press, a tomu už odpovídá i lehce vyšší cena.

French press Bodum CHAMBORD 0,5 l

94 %
 • odolná kombinace skla a kovu
 • rukojeť z odolného plastu
 • všechny části je možné umývat v myčce
 • pro někoho možná až příliš tradiční design
1189 Kč

French Press Frieling Ultimo: celokovový odolný french press

Zástupce celokovových, tedy nerezových french pressů, právě takový je model Frieling Ultimo. Povedený designový kousek, který vypadá opravdu luxusně. Ideální je také na převážení a do horších podmínek. Konstrukce je vysoce odolná proti mechanickému poškození. Nevýhodou může být vyšší hmotnost než u kombinace skla a kovu. Případně dokonce skla a plastu.

French Press Frieling Ultimo

93 %
 • krásný nerezový design
 • vysoká odolnost
 • vyšší hmotnost
1190 Kč

French press Weis termo: profesionální příprava kávy

Kvalitní nerezový french press se zajímavým velmi minimalistickým designem. Model french pressu Weis termo má také tu výhodu, že udržuje kávu uvnitř déle teplou. Je tak vhodný například na túry a podobně, kde si takto snadno připravíte výbornou kávu. Leštěná ocel je vysoce odolná a navíc vypadá opravdu pěkně.

French press Weis termo 1l

90 %
 • hezký design
 • vysoká odolnost díky celokovové konstrukci
 • vyšší cena
 • kovová rukojeť může vést teplo
1429 Kč

V čem se liší french press a moka konvička?

Moka konvička pracuje s tlakem, zatímco french press s tlakem nepracuje a pomletá káva je od zbytku oddělena filtrem.

Kolik stojí french press?

French pressy jsou obvykle velice levné. Lze je pořídit již za několik málo stovek korun.

Je třeba do Frenchpressu speciální káva?

Zcela nutné to není, ale rozhodně to je výhodou. Pokud máte kávu namletou více na hrubo, je menší pravděpodobnost, že by nedopatřením prošla oddělovacím pístem.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.