Recenze golfových kočárků

Golfové kočárky jsou odlehčenou a mobilnější variantou klasických kočárků. Podle čeho si však vybrat nejlepší golfový kočárek a jaký model se umístil nejlépe v naší srovnávací recenzi golfových kočárků?

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  94 %

  Babypoint Polo Gray 2019

  • vysoká nosnost
  • snadno se skládá
  • komfortní
  • vyšší hmotnost (8 kg)
  1990 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  92 %

  Lionelo Elia oslo 2019

  • originální design
  • dobrá výbava
  • komfortní
  • bez aretace
  2205 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  91 %

  Babypoint Junior šedá 2018

  • skladný s pojistkou proti rozložení
  • dobře se s ním jezdí
  • pětibodové bezpečnostní pásy
  • podložka na nohy by mohla být pevnější
  1399 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  86 %

  JOOLZ GOlf Aer Mighty Green 2020

  • lehký
  • vysoká nosnost
  • komfortní
  • vyšší cena
  9290 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  81 %

  Joie Golf BRISK LX Midnight Navy 2019

  • dobrá skladnost
  • odpružená přední kolečka s možností arotace
  • vysoká nosnost (27 kg)
  • vyšší hmotnost
  3290 Kč Zkontrolovat ceny
Dobrá volba za rozumnou cenuNejlepší poměr cena/výkonNejlepší výbavaNejlepší výbava za nízkou cenu
Lionelo Elia oslo 2019Babypoint Polo Gray 2019JOOLZ GOlf Aer Mighty Green 2020Babypoint Junior šedá 2018
+ originální design+ vysoká nosnost+ lehký+ skladný s pojistkou proti rozložení
+ dobrá výbava+ snadno se skládá+ vysoká nosnost+ dobře se s ním jezdí
+ komfortní+ komfortní+ komfortní+ pětibodové bezpečnostní pásy
- bez aretace- vyšší hmotnost (8 kg)- vyšší cena- podložka na nohy by mohla být pevnější

Golfový kočárek je kompaktní a odlehčenou verzí klasického kočárku. Na výlety je jako dělaný. Kdykoliv ho můžete jednoduše složit a vejdete se s ním do jakéhokoliv dopravního prostředku. Dobré golfky pořídíte do 2000 Kč. Ty lepší stojí i k 10 000 Kč. Jak vybrat ideální golfový kočárek? Na to se podíváme v následující recenzi. Připravili jsme pro vás detailního průvodce nejdůležitějšími parametry. Na konci recenze najdete také srovnání nejlepších golfek.

Jak vybrat golfový kočárek

Při výběru golfového kočárku byste se měli zaměřit na nejdůležitější parametry. Nejprve si ale ujasněte, zda už jsou golfky pro vaše dítě vhodné a kde s nimi chcete jezdit. Prodávají se totiž v několika typech, kdy ne každý se hodí do jakéhokoliv terénu.

Jakmile budete mít jasno, můžete začít se začít rozhlížet po ideálním modelu pro vás a vaše dítě. Zaměřte se nejen na ten správný typ, ale i na to jaká má kola a zda je případně odpružen. Možná ani odpružení nebudete potřebovat, to stále souvisí s úvodní otázkou – kde chcete s golfkami jezdit.

Myslete na komfort dítěte, model by měl mít polohovatelnou opěrku zad a nohou. Obdobně je tomu s boudičkou, která by ho měla chránit před nepřízní počasí. Důležité je také to, jak se vám s ním manipuluje. Tento fakt ovlivňuje nejen hmotnost a možnost složení modelu, ale i to, jakou má rukojeť.

Golfový kočárek by měl splňovat bezpečnostní normy. Vyvarujte se příliš levným modelům od neověřených prodejců. A v poslední řadě vybírejte také podle příslušenství. Někdy je výbava kočárku opravdu šikovná a značně vám zpříjemní jeho používání.

Kdy je vhodné pořídit golfky

Golfky jsou určené pro děti, které odrostly korbičce a umí samostatně sedět (zpravidla okolo půl roku věku a výše). Většinou se pořizují, jakmile děti začnou samy chodit a v kočárku už netráví většinu času. Doporučují se až do věku tří let. Nekoukejte ani tolik na věk, jako na hmotnost – horní hranice je většinou 15 kg. Není bezpečné dítě vozit v kočárku, na který je příliš těžké.

Golfový kočárek oceníte při dlouhých procházkách a výletech, kdy část odchodí dítě samo, část se poveze v golfkách. Při přesunu autem nebo MHD je jednoduše složíte a vezmete pod rameno, nebo umístíte do kufru od auta. Jsou šikovné i pro cestování letadlem.

Kde je budete používat

Golfový kočárek pořídíte ve více variantách. Před výběrem byste si měli ujasnit, kde s nimi budete jezdit a přizpůsobit se především tomu. Je jasné, že lehčí typ bude levnější, ale pouze podle ceny se určitě nerozhodujte. Na trhu nabízí 2 typy:

 • golfový kočárek do města
 • golfový kočárek do terénu (sportovní golfky)

Golfový kočárek do města

Golfky do města mají lehkou konstrukci. Díky malé hmotnosti se s nimi snadno manipuluje a během chvilky je máte složené. Jsou uzpůsobeny pohybování se po městě, kdy rodiče musí jezdit MHD a potřebují něco jednoduchého a skladného. Protože ve městě jezdíte převážně po rovné povrchu, nemají odpružená kolečka. Ty by vám na betonovém chodníku stejně k ničemu nebyly.

Golfový kočárek do terénu (sportovní golfový kočárek)

Golfky do terénu (sportovní golfky) jsou robustnější verzí modelu do města. Jak už název napovídá, jsou určené na výlety do přírody a vycházky v náročnějším terénu. Mají odpružená a nejčastěji také nafukovací kola, která zvládají nerovnost povrchu a v případě potřeby tlumí nárazy. Co se týče odolnosti se ale nemohou srovnávat s klasickým sportovním kočárkem, který má ještě o poznání silnější konstrukci. Pokud se chystáte do opravdu náročného terénu, zapřemýšlejte i o něm.

Kola golfového kočárku

Pojďme si ještě něco víc povědět o kolečkách kočárku. Podle terénu, do kterého kočárek pořizujete, byste se měli rozhodovat i o materiálu koleček.

 • Plastová kolečka patří do města
 • Terénní kolečka patří do parku a přírody
 • Nafukovací kolečka patří do náročnějšího terénu, jelikož tlumí otřesy

Golfky mají v naprosté většině případů 4 kola. Takové modely jsou stabilnější. Pokud má kočárek jen 3 kolečka, hrozí, že se bude při změně těžiště převracet. V případě, že hledáte model snadnější na manipulaci, určitě chtějte ten s většími kolečky. U nafukovacích koleček je lepší být připraven a v případě defektu mít u sebe pumpičku.

Otočná kolečka a možnost aretace

Díky otočným kolečkům se vám bude golfový kočárek snadněji řídit. Především ve městě, kde se musíte neustále někomu vyhýbat a být věčně ve střehu, abyste do někoho omylem nenarazili. Většina modelů má možnost otočení o 360 stupňů.

Aretace je varianta, kdy se přední kola dají nastavit tak, aby se otáčela kolem své osy, nebo byla pevná a vůbec se neotáčela. To umožňuje pohodlnou jízdu v terénu a dobré manévrování.

Kdy zvolit pevná kola? Doporučujeme je sportovně aktivním rodičům, kteří chtějí vyrážet například na brusle nebo chodit běhat. Po rovném terénu se vám s nimi bude jezdit plynule a rychle. Nepočítejte ale s tím, že s nimi rychle změníte směr jízdy. To u pevných kol chviličku trvá.

Odpružení

Do náročnějšího terénu vyrážejte raději s odpruženým řešením. Tím zajistíte maximální komfort vašeho dítěte. Některé modely mají odpružená všechna kola, jiné zase jen zadní. Odpružená kolečka oceníte nejen v přírodě, ale i na cestě s výmoly a dírami. Pokud budete s kočárkem jezdit jen po městě, odpružení nevyužijete. Na občasné výlety do přírody už se ale hodí (alespoň u zadních koleček).

Zádová opěrka a opěrka nohou

Některé modely nabízí polohovatelnou opěrku zad a nohou. Otázka komfortu je důležitá, přeci jen je ve vašem zájmu, aby vám potomek vydržel v golfovém kočárku sedět. Většinou ho využíváme tehdy, když je dítě unavené. O to víc pak oceníte, když se dá opěrka polohovat tak, aby si dítě odpočinulo a cítilo se dobře.

To ale není všechno. Opěrky mají i další funkci – zajišťují správný vývoj páteře a zádového svalstva. Ve spánku by dítě mělo být vždy ve sklopené poloze. A to především malé děti, které ještě nemají dostatečně vyvinuté svaly a kosti na zádech.

Na trhu narazíte na golfky, které mají možnost opěrku zad nastavit do jakékoliv polohy. Dítě si tak může v kočárku i bez problémů zdřímnout. Velmi časté jsou nastavitelné pozice, kdy kočárek umožňuje opěrku napolohovat jen do určité výšky. Možností je zpravidla více, např. 3 až 4.

Opěrka nohou (nánožník) by se měla rovněž dát polohovat, opět libovolně nebo do předem stanovených poloh. Dejte si pozor – ne každý model opěrku nohou má. Ta je přitom pro komfort dítěte opravdu důležitá, zabraňuje odkrvení a uleví unaveným nožkám.

Boudička

Boudičku by mělo být možné polohovat. Důležité je také to, aby umožnila zastínit dítě před sluncem nebo ho chránit před nepřízní počasí (nejen déšť, ale i silný vítr atp.). Dobré jsou prodyšné materiály, například zčásti síťované boudičky, které se i dobře čistí.

Hmotnost, skládání a přenášení

Tak tento parametr vám doporučujeme prověřit a vyzkoušet osobně. Každý máme trochu jinou sílu a fyzickou stavbu, a tak zatímco jednomu rodiči trochu těžší golfky vadit nebudou, jiný by se s nimi opravdu natrápil.

Golfový kočárek nebývá těžký, zpravidla okolo 7 kg. Vyzkoušejte si na prodejně nejen to, jak se vám s ním jezdí a jak je těžký. Zaměřte se hlavně na to, jak snadno se skládá a zda se dá složit do jednoho kusu bez toho, abyste z něj museli odstraňovat některou z částí (prodejci nabízí funkce Snadné skládání nebo Rozložení jednou rukou). Hledejte jednoduché a rychlé řešení. Ověřte si i jeho rozměry po složení, vejde se vám do auta?

Rukojeť

Rukojeť bude mít vliv na to, jak se vám s kočárkem bude jezdit. Pokud budou vaše ruce a tělo ve špatném postavení kvůli příliš nízké nebo vysoké poloze rukojeti, mohou vás časem začít bolet záda a výlet si moc neužijete. Myslete proto na komfort nejen vašeho dítěte, ale i váš. Vyzkoušejte si také, zda vám rukojeť padne do ruky a dobře se vám drží.

Doporučujeme golfky s polohovatelnou rukojetí. Setkáte se s modely, které mají rukojeť dvoudílnou nebo spojenou. Dvoudílná rukojeť se lépe ovládá oběma rukama, pouze v jedné kočárek moc dobře neudržíte. Spojená rukojeť umožňuje snadnou manipulaci jen jednou rukou.

Zajisté oceníte také to, když se dá rukojeť přehodit z jedné strany golfek na druhou. Dítě tak bude moci sedět proti směru nebo po směru jízdy. To se vyplatí například když spí, nebo mu sluníčko svítí do obličeje.

Bezpečnost

Kočárek by měl splňovat bezpečnostní normy. Model, který prošel testy a normám vyhovuje je jako takový označen štítkem s následujícím odkazem

 • norma ČSN EN 1888

Brzdy

Kočárku by neměly chybět brzdy. Ovládají se buď přišlápnutím na kolečku nebo na rukojeti. Vyzkoušejte si je hned v obchodě a ověřte si, co vám vyhovuje více. Brzda, která se ovládá jen špičkou boty je náchylná k poškození. Kolébková, která se ovládá pomocí podrážek boty, je o poznání bytelnější a více vydrží.

Bezpečnostní pásy

Na golfkách je nutné mít bezpečností pás. Nejspolehlivější je pětibodový, tříbodový je ale rovněž spolehlivý a poměrně komfortní. Při vybírání je vždy lepší rovnou vyzkoušet, jak se vám pás zapíná a zda s ním nemáte nějaké potíže. Personál vám v případě nutnosti rád ukáže, jak na to.

Dejte si pozor na příliš levné golfky

Na trhu se setkáte i s velmi levnými modely. Buďte obezřetní. Levné golfky často nemají žádný polohovací systém a nekvalitní kolečka. Boudička zcela chybí. Nemluvě o tom, že u neověřených prodejců a neznámých značek jde vždy o hazard zdraví dítěte.

Příslušenství

Model od modelu se příslušenství může lišit. Velmi šikovný je koš v dolní části kočárku, kam můžete umístit nákup. Proti nepřízni počasí bývají golfové kočárky vybaveny pláštěnkou nebo slunečníkem. Nezapomeňte na údržbu. U dětského kočárku je obzvlášť důležité, aby měl pratelné potahy. Čím víc kapes, tím lépe. Úložného prostoru není nikdy dost. To platí i o držátku na pití apod.

Nejlepší golfové kočárky

Lionelo Elia oslo 2019

Tento golfový kočárek zaujme originálním designem. Má širokou sadu příslušenství od teplého nánožníku přes síť proti komárům až po pláštěnku. Díky tomu se bude vaše dítě cítit pohodlně za každého počasí. Snadno se skládá a má hluboký baldachýn, který ochrání dítě proti slunci či dešti. Nosnost do 15 kg.

Lionelo Elia oslo 2019

92 %
 • originální design
 • dobrá výbava
 • komfortní
 • bez aretace
2205 Kč

Babypoint Polo Gray 2019

Tento kočárek potěší bytelnou konstrukcí, spolehlivostí a vysokou nosností, a to až do 23 kg. Snadno se skládá a má úchyt, za který lze kočárek přenášet. Bouda je sklápěcí a s okénkem pro maximální komfort vašeho dítěte. Přední kolečka jsou dvojitá s možností aretace. Zádovou opěrku i opěrku nožiček lze polohovat.

Babypoint Polo Gray 2019

94 %
 • vysoká nosnost
 • snadno se skládá
 • komfortní
 • vyšší hmotnost (8 kg)
1990 Kč

JOOLZ GOlf Aer Mighty Green 2020

Tento lehký golfový kočárek je ideální na cestování, váží jen 6 kg. Snadno se skládá, zvládnete to jen jednou rukou. Přitom má poměrně vysokou nosnost, a to 18 kg. Zádová opěrku je možné polohovat dle libosti. Boudička má sluneční clonu, kterou lze rozšířit dopředu. Ve stříšce je ventilace. Všechny 4 kola jsou odpružená.

JOOLZ GOlf Aer Mighty Green 2020

86 %
 • lehký
 • vysoká nosnost
 • komfortní
 • vyšší cena
9290 Kč

Babypoint Junior šedá 2018

Tento kočárek je lehký a snadno se skládá. Manipulace je jednoduchá a dobře se s ním zatáčí. Za danou částku jde o velmi kvalitní produkt s ideálním poměrem ceny a kvality. Doporučujeme ho ale spíše pro menší děti. Pro děti s vyšší hmotností už nemusí být dostatečně pevná podložka na nohy. Přední kolečka mají možnost aretace.

Babypoint Junior šedá 2018

91 %
 • skladný s pojistkou proti rozložení
 • dobře se s ním jezdí
 • pětibodové bezpečnostní pásy
 • podložka na nohy by mohla být pevnější
1399 Kč

Joie Golf BRISK LX Midnight Navy 2019

Tento kompaktní golfový kočárek od firmy Joie má robustnější konstrukci, a skvěle se tak hodí i do náročnějšího terénu. To je vykoupeno lehce vyšší hmotností – 9 kg. Přední kolečka jsou odpružená a mají možnost aretace. Skládá se jednoduše jednou ruku, ve složené pozici se automaticky zajistí. Díky tomu je cestování s ním jednoduché a rychlé.

Joie Golf BRISK LX Midnight Navy 2019

81 %
 • dobrá skladnost
 • odpružená přední kolečka s možností arotace
 • vysoká nosnost (27 kg)
 • vyšší hmotnost
3290 Kč

Proč zvolit právě golfový kočárek?

Golfový kočárek je stejný jako bežný kočárek, pouze je lehčí a kompaktnější. ROvněž cena golfových kočátků je obvykle nižší.

Jaká je cena golfových kočárků?

Ceny golfových kočárků začínají na přibližně 2 000 Kč.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.