Recenze hoverboardů

Hoverboardy jsou fenoménem poslední doby a na ulici se s nimi můžeme setkávat čím dál tím častěji. Jak však vybrat nejlepší hoverboard a jaký hoverboard se stal vítězem v naší srovnávací recenzi? Pomůžeme s výběrem.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  95 %

  Kolonožka Standard E1 černá

  • kvalitní výbava
  • snadné ovládání
  • rychle se nabíjí
  • zadní strana je náchylná na odírání
  4990 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  93 %

  Hoverboard Offroad CRAZY

  • hodí se do terénu
  • dojezd
  • Bluetooth
  • vyšší hmotnost
  4380 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  90 %

  Berger Hoverboard City 6.5 XH-6 Graffiti

  • dojezd
  • bezpečné pro děti
  • rychle se nabíjí
  • vyšší hmotnost
  3330 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  87 %

  Berger Hoverboard City 6.5 XH-6C Promo Pink

  • vhodný pro děti a začátečníky
  • odolná konstrukce
  • ideální do města
  • malá nosnost
  2699 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  84 %

  Hoverboard EcoWheel 6,5 standard – černá

  • výkon
  • dojezd
  • šikovné funkce a vlastnosti
  • nehodí se na nerovný terén
  3390 Kč Zkontrolovat ceny
Nejlepší poměr cena/výkonNejlepší výbavaDobrá volba za rozumnou cenuNejlepší výbava za nízkou cenu
Kolonožka Standard E1 černáHoverboard Offroad CRAZYBerger Hoverboard City 6.5" XH-6C Promo PinkBerger Hoverboard City 6.5 XH-6 Graffiti
+ kvalitní výbava+ hodí se do terénu+ vhodný pro děti a začátečníky+ dojezd
+ snadné ovládání+ dojezd+ odolná konstrukce+ bezpečné pro děti
+ rychle se nabíjí+ Bluetooth+ ideální do města+ rychle se nabíjí
- zadní strana je náchylná na odírání- vyšší hmotnost- malá nosnost- vyšší hmotnost

Kolonožka, dvoukolka, gyroboard. I tak se nazývá populární hoverboard, který si za svůj dopravní prostředek volí čím dál tím víc lidí. Pokud jste i vy propadli tomuto ekologickému dopravnímu prostředku, na kterém si lze užít spoustu legrace, pak je následující recenze hoverboardů přímo pro vás.

Seznámíme vás s nejdůležitějšími parametry, na které je potřeba se při výběru zaměřit. Ať už vybíráte model pro vás nebo vaše dítě, s námi zvolíte správně. Na konci textu najdete také srovnání nejlepších hoverboardů. Jejich cena začíná již okolo 5000 Kč. Lepší modely se blíží k 10 000 Kč. Je jen na vás, co všechno od zařízení budete očekávat.

Jak vybrat hoverboard

Předtím, než přistoupíte k samotnému výběru, rozmyslete si jaký typ budete chtít. Setkáte se totiž s modely do města, do terénu, nebo s hoverboardy, které kombinují vlastnosti obou předchozích typů. Jak hoverboard bude jezdit, závisí na výkonu, baterii, rychlosti a dojezdu. Důležitá je také jeho schopnost stoupání. Na základě toho zjistíte, zda se s ním můžete vydat i jinam než jen na cyklostezku nebo do sportovní haly.

Zkontrolujte si také rychlost dobíjení baterie. V neposlední řadě by vás mělo zajímat vybavení a funkce. Některé modely jsou vybaveny spoustou šikovných funkcí či příslušenství, které vám značně zpříjemní jízdu. Nehledě na to, že přispívají i k vaší celkové bezpečnosti. A naposledy je tu cena. Ta se bude lišit podle typu a vlastností. Městské gyroboardy patří mezi levnější, zatímco ty do terénu mají vyšší pořizovací cenu.

Druhy hoverboardů

Druh hoverboardu vybírejte podle toho, kde ho budete používat. Na trhu jsou dostupné tři základní typy, přičemž každý se hodí do trochu jiného terénu. Do koupi se nevrhejte po hlavě a raději si v klidu rozmyslete, co budete od nového zařízení očekávat. Na výběr máte z následujících kategorií dvoukolky:

 • Offroad
 • Standard
 • Premium

Offroad hoverboard

Kolonožka do terénu se nazývá offroad hoverboard. Nečekejte ale rovnou, že s nimi můžete vyjet kamkoliv. S náročným povrchem si bohužel neporadí. Nicméně mu nedělá problém cesta s menšími nerovnostmi, hrboly nebo kamínky. Jezdit se s ním dá také po trávníků, například v parku či po jiné zatravněné ploše.

Tuto vlastnost získal díky pneumatikám s duší a bytelnější konstrukci. V porovnání s typem standard má deska vyšší vzdálenost od země. Tento typ doporučujeme každému, kdo chce kolonožku pro jízdu venku a na delší vzdálenost (dojezd je 20 km). Modely z této kategorie jsou také poměrně svižné, dosahují rychlosti až 15 km za hodinu.

Standard hoverboard

Dvoukolka určená výhradně pro jízdu po rovném povrchu se nazývá hoverboard standard (standardní hoverboard). Hodí se zejména pro ježdění uvnitř, ať už je to třeba kancelář, společenské prostory, velký obývák nebo sportovní hala. Důležité je, aby cesta neměla žádné nerovnosti. Můžete s ním vyjet také na cyklostezku nebo do městské zástavby.

Kola tohoto hoverboardu jsou menší, průměr mají okolo 17 cm. Tedy i deska nebude tak vysoko od země, jako tomu bylo u předcházejícího typu. Nejezdí tak rychle jako offroad (maximální rychlost je 10 km za hodinu), za to má nižší hmotnost a snadno se přenáší. Jednoduše ho vezmete do ruky a můžete nastoupit třeba do MHD. Dojezd je 10 km.

Premium hoverboard

Kolonožka premium (nebo také prémiový hoverboard) kombinuje vlastnosti dvou předešlých typů. Je stabilní a má bytelnou konstrukci. Některé jsou vyrobeny pro jízdu v terénu, jiné zase spíše uvnitř, záleží, na který typ narazíte. Vždy ale mají vyšší výkon, výdrž a rychlost. Dojezd je 20 km a průměrná rychlost 20 km za hodinu. Pokud chcete všestranný gyroboard s těmi nejlepšími vlastnostmi (skladnost a výkon), vybírejte model tohoto typu. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

Výkon

Výkon elektromotoru se uvádí ve wattech (W). Jak se v těchto hodnotách vyznat? Tak za prvé je důležité vědět, že výrobci uvádí tento parametr pro každé kolo zvlášť. Setkáte se proto s údajem 2×450 W apod.

Za druhé vám výkon napoví, zda je pro vás daný model dvoukolky vůbec vhodný. Hoverboard s výkonem 2×300 W vystačí pro běžné ježdění po městě. Pokud ale máte vyšší hmotnost, nebo potřebujete, aby byl váš gyroboard opravdu rychlý, koukejte se po vyšších hodnotách. Doporučujeme výkon alespoň okolo 2×700 W.

Hledáte hoverboard pro dítě? Pak nemá cenu kupovat příliš výkonné zařízení. Naopak byste tím mohli dítěti značně znepříjemnit požitek z jízdy, jelikož se bude bát. Mohlo by dojít i k ohrožení jeho bezpečnosti. Vybírejte proto méně výkonné modely. Kolonožka s hodnotami okolo 2×200 W bude tak akorát.

Baterie

Hoverboardy pohání baterie. Čím vyšší kapacitu baterie má, tím déle gyroboard vydrží v provozu. Pro vás je důležité vybírat podle toho, kde budete dvoukolku používat. Už víte, jaké jsou vaše nároky? Nyní znáte základní typy, teď bude snadné vybrat také správnou baterii.

 • Pokud chcete jezdit především po městě, ve sportovních halách a dalších uzavřených prostorách, není nutné, aby baterie vámi vybraného modelu měla velkou kapacitu.
 • Pokud ale plánujete vyrážet na delší výlety a potřebujete, aby kolonožka vydržela nabitá delší časový úsek, chtějte model s velkokapacitní baterií.

Doporučujeme vám do přístroje dávat pouze značkové baterie (Samsung, Panasonic atd.). Nenechte se odradit vyšší cenou v porovnání s čínskými napodobeninami. U nekvalitních náhražek hrozí poškození přístroje a ohrožení vaší bezpečnosti – baterie mohou začít hořet nebo během jízdy prasknout.

Nejlepší jsou integrované baterie Li-Ion. Ty mají velkou kapacitu a vydrží vám roky. Navíc se snadno dobíjí a netrvá jim to ani příliš dlouho. Tak jako u všeho i u baterie platí, že je lepší si připlatit za kvalitu.

Nabíjení baterie

Baterie dvoukolky se nabíjí speciálním adaptérem. Nenechte se odradit delší dobou nabíjení. U baterií s delší životností to tak bývá. Navíc pokud mají šetrnou nabíječku s ochranou proti přehřátí. Ty s menší kapacitou (vhodné převážně pro standard hoverboardy) se naopak nabíjejí rychleji, a to něco okolo 2 hodin. Nekvalitní baterie často není možné dobít na maximum. Další nevýhodou je, že se neustále snižuje jejich životnost. Jak vidíte – další důvody proč investovat do značkového produktu.

Rychlost

Výrobci gyroboardů uvádí v technických parametrech maximální rychlost v kilometrech za hodinu (km/h). Tento údaj většinou odpovídá jízdě po rovném povrchu a s jezdcem, který má 70 až 80 kg. Pokud máte vyšší či nižší váhu, podepíše se to i na celkové rychlosti zařízení. Na trhu se setkáte s kolonožkami, které ujedou 5 až 20 km/h. Tento parametr se liší model od modelu. Na rychlost má kromě hmotnosti jezdce a stavu terénu vliv také síla baterie.

Stoupání

Může hoverboard stoupat? Ano, zvládne i to. Standardní gyroboardy zvládnout stoupání do kopce pod úhlem 10 až 15°. Prémiové a offroad modely si poradí i s vyšším náklonem, a to až k 25°. Opět na to bude mít vliv také síla baterie a vaše hmotnost.

Dojezd

Dojezd je technický parametr, pod kterým se ukrývá informace o tom, do jaké vzdálenosti je dvoukolka schopna na jedno nabití dojet. Dojezd se uvádí v kilometrech. Každý typ hoverboardu má trochu jiný dojezd. Setkáte se s následujícími hodnotami:

 • Offroad hoverboard má dojezd okolo 15 km/h
 • Standard hoverboard má dojezd okolo 10 km/h
 • Premium hoverboard má dojezd okolo 20 km/h

20 km/h je vrchní hranice, přes ni už nejdou ani ty nejvýkonnější dvoukolky. Stejně jako stoupání i rychlost, i dojezd je ovlivněný hmotností jezdce a terénem. Vždy je proto lepší počítat s trochu menší hodnotou, než jakou uvádí výrobce. Málokdy máte jistotu, z jakých proměnných při testu skutečně vycházel.

Vybavení a funkce

Gyroboardy se prodávají se širokou škálou vybavení a funkcí. Rozhodně to není jen zařízení pro zábavu a popojíždění po kanceláři. Můžete si zakoupit takový, který vám bude sloužit jako plnohodnotné elektrické vozítko. Sestavili jsme pro vás přehled praktického vybavení, které by vás mohlo zaujmout. Určitě si vyberete takové, které využijete.

 • Osvětlení je důležité pro vaši bezpečnost. Hoverboardy se zabudovanými světly jsou mnohem spolehlivější. Nemusíte se s nimi bát, že by si vás okolí nevšimlo. Některé mají různé světelné efekty či světlomety, které vám určitě přijdou vhod v šeru nebo špatném počasí.
 • Do špatného počasí se hodí také integrované blatníky. Zajistí, že se při jízdě neušpiníte a naplno si ji užijete i v mokrém terénu.
 • Do mokra a nepříznivého počasí se hodí i protiskluzová nášlapná plocha. Chcete vyrážet do víru města, ven či do terénu? Určitě se vám bude hodit.
 • Dálkové ovládání kolonožku zajistí před zloději.
 • Některé modely lze ovládat pomocí aplikace z vašeho smartphonu. V aplikaci dále najdete údaje o tom, zda je hoverboard dostatečně nabitý, kolik kilometrů ještě ujede a další užitečné informace.
 • Pokud si rádi během jízdy užíváte hudbu, chtějte dvoukolku s vestavěnými reproduktory. K těm se připojíte pomocí technologie Bluetooth a můžete si pouštět oblíbené skladby. Tato varianta je mnohem bezpečnější než jezdit se sluchátky v uších. Budete tak mít lepší přehled o tom, co se děje kolem vás.

Cena

Čím kvalitnější hoverboard budete chtít koupit, tím vyšší bude pořizovací cena. U dvoukolky se vám ale investice vyplatí dvojnásobně. Nejen kvůli lepšímu výkonu a životnosti. Ale především také s ohledem na vaši bezpečnost. U tohoto typu zařízení rozhodně není dobré šetřit a kupovat levné kopie z Číny od neověřených výrobců a z neznámých zdrojů.

Obecně lze říct, že dobrý a spolehlivý hoverboard z kategorie standard pořídíte již okolo 5000 Kč. Nečekejte ale žádné výjimečné příslušenství. Od 7000 Kč nahoru pořídíte offroad typ. Jde už o podstatně výkonnější a lepší modely. Za kolonožku s nejlepším výkonem a top výbavou zaplatíte více než 10 000. Jak vidíte, cenové rozpětí je poměrně široké. Záleží tedy na tom, co je vaše priorita a co od zařízení očekáváte.

Důležité otázky a odpovědi

V následující kapitole se zaměříme na otázky, které zákazníky nejčastěji zajímají. Připravili jsme pro vás i stručné odpovědi. Věříme, že i tím vám usnadníme výběr.

Je jízda na hoverboardu bezpečná?

Na kolonožce se jezdí podobně jako na skateboardu, longboardu nebo in-line bruslích. Má podobný nárok na rovnováhu a stejně tak jako u těch jmenovaných, i u gyroboardu si musíte dávat pozor na výmoly a hrboly. Bezpečnost jízdy vám zaručí jak praktické příslušenství a funkce, tak chrániče a helma. U dětí by měly být samozřejmostí. Ale ani dospělí by neměli zapomínat na ochranu, především hlavy.

Další důležitou věcí je, aby zařízení splňovalo kritéria pro jízdu na komunikaci. Výrobce musí být schopný vám tento fakt garantovat. Pokud je tomu naopak, rozhodně od něj dvojkolku nekupujte a raději se poohlédněte někde jinde. Značek je na trhu několik a bez problémů si vyberete lepší a spolehlivější.

Mohou na hoverboardu jezdit děti?

Ano, mohou. Přizpůsobte tomu ale výběr zařízení. Nemělo by mít příliš velký výkon, aby neohrožovalo bezpečnost dítěte. Zároveň je důležité, abyste vaše ratolesti vybavili chrániči a helmou. Budete překvapeni, jak rychle se na dvoukolce naučí.

Je jízda na hoverboardu obtížná?

Zpočátku si možná nebudete příliš jistí, ale je to jen o zvyku. Jízda na hoverboardu je snadná. Musíte si osvojit potřebný balanc a stabilní postoj, to je vše. Směr se ovládá pomocí chodidel. Pokud přenesete váhu na patu, zastaví, nebo se rozjede vzad. A při přenesení váhy na špičku pojede vpřed. Jak vidíte, není na tom nic složitého. Jízdu na gyroboardu se naučíte rychle, trénování zabere půl hodiny až hodinu a už můžete vyjet.

Dá se s hoverboardem jezdit po městě?

Obecně lze říct, že ano. Pro jízdu po městě vám vystačí standard hoverboard. Je ale důležité, abyste jezdili po rovném povrchu, který je dobře udržovaný. Pokud bude cesta plná výmolů a děr, nepojede se vám moc dobře. V takovém případě je lepší pořídit offroad model. To samé platí o dlažebních kostkách. Nejsou na jízdu příliš komfortní, je proto lepší volit model s větším průměrem kol.

Jaké jsou další varianty městských vozítek na elektřinu (elektrovozítek)?

Všichni se snažíme žít ekologičtěji a úsporněji. Hledáme proto možnosti, jak se přepravovat zeleně. Místo jízdy autem jsou následující varianty levnější, ekologičtější, a navíc zábavnější. Kromě hoverboardu – dvojkolky, můžete pořídit také:

 • elektrickou jednokolku
 • elektroboard (longboard na elektřinu)
 • elektrické brusle
 • elektrickou koloběžku
 • elektrické kolo

Nejlepší hoverboardy

Kolonožka Standard E1 černá

Spolehlivý hoverboard i pro úplné začátečníky. Dojezd je 7 až 12 km, maximální rychlost 15 km/h. Baterie od firmy Samsung. Uživatelé si pochvalují citlivost na ovládání. Jelikož nemá příliš velká kolečka, nehodí se pro jízdu v terénu. Na ježdění v halách nebo po cyklostezce je ale jako dělaný. Při nízké kapacitě baterie dá kolonožka signál.

Kolonožka Standard E1 černá

95 %
 • kvalitní výbava
 • snadné ovládání
 • rychle se nabíjí
 • zadní strana je náchylná na odírání
4990 Kč

Hoverboard Offroad CRAZY

Tato offroad dvojkolka má výkon 2x 350 W. Maximální rychlost je 16 km/h, dojezd až 20 km. Má poměrně velkou nosnost, a to až 120 kg. Model je pro maximální bezpečnost jezdce vybaven světly. Pneumatiky mají dobrý průměr – 10 palců. Moderní design a Bluetooth funkce se postarají o maximální zážitek z jízdy. Součástí balení je přepravní taška.

Hoverboard Offroad CRAZY

93 %
 • hodí se do terénu
 • dojezd
 • Bluetooth
 • vyšší hmotnost
4380 Kč

Berger Hoverboard City 6.5″ XH-6C Promo Pink

Tento typ je jako stvořený na výlety po městě. Hodí se i pro úplné začátečníky a děti. Maximální rychlost je 12 km/h. Dojezd není na příliš velkou vzdálenost, pouze 5 km. Ale do začátků to stačí. Vhodné pro jezdce do 60 kg. Kola mají 6,5 palců a jsou stabilní. Konstrukce je z odolného a kvalitního materiálu. Výkon je 2x250W. Hodí se na jízdu po cyklostezce nebo po hladkém povrchu.

Berger Hoverboard City 6.5 XH-6C Promo Pink

87 %
 • vhodný pro děti a začátečníky
 • odolná konstrukce
 • ideální do města
 • malá nosnost
2699 Kč

Berger Hoverboard City 6.5 XH-6 Graffiti

Tento model vás potěší kvalitní konstrukcí a dojezdem na velkou vzdálenost – až 20 km. Hodí se na pevný a rovný podklad (cyklostezky, asfalt). Rychle se nabíjí a snadno se přenáší, její hmotnost by ale mohla být nižší. Je vhodný zejména pro děti. Kola jsou veliká 6,5 palce. Nosnost je ale větší – 110 kg. Nejvyšší možná rychlost při jízdě je 12 km/h, můžete si tedy být jisti, že děti budou v bezpečí.

Berger Hoverboard City 6.5 XH-6 Graffiti

90 %
 • dojezd
 • bezpečné pro děti
 • rychle se nabíjí
 • vyšší hmotnost
3330 Kč

Hoverboard EcoWheel 6,5 standard – černá

Novinka na trhu, Hoverboard EcoWheel 6,5 standard – černá, je model s velmi pěkným výkonem a krátkou dobou nabíjení. Dojezd je až 22 km, přičemž maximální rychlost dosahuje až 19 km/h. Nosnost je 120 kg a výkon motoru 700 W. Nabíjí se 2 až 3 hodiny. Výrobce dodává s bateriemi od ověřených výrobců. Součástí balení je vak.

Hoverboard EcoWheel 6,5 standard – černá

84 %
 • výkon
 • dojezd
 • šikovné funkce a vlastnosti
 • nehodí se na nerovný terén
3390 Kč

Podle čeho vybírat hoverboard?

Nejdůleitějšími parametry je výkon, cena a výdrž baterie hoverboardu. Všechny aspekty výběru najdete v naší recenzi.

Kolik stojí hoverboard?

Hoverboardy stojí přibližně 3 000 Kč až 4 000 Kč.

Je hoverboard bezpečný?

Hoverboard je bezpečný, pokud budete dodrovat zásady jízdy na daném modelu. Je však třeba se vybavit bezpečnostním vybavením.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.