Recenze nápoje (jídla) Mana

S takzvanými alternativními druhy stravy se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Mezi nejznámnější české počiny patří značka Mana. Test a recenze produktů Mana, jakou mají chuť a vyplatí se Manu vyzkoušet?

Dnešní doba je čím dál tím více uspěchaná a tomu se přizpůsobují i všechny běžné věci. To však nutně nemusí být špatně. Jídlo se této postupné evoluci také nevyhýbá a můžeme tak být svědky mnoha produktů, které mají za cíl nás rychle zasytit, dodat všechny potřebné živiny a přitom neztratit moc toho dneska tak drahocenného času. Řeč není o fast foodech, ale o jídle či nápoji Mana, která je ve srovnání s fastfoody jejich zdravou alternativou.

Testovací balení Many

Pokud zvažujete nápuje mana vyzkoušet můžete využít slevu ve výši téměř 10 % na celou objednávku v oficiálním eshopu.

Co je Mana a pro koho je určena?

Mana je český produkt od firmy Heaven Labs s.r.o. Tato firma se zaměřuje jak sama tvrdí na “jídlo budoucnosti”. Cíl je produktů Mana je jasný. Rychle zasytit a přitom získat vše co by měla plnohodnotná strava obsahovat. Produkty Mana jsou vyráběny na základě nutričních tabulek a za pomoci specialistů, nemusíte tak mít strach, že by se jednalo o nějaký podvod. Pokud vás tedy zajímá především to zda Mana funguje a zda se z tohoto jídla / pití opravdu zasytíte a nebude vašemu tělu nic chybět, pak odpověď zní ano. Mana vás opravdu zasytí a dodá vše nezbytné. Má to však svá “ale” o kterých si více řekneme dále v textu.

Druhy produktů Mana

Prvním produktem firmy Heaven Labs s.r.o. (výrobce jídla Mana) byl ManaDrink, následoval ManaPowder a nejnovějším počinem této firmy je rostlinné maso určené i pro vegany ManaBurger. Jak to tedy s jednotlivými produkty je a o co se přesně jedná? Pojďme si výrobky mana rozebrat v podrobné recenzi

Recenze Mana Drink

Mana Drink má objem 330 ml a jedná se tak o poměrně skladný produkt, který si můžete snadno vzít s sebou na cestu či do práce. Mana Drink je zabalený v obalu z tetrapaku, o nechtěné protrhnutí asi strach mít nemusíte. Samotný obal má poměrně hezky a viditelně rozepsané výživové údaje. Samotný produkt je ze 100 % rostlinný (vhodný tedy i pro vegany) a obsahuje 38 vitamínů a minerálů. Cena za jednu “porci” Mana Drinku závisí na tom, kde jej kupujete a v jak velkém balení, ale pohybuje se přibližně v úrovni 70 Kč za jeden nápoj.

Po chuťové stránce se jedná asi o kompromisní řešení mezi klasickými nutridrinky a snahou o produkt, který chutná všem. Drink Mana si rozhodně nekoupíte kvůli chuti, ale ta není zas tak špatná jak jsme možná před testem čekali. Na drinku si nijak zvlášť nepochutnáte, ale rozhodně nelze ani říci, že bychom jej pili s odporem. Zkrátka chuť, která neurazí ani nenadchne. Podle nás chutná Mana Drink o něco lépe vychlazený (přestože se o tom na obalu nic nepíše) a také pokud jej pijete průběžně.

Pocit hladu, který před konzumací Mana Drinku byl opravdu velký se podařilo již asi po vypití poloviny balení zahnat a vypití celého balení skutečně a poměrně spolehlivě zažene hlad. Konzistence drinku je překvapivě dost hustá, pravděpodobně hustší než ve srovnání s klasickými nutridrinky.

Výrobce Many nabízí dvě varianty Mana Drinku, originál a ochucenou čokoládovou verzi. Mana Drink Choco je o pár korun na balení dražší, ale dle nás chuťově příjemnější než neutrální originál.

Hodnocení Mana Drink

Mana Drink opravdu splní to co slibuje – spolehlivě vás zasytí a dodá vašemu tělu vše potřebné. Chuťově drink neoslní, ani nezklame a to je možná právě hlavní problém. Při konzumaci Mana Drinku uspokojíte svoji potřebu hladu, ale nám třeba scházel nějaký silnější chuťový vjem nebo alespoň “kousnutí” si do jídla, může se zdát, že se jedná o banalitu, ale tato věc při konzumaci opravdu chybí. Dle nás je Mana Drink vhodný jako příležitostná náhražka jídla, pokud třeba v práci nestíháte oběd nebo jste někde na cestě. Asi je dobré mít nějaký Mana Drink v zásobě, ale ke každodenní konzumaci to dle nás zkrátka není. Vyšší cena je velkou nevýhodou.

Testovací balení Many

Recenze mana drink.

Recenze Mana Powder

Mana Powder je druhým produktem firmy Heaven Labs s.r.o. Jedná se o jakousi evoluci základního Mana Drink. Díky Mana Powder si můžete namíchat vlastní drink a určit si i přesné množství prášku, které chcete k výrobě využít. Mana Powder má oproti Mana Drink jednu obrovskou výhodu a tou je cena. Jedna porce Mana Powder je stojí přibližně polovinu toho, co stojí Mana Drink, což je obzvláště při dlouhodobější konzumaci velice znatelné. Rozhodnete-li se tedy Manu konzumovat, doporučujeme rozhodně při dlouhodobější konzumaci sáhnout spíše po Mana Powder než po Mana Drink.

Příprava je velice jednoduchá. 86 gramů prášku Mana Powder je třeba smíchat s 300 mililitry vody, dobře promíchat a to je vše. Trochu zamrzí absence dávkovací odměrky, kterou je nutné dokoupit zvláště (podle nás za značně předraženou cenu). Bez odměrky se však jistě obejdete a při dlouhodobější konzumaci si buď vycvičíte oko nebo si vytvoříte vlastní dávkovací nádobu, která bude odpovídat oněm 86 gramů prášku Mana Powder.

Hodnocení Mana Powder

Pokud vás strava značky Mana zaujala, tak Mana Powder je dle nás nejspíše vhodným produktem. Chuťově i sležením je Mana Powder velice podobná (ne-li stejná) jako Mana Drink, ale cenově vychází jedna porce mnohem výhodněji. Výhrady i výhody jsou dle nás v podstatě stejné jako v případě Mana Drinku a nemá tedy cenu asi vše znovu vypisovat. Dle nás se však jedná o ideální poměr ceny a přínosu.

Testovací balení Many

Recenze drinku mana powder.

Recenze Mana Burger

Mana Burger je produktem firmy Heaven Labs s.r.o., který stojí tak trochu mimo jejich dosavadní působiště. Náhražky masa na rostlinné bázi jsou hitem posledních několika let a získávají si stále více a více příznivců. Do této kategorie produktů se vrhnula i firma Heaven Labs s.r.o. Navíc oproti konkurenci nabízí Mana Burgery jako první na trhu nutričně kompletní jídlo (tak jako Mana Drink). Cena jedné porce Mana Burgeru je přibližně 60 Kč.

Chuťově je na tom Mana Burger poměrně dobře, obzvláště pak v porovnání s konkurencí, kterou leckdy nechává i za sebou. Chuť je sice vysoce subjektivní, ale z naší zkušenosti můžeme říci, že Mana Burger je v oproti konkurenčnímu Beyond Meat o něco lepší. Pokud vás tedy zajímá téma rostlinných náhražek masa, rozhodně doporučuji Mana Burger vyzkoušet a případně porovnat s ostatními dostupnými alternativami.

Testovací balení Many

Výhody a nevýhody jídla Mana

Měli jsme možnost vyzkoušet všechny z produktů, které společnost Heaven Labs s.r.o.pod značkou Mana prodává a udělat si na toto zboží vlastní názor, který je asi trochu subjektivně zabarvený, ale přesto vám může pomoci při rozhodování. Přinejmenším doporučujeme vyzkoušet, protože tím nic neztratíte a vlastní zkušenost je vždy lepším.

Tip: Abyste nemuseli na zkoušku kupovat velké balení několika porcí, doporučujeme si zakoupit jednu porci na zkoušku. Jednotlivé kusy jsou dostupné v supermarketech jako je Globus nebo online na Rohlik.cz

Mana se skvěle hodí na cesty, na dlouhé tůry nebo jako zdroj energie při práci, kterou zkrátka musíte dokončit co nejdříve. Díky Maně ušetříte přibližně hodinu času, kterou byste jinak strávili obědem. Nevýhodou je nulový požitek z jídla a vyšší cena (oproti vaření si jídla doma). Vyplatí se tedy Mana? Jak již možná tušíte, odpověď je “to záleží”. Záleží především na okolnostech. Pokud potřebujete zkrátka jeden den zatnout zuby a věnovat se práci nebo nemáte na několikadenní túře možnost se konvenčně najíst, tak jistě přijde Mana vhod. Rozhodně však Mana nesplňuje jakoukoliv představu o dobrém nedělním obědě.

Podobné výrobky

Mana je sice největší a u nás nejznámější alternativou k běžnému jídlu, ale to rozhodně neznamená, že by neměla konkurenty. Alternativou k produktu Mana může být například výrobek Goodly (rovněž od české firmy), který jsme zatím bohužel netestovali a tek nemůžeme přinést přímé srovnání.

Jaké produkty značky Mana lze zakopupit?

Mana nabízí produkty Mana Drink, Mana Powder a Mana Burger.

Je Mana opravdu plnohodnotnou náhražkou jídla?

Plnohodnotnou náhražkou stravy rozhodně Mana není, ale může dobře posloužit, jako alternativa ve výjimečných případech kdy na opravdové jídlo není čas.

Kolik stojí jedna porce "stravy" Mana?

Záleží jaký produkt zvolíte, nejlevněji vychází produkt Mana Powder s cenou přibližně 40 Kč za jednu porci.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.