Recenze nafukovacích vířivek

Chcete vířivku, ale odrazuje vás složitost instalace a náročná údžba či vysoká cena? Řešením může být nafukovací vířivka. V našem testu nafukovacích vířivek se dozvíte, která je nejlepší. Velká recenze vířivek.

 • Nejlepší výbava
  94 %

  Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

  • Fiber–Tech technologie
  • Provzdušňuje vodu díky technologii Hydro Aeration 
  • Posílená filtrace a silnější cirkulace vody
  • Termostat
  • Snadné ovládání přes LED displej
  • Vyšší cena
  22500 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  90 %

  Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

  • Elektronické změkčení vody díky Hard Water systému
  • Provzdušnění vody díky Hydro Aeration
  • Solinátor pro účinnější čištění vody
  • Jednoduché dálkové ovládání
  • Je pouze pro 4 osoby
  • Vyšší cena
  23000 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší poměr cena/výkon
  89 %

  Intex 28404 PureSpa Bubble Massage Therapy

  • Díky technologii Fiber–Tech má vířivka zesílené okraje
  • Posílený systém bránící usazení tvrdé a vápenaté vody
  • Velmi intuitivní ovládání 
  • Opravdu příznivá a lákavá cena
  • Filtr se musí měnit častěji 
  • Na slunci hůře čitelný LCD displej
  10500 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  89 %

  Marimex 11400212 Pure Spa HWS

  • Intuitivní ovládání
  • Systém Hard Water Treatment
  • Nevyžaduje náročnou úržbu
  • Je potřeba často měnit filtrační kartuše
  12900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  85 %

  Hanscraft Mspa D-AL04 ALPINE

  • Vířivka je velmi tichá
  • Má bezdrátové ovládání
  • Keramický ohřev vody dokáže vyhřát vířivku až na 42 °C
  • Menší objem trysek a slabší výkon
  9500 Kč Zkontrolovat ceny

Dnešní recenze vám přináší detailní srovnání vířivých bazénů a nafukovacích vířivek. Společně se podíváme na to, jak vybrat nafukovací vířivku nebo vířivý bazén, abyste měli jistotu, že koupíte tu skutečně nejlepší. Ukážeme vám, které modely stojí za to v různých kategoriích, od levných vířivek, přes střední třídu, až po dražší modely. Pamatujte, že cena není vždy nejlepší ukazatel kvality, s námi můžete nakoupit levněji, ale přitom kvalitněji.

Vířivý bazén byl dříve znakem luxusu, dnes si ho ale může dovolit téměř každý. Ukážeme vám, který vířivý bazén bude ten pravý právě pro vás. 

Rychlý přehled těch nejlepších vířivek za rozumnou cenu

Přinášíme vám přehled nafukovacích vířivek, které jsme vyhodnotili jako nejlepší a můžeme je jenom doporučit. Některá je dražší, jiná zase levnější, ale v každém případě je konkrétní model ve své kategorii tím nejlepším, který si můžete vybrat. Jestliže se chcete dozvědět více, například, na co se zaměřit při výběru vířivky, nebo se podívat na detailní srovnání modelů, čtěte dále. 

 1. Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon 
 2. Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon 
 3. Intex 28404 PureSpa Bubble Massage Therapy

Jak správně vybrat nafukovací vířivku? Je to jednoduché 

Pokud se ptáte, jak správně vybrat tu nejlepší vířivku, pak věřte, že s námi je to snazší, než jste si mysleli. Ve spolupráci s odborníky z praxe jsme dali dohromady nákupního rádce, který vám vysvětlí, jak jednoduše vyberete tu možná nejlepší nafukovací vířivku. Potom se budete moct denně uvolnit a užívat si bublinkovou masáž. Velmi dobré jsou do domácího prostředí vířivky Intex – zároveň jsou jedny z nejkvalitnějších.

Pokud je to vaše první vířivka, pak doporučujeme spíše vířivku nafukovací

Mít doma vířivý bazén je sice krásná představa, ale nakonec možná nebudete první ani poslední, kdo po pořízení a nemalé počáteční investici zjistí, že představa se příliš nesetkává s realitou. Pokud si chcete pořídit svou první vířivku, doporučujeme spíše nafukovací vířivku. Taková vířivka je totiž znatelně levnější a nevyžaduje nákladné zabudování na zahradu nebo do interiéru. Navíc má nafukovací vířivka jednu velkou výhodu – naprosto bezproblémovou instalaci, zazimování a zároveň snadnou údržbu. 

Jestliže nechcete za první vířivku příliš utrácet, ale chcete si ji spíše vyzkoušet a později se rozhodnout, pak je dobrou volbou nafukovací vířivka Bauhaus. Kromě toho můžeme doporučit také nafukovací vířivky Mountfield. Ovšem pokud už chcete alespoň průměrnou vířivku, čtěte dále.

Pevná versus nafukovací vířivka

Jak už jsme zmínili, jako první domácí vířivý bazén skutečně doporučujeme spíše vířivku nafukovací. Nafukovací vířivka a zkušenosti těch, kteří ji mají, mluví jasně – je téměř bez starostí. Nafukovací vířivka v zimě nepředstavuje žádný problém, jednoduše ji totiž vyfouknete a schováte. Můžete ji kdykoli přemístit, a nafoukne se téměř sama – hlavně stojí jen zlomek toho, co pevné vířivé bazény. 

Umístění dovnitř nebo ven?

Jednou z možností je samozřejmě vnitřní vířivka Intex, oproti tomu se nabízí venkovní vířivka Marimex. Nakonec ale o výrobce vlastně vůbec nejde, důležité je, jestli vybrat vnitřní nebo venkovní vířivku. Především záleží na preferencích, jestli máte raději relaxaci venku nebo uvnitř. Na druhou stranu byste ale měli vědět, že venkovní vířivka vyžaduje více času na údržbu. Navíc pamatujte, že některé z nich jsou poměrně hlučné, což není zrovna výhodné pro venkovní umístění. 

Technologie dnes ale pokročila natolik, že většina nafukovacích vířivek má tak odolný plášť, že jejich umístění je spíše univerzální.

Bezpečnost a zdraví na prvním místě

Samozřejmě je důležité při výběru také dbát na vaše zdraví, ostatně i proto si vířivý bazén pořizujete. Pokud víte, že budou vířivku využívat i starší lidé, je určitě lepší pevně zapuštěný vířivý bazén, protože volně stojící nafukovací vířivka není bezbariérová. Stejně tak nemá cenu vybírat takové vířivky, které umožňují příliš vysoký ohřev vody. Lékaři totiž doporučují, že teplota těla ve vířivce by neměla přesáhnout 39,5 °C. Navíc ne každý vířivý bazén je vhodný pro děti

Trysky a příslušenství je alfa omegou každé vířivky

Nafukovací vířivka ze zkušenosti nabízí velké pohodlí, relaxaci a pohodu, stejně jako například pevná zabudovaná vířivka. Při koupi byste se měli rozhodovat také podle příslušenství, které si k vířivce můžete pořídit. Velmi záleží na tryskách. Především na jejich umístění, protože ne každý model zvládne masírovat všechny partie těla – pozor na to. Zároveň se zaměřte na to, jak můžete trysky ovládat, a co všechno vlastně umožňují. Podobně je to s příslušenstvím, jako jsou například masážní podložky a další. 

Pro kolik osob je vířivka ideální?

Záleží na tom, pro kolik osob vlastně vířivku kupujete. Například nafukovací vířivka pro 2 vás bude stát jen zlomek ceny, co nafukovací vířivka pro 6 osob. Vířivky pro 2 osoby jsou standardní velikosti a jejich běžný objem je okolo 650 l vody. Vířivé bazény pro 4 osoby už se shánějí složitěji a budou vás stát o něco více. Potřebovat budete vnitřní průměr alespoň 150 cm a objem okolo 800 l vody. Největší jsou pak nafukovací vířivky pro 6 osob, ty pojmou průměrně až 1200 l vody. 

My doporučujeme spíše zlatý střed, tedy vířivku pro 4 osoby. Jak ukazují průzkumy trhu, pokud nemáte zrovna penzion a podobně, vířivku pro 6 osob nevyužijete. Často se ale stane, že vířivka pro 2 je málo. Navíc se vířivky pro 2 a 4 osoby až tak cenově neliší. 

Filtrace je důležitá, jinak bude voda zdravotně závadná

Velmi důležitá je u vířivky filtrace. Právě na tu byste se při koupi měli také zaměřit. Nafukovací vířivky většinou mají kartušovou filtraci součástí balení. Pokud byste filtraci neměli, museli byste neustále měnit vodu, což je velmi neekonomické a neekologické. Zkrátka filtrace je nutností, teď už jen záleží, jestli raději zvolit pískovou filtraci nebo kartušovou. Obě jsme pro vás detailně srovnali, tady je výsledek. 

TIP: Dobrá je také nafukovací vířivka se solinátorem, který účinně ničí bakterie a napomáhá udržet vodu čistou. Rozpouští v bazénu chlorid sodný a ve své elektrolytické jednotce štěpí chlór, který se tak ihned může uvolnit do vody. Jako bonus bude vaše nafukovací vířivka se slanou vodou.  

Písková filtrace

Jedná se o poměrně výkonný filtrovací systém, mohou ho použít vířivky nafukovací, stejně jako mobilní vířivky a pevné vířivky. Vodu a nečistoty čistí právě tak, že filtruje přes písek a takto vyčištěnou vodu poté vrací zpět do vířivky. Jedná se o výkonnou filtraci, která zvládne i připojené příslušenství, typicky bazénový vysavač. Velkou výhodou je, že písková filtrace do velké míry snižuje využití chemie. 

 • Stačí, když písek vyměníte jednou za 2 až 3 roky
 • Výkonná filtrace, která zvládne vyčistit i velké bazény
 • Jednoduchá údržba a nenáročný provoz
 • Ušetříte na bazénové chemii

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace je oblíbená zejména pro své nižší pořizovací náklady, ovšem to se v průběhu může značně prodražit. Filtrace se skládá z kartušové vložky a čerpadla. Oproti pískové filtraci je náročnější na údržbu – vložka přes kterou se filtruje voda, se velmi rychle zanáší a musí se často čistit nebo měnit. Běžně se mění i několikrát za sezónu. Kartušové filtrace bychom mohli doporučit spíše pro menší nafukovací vířivky pro 2 až 4 osoby.

 • Nízká pořizovací cena
 • Ideální do menších vířivek pro maximálně 4 osoby
 • Nižší energetická náročnost

Výběr naší redakce: 5 nejlepších vířivek v různých kategoriích

Abychom vám pomohli s výběrem té nejlepší vířivky, vybrali jsme pro vás 5 nafukovacích vířivek, které nabízejí velmi dobrý poměr ceny a výkonu, a zároveň zvítězily v našem srovnání v různých kategoriích, díky svým jedinečným vlastnostem, které jim dávají náskok před konkurencí. Vyberte si jednu z vířivek v našem detailním srovnání a můžete si být jisti, že nakoupíte správně. 

TOP: Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon: nejlepší z celkového výběru, prakticky bez chyby

Velká vířivka Intex, která je určena až pro 6 osob. Nabízí unikátní kombinaci 140 bublinkových trysek a 6 trysek s vylepšeným výkonem pro ještě intenzivnější masáž. Velmi snadno se ovládá a umožňuje nastavit mnoho parametrů, například i teplotu vody od 20 do 40 °C. Vířivka Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon byla navržena tak, aby se snadno udržovala a zákazníkům přinášela pouze radost, nikoli starosti. 

Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

94 %
 • Fiber–Tech technologie
 • Provzdušňuje vodu díky technologii Hydro Aeration 
 • Posílená filtrace a silnější cirkulace vody
 • Termostat
 • Snadné ovládání přes LED displej
 • Vyšší cena
22500 Kč

počet osob: 6 | kapacita: 1098 litrů | konstrukce: fiber-tech | počet trysek JET: 140 | počet vodních trysek: 6 | rozsah teploty: 20 až 40 °C | výkon ohřívače vody: 2 200 W | výkon masážního přístroje: 700 W | výkon bublin: 800 W | tlak trysky: 048-069 bar | filtrace: kartušová | cena: 24 000 Kč |

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon: srovnatelně výkonná jako TOP produkt naší recenze

Další velmi povedená nafukovací vířivka Intex. Vířivé vany Intex jsou zkrátka zárukou kvality. Model Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon je dlouho očekávaným modelem na trhu. Jeho velmi tuhá konstrukce chrání proti deformaci. Vybaven je 120 vzduchovými tryskami a 4 vodními. Vířivka PureSpa od Intexu zaručuje snadnou údržbu, stejně jako dobrou živost a kvalitu. Tento model je navíc vybaven solinátorem. 

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

90 %
 • Elektronické změkčení vody díky Hard Water systému
 • Provzdušnění vody díky Hydro Aeration
 • Solinátor pro účinnější čištění vody
 • Jednoduché dálkové ovládání
 • Je pouze pro 4 osoby
 • Vyšší cena
23000 Kč

počet osob: 4 | kapacita: 795 litrů | konsturkce: fiber-tech | počet trysek JET: 140 | počet vodních trysek: 4 | rozsah teploty: 10 až 40 °C | výkon ohřívače vody: 2 200 W | výkon masážního přístroje: 650 W | výkon bublin: 800 W | tlak trysky: 048-069 bar | filtrace: kartušová | cena: 23 000 Kč |

Intex 28404 PureSpa Bubble Massage Therapy: Kompromis mezi cenou a výkonem

Nová generace nafukovacích vířivých bazénů od Intexu. Model roku 2019 Intex 28404 PureSpa Bubble Massage Therapy přináší opět mnoho unikátních technologických inovací. Například ochranný systém proti usazeninám, který pracuje automaticky při zapnutí vířivky. Tato mobilní vířivka je podle výrobce vhodná také tam, kde je tvrdá nebo vápenitá voda, protože nabízí zvýšenou ochranu proti těmto usazeninám. 

Intex 28404 PureSpa Bubble Massage Therapy

89 %
 • Díky technologii Fiber–Tech má vířivka zesílené okraje
 • Posílený systém bránící usazení tvrdé a vápenaté vody
 • Velmi intuitivní ovládání 
 • Opravdu příznivá a lákavá cena
 • Filtr se musí měnit častěji 
 • Na slunci hůře čitelný LCD displej
10500 Kč

počet osob: 4 | kapacita: 795 l | konstrukce: fiber-tech | počet trysek JET: 120 | rozsah teploty: 20-40 °C | výkon ohřívače vody: 2 200 W | tlak trysky: 048-069 bar | filtrace: kartušová | cena: 11 000 Kč |

MARIMEX 11400212 PureSpa HWS: nejen Intex může být dobrý

Další nafukovací vířivka MARIMEX 11400212 PureSpa HWS, kterou jsme zařadili do našeho výběru. Poskytuje dokonalou relaxaci celého těla. Užít si můžete na 140 vzduchových trysek, na kterých si jednoduše nastavíte intenzitu masáže. To vše s velmi intuitivním ovládáním, které se bez problému naučí každý. Vhodná je také všude tam, kde je příliš tvrdá voda, díky technologii Hard Water Treatment Systém ji totiž dokáže změkčovat. 

Marimex 11400212 Pure Spa HWS

89 %
 • Intuitivní ovládání
 • Systém Hard Water Treatment
 • Nevyžaduje náročnou úržbu
 • Je potřeba často měnit filtrační kartuše
12900 Kč

počet osob: 4 | kapacita: 795 l | konstrukce: laminované PVC | počet trysek JET:: 140 | výkon ohřívače vody: 2 200 W | výkon masážního přístroje: 650 W | filtrace: kartušova | cena: 10 490 Kč |

Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINE: Nejlepší pod 10 000 Kč

Mobilní vířivá vana Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINE je určena pro 2 dospělé a 2 děti. Jedná se o velmi levnou vířivku, ale s poměrně dobrými funkcemi a použitými technologiemi. To je také důvod, proč jsme právě tuto nafukovací vířivku od Hanscraftu vybrali do našeho žebříčku. Navíc má hezký a povedený design, stejně jako odolný materiál. Pokud byste si měli vybrat výřivku pod 10 000 Kč, je to jasná volba. 

Hanscraft Mspa D-AL04 ALPINE

85 %
 • Vířivka je velmi tichá
 • Má bezdrátové ovládání
 • Keramický ohřev vody dokáže vyhřát vířivku až na 42 °C
 • Menší objem trysek a slabší výkon
9500 Kč

počet osob: 4 | kapacita: 650 l | konstrukce: i-beam vyztužení konstukce pomocí vzduchových komor | počet trysek: 108 | rozsah teploty: 20-40 °C | výkon ohřívače vody: 2 200 W | výkon bublin: 600 W | filtrace: kartušova | cena: 9 490 Kč |

Závěr: Mezi nejlepší vířivky se jednoznačně řadí Intex vířivka

Jak ukázala naše velká srovnávací recenze, nafukovací vířivka Intex je skoro sázkou na jistotu. Ne nadarmo je Intex největším dodavatelem vířivek a bazénů. Vířivé vany Intex jsou skutečně kvalitní, ale samozřejmě existují i jiní výrobci, které můžeme doporučit, například právě Hanscraft nebo Marimex. Vířivka je dnes velkým hitem a stává se součástí každé domácnosti, díky nám už teď víte, jak poznáte tu nejlepší vířivku.

V čem jsou výhody nafukovací vířivky?

Nafukovací vířivka je oproti statické vířivce mnohem levnější, mobilnější a není tak náročná na instalaci.

Jaká je přibližná cena nafukovacích vířivek?

Nafukovací vířivky stojí přibližně 20 tisíc korun, na trhu však lze najít dražší i levnější modely.

Jaká značka nafukovacích vířivek je nejlepší volbou?

Dle našeho testu nejlépe dopadly nafukovací cířivky značky Intex. Podobně významným konkurentem Intexu však je i společnost Bestway.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.