Recenze online kurzů angličtiny

Jazyky jsou v dnešní době nutností, bez které se jen těžko obejdete. Pokud vás trápí kromě nedostatečné jazykové vybavenosti i nedostatek času, můžete vyzkoušet online kurzy angličtiny. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

Nejlepší poměr cena/výkonNejlepší výbavaNejlepší výbava za rozumnou cenuDobrá volba za rozumnou cenu
OnlineJazykyEasyLingoEnglishMeDuoLingo
+ více jazykových úrovní+ interaktivní a zábavná výuka+ liberální styl výuky+ zábavná
interaktivní výuka
+ mobilní aplikace, víc zařízení najednou+ všechny jazykové úrovně+ velká databáze látky, testů a slovíček+ kvalitně zpracované základní a mírně pokročilé úrovně jazyka
+ zábavná forma výuky+ doživotní přístup+ příznivá cena+ verze zdarma vás naučí základy
+ příprava na zkoušky- nemá mobilní aplikaci- menší důraz na konverzaci- nevyučuje pokročilejší úrovně
- nefunguje offline- vyšší cena
5 000 Kč7 400 Kč1 000 Kč na rok2 000 Kč na rok
VyzkoušetVyzkoušetVyzkoušetVyzkoušet

Jak jste na tom se znalostí světových jazyků? Dnes už je asi každému jasné, že bez angličtiny se jen těžko obejde. Na naprosto základní úrovni by ji měl znát každý. Hodí se totiž i pro naprosto obyčejné věci jako je nastavení spotřebičů nebo nakupování po internetu.

Díky angličtině se vám otevře spousta možností, které by jinak byly nedostupné. Ať už jde o pracovní příležitosti, nové známosti nebo zkrátka jen pohodlné a bezproblémové cestování, angličtina je nezbytnou součástí výbavy moderního člověka.

Jelikož ale ne všichni mají možnost zaplatit si lektora a osobně docházet na hodiny do jazykové školy, není nutné to s angličtinou vzdát. Díky internetu totiž máte možnost studovat angličtinu online z pohodlí domova, a to již od 1000 Kč za rok.

Jak to ale s online kurzy vypadá? Není to jen ztráta peněz? V následující recenzi jsme si pro vás připravili přehled nejlepších kurzů na trhu a zároveň jsme sestavili malý manuál, který vám pomůže s výběrem.

Výhody online kurzů angličtiny

Online kurzů angličtiny existuje hned několik. Jste pokročilí a chcete své znalosti rozšířit, nebo se jen udržovat v dobré kondici konverzací? Či s angličtinou začínáte? V následujícím textu jsme pro vás připravili přehled všech variant, abyste si mohli vybrat tu pravou pro vás. Je zbytečné kupovat angličtinu pro obchodníky, pokud nemáte potřebné základy. Nabídka je naštěstí opravdu široká a nebude problém vybrat kurz přímo na míru.

Jak se vůbec cizí jazyk učit? Zpravidla to bývá běh na dlouhou trať. Není to ani tak o intenzitě, jako o pravidelnosti. Je potřeba si každý den najít alespoň chvíli a něco si procvičit. Jinak začnete zapomínat, a to přeci nikdo nechce. Ideální výuka je kombinací teorie a konverzace.

Díky online kurzům se můžete cizímu jazyku věnovat kdykoliv a kdekoliv. Při cestě v MHD, při čekání na oběd nebo na přátele v parku. Online kurzy jsou interaktivní a zábavnou alternativou k poměrně nezáživným učebnicím pro samouky.

Jak vybrat online kurz angličtiny

Na co byste se při výběru toho správného kurzu pro vás měli dívat?

 • stávající úroveň vašich znalostí (A1, A2, B1, B2, C1, C2)
 • další zaměření – obchodní angličtina, příprava na maturitu apod.
 • jak probíhá výuka – teorie, konverzace, poslech
 • kompatibilita kurzu – online/offline/mobilní aplikace
 • cena

Stávající úroveň vašich znalostí

Jazyková úroveň se většinou klasifikuje dle evropského referenčního rámce písmeny od A do C. Laicky řečeno A je začátečník, C dokáže v daném jazyce plynně hovořit i přemýšlet v duchu. Mezi těmito dvěma extrémy je spousta dalších variant, kam můžete právě vy zapadnout. Pokud jste ale neabsolvovali nějakou oficiální zkoušky nebo nesložili certifikát, jen těžko můžete s jistotou říct, zda jste B2, nebo už C1.

Většina online kurzů vám na začátku výuky nabídne test, který ověří vaše stávající znalosti. Na konci vám sdělí, do jaké úrovně spadáte. Tomu poté přizpůsobíte vlastní výuku. Vždy se vyplatí se raději o krok vrátit než stavět další znalosti na něčem, co vlastně neovládáte.

Test se vám nepovedl, ale vy jste si přesto jistí, že máte dostatečné znalosti? Většina kurzů vám dovolí si úroveň vybrat podle vlastního uvážení. Jsou ale i takové, které vás přiřadí napevno a nedá se s tím už nic dělat. Ověřte si, jak na tom daný online kurz je.

Zaměření kurzu

Pokud se chcete angličtinu naučit z nějakého specifického důvodu, pak je dobré si vybrat takový kurz, který danou problematiku akcentuje. Budete tak mít jistotu, že se např. konverzace nebo obchodního slovníku nedotknete jen okrajově, ale bude jedním z hlavních témat. Jaká zaměření kurzy nabízí?

Gramatika

Bez teorie to v naprosté většině případů opravdu nejde. Online kurzy nabízí interaktivní varianty čtení a psaní. Často za splněné úkoly dostanete odměny a ty vás budou motivovat v dalším postupu. Vyhnete se tak nudě, kterou si všichni pamatujeme ze školních lavic. Kromě toho by měl kurz nabízet také lekce s mluveným slovem a poslechem. Díky tomu dostanete angličtinu rychleji „pod kůži“.

Konverzační dovednosti

Učíte se cizí jazyk kvůli komunikaci s cizinci doma i v zahraničí? Pak radíme vybrat kurz zaměřený na rozvíjení komunikačních schopností. To znamená lekce poslouchání audia a mluvení. Vaše konverzační schopnosti bude buď hodnotit sám systém, nebo lektor na druhé straně. Která varianta vám více vyhovuje?

Angličtina pro děti

Říká se, že děti se učí cizí jazyky rychleji než dospělí. Pokud chcete začít vaše potomky trénovat již v útlém věku, online kurzy jsou skvělou příležitostí. Odpadne vám díky tomu povinnost vodit děti na kurzy. Navíc budete mít jednoduše přehled o tom, kolik úkolů má dítě splněno.

Pro tyto účely doporučujeme vybrat kurz speciálně pro děti. Tyto varianty bývají postaveny tak, aby získaly jejich pozornost a dokázaly je pro výuku nadchnout. U kurzu pro dospělé se vám pravděpodobně bude dítě trápit a mnoho se nenaučí.

Angličtina pro obchodníky, do zaměstnání i pro studenty VŠ

Pokud se chcete naučit business angličtinu, vyberte si ten správný kurz. Ne každý totiž tuto variantu nabízí. To samé platí pro další varianty odborných zaměření jako je

 • zdravotnictví
 • technika
 • právo
 • humanitní vědy

Příprava na zkoušky a certifikát

Certifikáty a jazykové zkoušky jsou v dnešním globalizovaném světě tvrdou měnou. Většina firem dnes předpokládá, že minimálně jeden cizí jazyk ovládáte. Pokud budete mít navíc v životopise údaje o složené mezinárodní standardizované zkoušce nebo certifikátu, hned budete mít před dalšími žadateli náskok.

Jazykové zkoušky se ale samozřejmě neskládají jen kvůli položce v životopisu. Pokud jste student a přemýšlíte nad Erasmem nebo jiným studijním pobytem v zahraničí, certifikát je opravdová výhoda. Může rozhodnout o vašem přijetí/nepřijetí.

Dostudovali jste, ale nestihli jste si splnit sen o dlouhodobém pobytu v cizině? Nezoufejte. Ve většině zemí přijímají lektory angličtiny, především mimo Evropu. Pokud nejste zrovna rodilý mluvčí, své znalosti můžete prokázat právě certifikátem.

Certifikáty jsou skvělou investicí s vysokou návratností. Někoho mohou počáteční náklady odradit – ceny se pohybují od 2 500 Kč až 6 000 Kč. Pokud máte dostatečné znalosti, je škoda si certifikát neudělat.

Nejste si jisti, zda byste zkoušku splnili a nechcete promarnit tisíce korun? Pak je ideálním řešením právě online kurz, který vás na certifikát připraví.

Jak probíhá výuka

Online kurzy nabízí celé spektrum výukových metod. Nejčastěji najdete jejich kombinaci. Některé kurzy mohou dávat přednost jedné oblasti před druhou. Podívejte se, s kterými metodami se setkáte a zamyslete se nad tím, na co byste se chtěli zaměřit, a naopak co pro vás není tak podstatné.

Konverzace

Odborníci se shodují v tom, že konverzace je jednou z nejdůležitějších složek výuky živých jazyků. Jazyk si rychleji osvojíte, navyknete si na jeho tempo, výslovnost a naučíte se s ním fungovat. Konverzace je zpravidla nejlepší s rodilým mluvčím, jelikož má správný akcent.

Pokud budete skládat jazykovou zkoušku nebo certifikát z britské angličtiny, nedoporučujeme příliš konverzovat s lektorem s americkou angličtinou. Přízvuky se značně liší a u zkoušek certifikátů z klasické oxfordské angličtiny si potrpí na korektní výslovnost.

Poslech

Poslech by měl jít ruku v ruce s konverzací. Rozumíte tomu, co vám kdo říká? Jste schopni přeložit audio? Poslech bude dál rozvíjet vaše komunikační schopnosti, naučíte se na něm správně vyslovovat a rozšíříte slovní zásobu.

Čtení

Čtení je nezbytným didaktickým nástrojem pro osvojování a trénování gramatiky a slovní zásoby. Angličtina má svá specifika, které ji odlišují od jiných jazyků. Čtení vám do nich pomůže proniknout. Pravidelná četba (pro začátečníka doporučujeme číst nahlas) je úzce spjata s další metodou.

Psaní

Psaní se nevyhnete. Ale nemusí to být jen otrava. Z průzkumů vyplývá, že až 75 % studentů se danou látku rychleji naučí, pokud si ji jednou či dvakrát přepíše na papír. Pokud jste se doposud psaní snažili vyhýbat, nyní je možná nejlepší čas začít.

Kompatibilita kurzu

Kde se chcete učit? Máte neustále přístup k internetu? To jsou důležité otázky, na které si odpovězte.

 • Nejčastěji se setkáte s kurzy, které se odehrávají pouze prostřednictvím PC.
 • Pokud se kurzu chcete věnovat i během dne, doporučujeme pořídit verzi, která podporuje chytré telefony a tablety. Zkontrolujte také, jestli je aplikace pro Android nebo iOs.
 • Pokud naopak chystáte únik mimo civilizaci, vyberte si kurz, který poběží (alespoň částečně) i v režimu offline (slovíčka, testy…)
 • Chcete, aby procvičovala celá rodina? Podívejte se, zda kurz podporuje více zařízení nebo je pro neomezený počet uživatelů

Cena

Poslední položka je pro nás často ta nejdůležitější. Najdete i kurzy, které jsou zcela zdarma. Nemusí to nutně znamenat, že jsou horší. Často se vyrovnají i těm placeným. Pokud ale očekáváte plnou technickou podporu nebo žádné reklamy, raději zvolte placené varianty.

Za některé kurzy zaplatíte jednorázově, některé po vás budou vyžadovat platby vždy po dosažení určitého milníku. Zaplatíte pouze pokud budete chtít s výukou pokračovat a jste připraveni na další lekci/úroveň.

Placené kurzy naštěstí většinou nabízejí zkušební verze. Budete si tak moct nejprve vše vyzkoušet zdarma. Pokud budete spokojení, zaplatíte si plnou verzi. Pokud ne, program jednoduše odinstalujete. Zkušební verze jsou zpravidla na měsíc.

Nejlepší online kurzy angličtiny

V následujícím přehledu vás seznámíme s nejlepšími online kurzy angličtiny.

OnlineJazyky

Tato platforma nabízí kurzy ve všech úrovních včetně přípravných kurzů na maturitu či jazykovou zkoušku FCE (potvrzení o znalosti na úrovni B2). Výuka je zábavná a interaktivní, lekce pestré a přehledně organizované. Lekcemi vás bude provázet sympatický video průvodce, který vysvětlí všechna úskalí dané látky. Některé audio stopy jsou namluvené Pavlem Liškou. K dispozici je také online lektor, mobilní aplikace, lekce pro děti a spouštění platformy z více zařízení.

Nejlepší poměr cena/výkon
OnlineJazyky
+ více jazykových úrovní
+ mobilní aplikace, víc zařízení najednou
+ zábavná forma výuky
+ příprava na zkoušky
- nefunguje offline
5 000 Kč
Vyzkoušet

EasyLingo

EasyLingo nabízí všechny jazykové úrovně od A1 po C2. Výukou vás bude provázet video průvodce a na online chatu je každý pracovní den k dispozici lektor. Systém lekcí je opravdu propracovaný a navržený tak, abyste se učili co nejvíce efektivně, ale přitom neztráceli pozornost. Easylingo bohužel nemá vlastní mobilní aplikaci. Ačkoliv pořizovací cena je vyšší, budete mít doživotní přístup a zároveň otevřené všechny úrovně. Možnost dokoupit přípravu na zkoušky a certifikáty.

Nejlepší výbava
EasyLingo
+ interaktivní a zábavná výuka
+ všechny jazykové úrovně
+ doživotní přístup
- nemá mobilní aplikaci
- vyšší cena
7 400 Kč
Vyzkoušet

EnglishMe

Tento kurz doporučujeme těm z vás, kteří od výuky nevyžadují zábavu a interaktivní složku. EnglishMe má rozsáhlou databázi testů, slovíček a lekcí gramatiky, s kterými se můžete při pravidelné výuce rychle posouvat dál. Kurz vám umožňuje si lekce přizpůsobovat tak, jak chcete. To ale vyžaduje také jistou dávku zodpovědnosti z vaší strany. Po konverzační stránce platforma lehce pokulhává za ostatními online kurzy.

Nejlepší výbava za rozumnou cenu
EnglishMe
+ liberální styl výuky
+ velká databáze látky, testů a slovíček
+ příznivá cena
- menší důraz na konverzaci
1 000 Kč na rok
Vyzkoušet

DuoLingo

Tuto aplikaci rozběhnete na počítači i na mobilu. Výuka je opravdu komplexní (čtení, psaní, konverzace) zábavná a interaktivní, systém vás bude neustále motivovat k dalšímu postupu. V základní verzi, která je zdarma, se bez problémů naučíte základy. Pokud chcete pokračovat, zaplatíte za plný přístup. DuoLingo bohužel končí na mírně pokročilých úrovních. Rovněž odpadá možnost přípravy na zkoušky a certifikáty. Dejte si pozor – úroveň vám určí při „rozstřelovém“ testu na začátku.

Dobrá volba za rozumnou cenu
DuoLingo
+ zábavná
interaktivní výuka
+ kvalitně zpracované základní a mírně pokročilé úrovně jazyka
+ verze zdarma vás naučí základy
- nevyučuje pokročilejší úrovně
2 000 Kč na rok
Vyzkoušet

Learn English Grammar

Tato mobilní aplikace vyvinutá British Council váš potěší svou cenou – je zcela zdarma. Můžete na ní procvičovat všechny jazykové úrovně. Výuka je vedena systematicky, oproti ostatním kurzům ale není tak zábavná a pestrá. Pokud vám chybí motivace, aplikace vám v tom příliš nepomůže. Také se připravte na reklamy, které na vás budou během výuky vyskakovat. Nelze ji spustit na počítači a nefunguje offline. Nenabízí lekce konverzace ani přípravu na certifikáty.

Learn English Grammar
+ vhodná pro všechny jazykové úrovně
+ široký rozsah výuky
- horší orientace v aplikaci
- pouze pro mobil
- chybí konverzace
Vyzkoušet

Existují online kurzy angličtiny zdarma?

Ano, existují i verze online kurzů angličtiny zcela zdarma.

Jakou úrpveň obtížnosti kurzu angličtiny zvolit?

Záleží, jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti. Dobrý kurz angličtiny vám často poradí vstupním rozřazovacím testem

Co když vyberu špatnou úroveň obtížnosti?

U kvalitních kurzů je možné se domluvit na změně obtížnosti. Zjistěte si přčedem, zda lze v případě špatného výběru změnit volbu.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.