Recenze tlačítkových telefonů

I přes neůstálý růst popularity smartphonů se na talčítkové telefony nezanevřelo, i tato zařízení mají své místo v regálech obchodů. Recenze a srovnání aktuálně nejlepších tlačítkových telefonů na trhu.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  90 %

  Nokia 3310 2017 Dual SIM

  • velká výdrž baterie – až 607 hodin
  • dual SIM
  • Bluetooth
  • FM rádio
  • vypoulený displej někteří uživatelé hodnotí jako náchylnější k poškrábání
  1350 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  86 %

  Nokia 230 Dual SIM

  • polykarbonátový rám a hliníkový kryt
  • výdrž baterie až 528 hodin
  • Bluetooth
  • FM rádio
  • nelze připojit k PC a zálohovat
  1400 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  85 %

  CPA Halo 18

  • vhodný pro seniory
  • velký displej a velká tlačítka
  • SOS tlačítko
  • FM rádio
  • nízká kvalita fotografií
  990 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  84 %

  myPhone Halo Easy

  • vhodný pro seniory
  • vzhledem k ceně má překvapivě mnoho užitečných funkcí
  • FM rádio
  • SOS tlačítko
  • bez slotu na druhou SIM
  550 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  83 %

  Aligator A670 Senior

  • ideální pro seniory
  • vydrží nabitý 360 hodin
  • lehká konstrukce
  • přehledné ovládání
  • ikony upozorňující na zmeškaný hovor jsou poměrně malé, čitelné jsou až po odemčení displeje
  800 Kč Zkontrolovat ceny
Nejlepší poměr cena/výkonNejlepší výbavaDobrá volba za rozumnou cenuNejlepší výbava za nízkou cenu
Nokia 3310 2017 Dual SIMNokia 230 Dual SIMCPA Halo 18myPhone Halo Easy
+ velká výdrž baterie – až 607 hodin+ polykarbonátový rám a hliníkový kryt+ vhodný pro seniory+ vhodný pro seniory
+ dual SIM+ výdrž baterie až 528 hodin+ velký displej a velká tlačítka+ vzhledem k ceně má překvapivě mnoho užitečných funkcí
+ Bluetooth+ Bluetooth+ SOS tlačítko+ FM rádio
+ FM rádio+ FM rádio+ FM rádio+ SOS tlačítko
- vypoulený displej někteří uživatelé hodnotí jako náchylnější k poškrábání- nelze připojit k PC a zálohovat- nízká kvalita fotografií- bez slotu na druhou SIM

Ne každý je spokojený s moderními trendy na trhu telefonů a touží vlastnit smartphone. Tlačítkové telefony jsou spolehlivou klasikou, po které sahají nejen starší generace, ale i čím dál tím víc mladších lidí. Oproti smartphonům mají hned několik výhod – větší výdrž baterie, odolnost, menší rozměry.

Jsou určené především k telefonování a psaní textových zpráv. To ale neznamená, že jsou zastaralé a nic víc neumí. Ačkoliv u nich nemůžete očekávat stejné funkce jako u nejmodernějších telefonů, splní vaše základní požadavky a můžete se na ně spolehnout v jakékoliv situaci. Navíc se prodávají za poměrně příznivé ceny – dobrý model bez problémů pořídíte do 1000 Kč.

Jak vybrat tlačítkový telefon

Pokud se rozhodujete nad koupí tlačítkového telefonu, pak by vám neměla uniknout naše recenze. V ní zjistíte, co všechno tlačítkové telefony dovedou, které funkce mají a na co se při nákupu zaměřit. Rozebereme si

 • hmotnost a rozměry
 • specifika klávesnic
 • jak dlouho vydrží telefon nabitý
 • funkce
 • cenovou hladinu

Na konec textu jsme připojili také srovnání několika modelů, které jsou v současnosti špičkou na trhu v této oblasti, ale zároveň nezruinují vaši peněženku.

Hmotnost a rozměry, design

Tlačítkové telefony jsou oproti posledním smartphonům ve značné výhodě, co se týče velikosti a hmotnosti. Jsou skladné, padnou do ruky i do kapsy, a navíc se nemusíte tolik obávat, že se při pádu poškodí displej do té míry, že už nebude možné telefon používat.

Hmotnost tlačítkových telefonů se pohybuje od 100 gramů do 150 gramů a více. Závisí na tom, zda zvolíte odolnější variantu se speciálním krytím a bytelnou konstrukcí, nebo běžný telefon. Lehčí modely se hodí například pro seniory a uživatele, kteří nemohou příliš namáhat ruce. Odolné modely zase vyřeší problémy těch z vás, u kterých hrozí poškození telefonů při výkonu povolání nebo například sportu. Jde zkrátka o praktickou a skladnou variantu, o kterou se nemusíte tolik obávat.

Rozměr telefonu je oproti smartphonu úspornější, to je dáno především menším displejem. Co se týče designu, ten se liší model od modelu. Setkáte se s různými tvary i vzhledovým provedením. Vždy je ale lepší si ještě před koupí telefon vyzkoušet v ruce a přesvědčit se, zda vám padne a vyhovuje vám jak jeho rozměr, tak hmotnost.

Klávesnice

U tlačítkových telefonů máte na výběr hned ze dvou variant klávesnic. Nejrozšířenější je ta s 12 tlačítky po 4 řadách, kde máte pod jedním tlačítkem číslo, písmeno a znaky. Můžete se ale setkat i s modely s klávesnicí QWERTZ. Ta v podstatě odpovídá klávesnici na počítači. Ač se vám může zdát, že se vám s ní možná bude psát snadněji, nemusí to být tak úplně pravda.

Je potřeba zvážit, že QWERTZ má poměrně omezenou plochu na dotyk. Klávesy jsou malé, a ne každému to bude vyhovovat. Především pokud pracujete manuálně a v prašném prostředí. Obecně platí, že větší tlačítka s většími rozestupy jsou vhodnější pro uživatele s většími prsty. Také u nich nedochází k tak častým překlepům.

Jak dlouho vydrží telefon nabitý

Jelikož nemá tlačítkový telefon nejmodernější komponenty a velké spektrum funkcí, nároky na baterie jsou znatelně nižší než u běžného smartphonu. K tomu připojte také fakt, že ho pravděpodobně nebudete mít neustále připojený k internetu – ano, i to má své nároky na výdrž zařízení. Díky tomu se vám tlačítkový telefon jen tak nevybije. Naopak vás překvapí svou výdrží, která je několikanásobně vyšší než u již zmiňovaných smartphonů.

Výdrž baterie se pohybuje mezi 300 až 500 hodinami. Vzhledem k limitovaným funkcím telefonu je velmi pravděpodobné, že skutečně dostojí uváděným hodnotám. Berte ale v potaz také prostředí, ve kterém se budete pohybovat. Pokud se chystáte na vysokohorskou turistiku, poohlédněte se po modelu s odolností proti chladu, který se nebude vybíjet tak rychle. Na trhu najdete telefony, které vydrží nabité i 4 týdny.

Funkce

S kterými funkcemi se nejčastěji u tlačítkových telefonů setkáte? To, že nemá telefon Android ještě neznamená, že s ním můžete jen volat a posílat SMS zprávy. Sestavili jsme pro vás přehled funkcí, které jsou často součástí výbavy. Možná se nakonec při výběru budete rozhodovat i podle nich.

GPS

Telefony s GPS navigací dokážou určit přesnou polohu. To se může hodit nejen při jízdě automobilem, ale i na cestách nebo výletech s přáteli a rodinou. GPS se dá efektivně využívat i ve městě. Zkrátka ve všech lokalitách, kde si nejste jistí a neznáte je. Jde o šikovnou funkci, která pomůže předejít mnoha problémům.

SOS tlačítko

Některé modely disponují tzv. SOS tlačítkem. Po jeho stisknutí se odešle nouzová zpráva na předem určený kontakt. Odesílateli se navíc doručí zpráva o úspěšném doručení tísňové zprávy. Tato funkce se skvěle doplňuje právě s GPS. Pokud má telefon modul GPS a stisknete SOS tlačítko, odešle se kromě tísňové zprávy také lokace osoby v nouzi.

MP3 přehrávač

Díky MP3 přehrávači budete moci poslouchat oblíbenou muziku, ať už jste kdekoliv. To samé platí o audio knihách či podcastech. Jelikož ale tlačítkové telefony nemají příliš dobré reproduktory, na poslech bez sluchátek se příliš nehodí. To se ale samozřejmě dá vyřešit zakoupením přenosného reproduktoru. Jejich recenzi si můžete přečíst zde.

Podmínkou je, aby telefon podporoval Bluetooth. Díky Bluetooth se můžete připojit nejen k reproduktorům, ale i bezdrátovým sluchátkům. Pokud hodláte do zařízení nahrát větší množství MP3 souborů, možná se vám vyplatí poohlédnout se i po paměťových kartách, jelikož úložiště tlačítkových telefonů nebývá veliké – v průměru okolo 4 GB.

FM rádio

Ne každý preferuje nahrávání vlastního výběru do telefonu. Poslech FM rádia je často jednodušší než přepínání mezi skladbami. Zde vás potěšíme – FM rádio je součástí téměř každého tlačítkového telefonu. Nejspíš ho ale nezapnete bez sluchátek, ty totiž používá jako anténu.

Slot na dvě SIM x Slot na SIM a SD paměťovou kartu

Tato technologie umožňuje používat dvě různá čísla souběžně. To ocení například lidé, kteří mají firemní číslo nebo ti z vás, kteří často cestují do ciziny a používají tamní SIM karty.

Pokud se rozhodnete pro variantu s SD kartou, SIM budete mít jen jednu, ale budete do zařízení moci vložit paměťovou kartu a navýšit tak celkovou kapacitu úložiště.

Fotoaparát

Je asi jasné, že fotoaparát tlačítkového telefonu se nemůže rovnat kamerám smartphonů. To ale vůbec nemusí být na škodu. Pokud se spokojíte s fotografií, která nemá mnoho detailů a není příliš ostrá, pak by takový fotoaparát neměl být vůbec problém. Vystačíte si s ním na posílání fotek například ze stavby apod. Fotografie s menším rozlišením navíc nezaberou příliš místa, a tak se nemusíte bát, že si zahltíte úložiště. Ale i to se dá opět vyřešit paměťovou kartou.

Cena

Cenová hladina tlačítkových telefonů je velmi příznivá. Spolehlivé modely s velkou výdrží baterie pořídíte už za 500 Kč. Počítejte ale s tím, že takto levný telefon pravděpodobně nebude umět opravdu nic jiného, než jen volat a posílat SMS.

Nejčastěji se setkáte s cenou okolo 1000 Kč – v této kategorii se nachází modely s nejlepším poměrem cena/výkon, které už nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí.

Narazíte i na dražší varianty, které se vyznačují velkou výdrží a jsou téměř nerozbitné – ty se hodí například pro zaměstnance v náročném pracovním prostředí, nadšence do extrémních sportů apod. Recenzi odolných telefonů jsme pro vás rovněž již zpracovali, můžete si ji přečíst zde.

Nejlepší tlačítkové telefony

Nokia 3310 2017 Dual SIM

Legendární Nokia 3310 je opět tu. Model prošel modernizací, stále jde však o ten stejný a spolehlivý telefon. Design byl lehce upraven tak, aby lépe padl do ruky. Uživatelské rozhraní je v novém kabátě, mobil má rovněž fotoaparát. Displej byl upraven pro lepší čitelnost na slunci. Největší výhodou je tohoto telefonu je odolnost a výdrž baterie. Přichází ve 4 atraktivních barevných variacích. Výrobci nezapomněli ani na legendárního hada, který rovněž prošel modernizací.

Nokia 3310 2017 Dual SIM

90 %
 • velká výdrž baterie – až 607 hodin
 • dual SIM
 • Bluetooth
 • FM rádio
 • vypoulený displej někteří uživatelé hodnotí jako náchylnější k poškrábání
1350 Kč

Nokia 230 Dual SIM

Nokia 230 Dual SIM je cenově dostupný tlačítkový telefon, který vás potěší velkou výdrží baterie, a především odolnou konstrukcí z hliníku. Kryt by měl telefon spolehlivě ochránit před pádem na zem. Podporuje vložení dvou SIM karet. Ve předu najdete fotoaparát, se kterým můžete pořizovat selfie. Má zabudovaný také LED blesk, díky kterému můžete fotit i ve večerních hodinách. Obsahuje aplikace Facebook a Twitter, můžete se s ním tedy pohodlně připojit i k internetu.

Nokia 230 Dual SIM

86 %
 • polykarbonátový rám a hliníkový kryt
 • výdrž baterie až 528 hodin
 • Bluetooth
 • FM rádio
 • nelze připojit k PC a zálohovat
1400 Kč

CPA Halo 18

CPA Halo 18 je uživatelsky přívětivý telefon s velkým barevným displejem a velkými tlačítky. Je vybaven fotoaparátem, technologií Bluetooth, svítilnou a nabíjecím stojánkem. Na jedno nabití by měl vydržet až 240 hodin. Ačkoliv nepodporuje GPS modul, najdete v něm funkci SOS tlačítka nebo slot pro paměťovou kartu. Součástí jeho výbavy je i FM rádio. Přichází hned v několika barevných kombinacích.

CPA Halo 18

85 %
 • vhodný pro seniory
 • velký displej a velká tlačítka
 • SOS tlačítko
 • FM rádio
 • nízká kvalita fotografií
990 Kč

myPhone Halo Easy

myPhone Halo Easy je šikovný telefon, který využijete nejen na volání a zprávy. Najdete v něm kalendář, adresář, slot pro paměťovou kartu, a dokonce SOS tlačítko. Má zabudovaný fotoaparát, nečekejte ale příliš velkou kvalitu fotografií. Na jedno nabití vydrží až 240 hodin. Kromě FM rádia si na něm můžete pustit i oblíbené MP3 skladby. Nemá ale slot pro dvě SIM karty.

myPhone Halo Easy

84 %
 • vhodný pro seniory
 • vzhledem k ceně má překvapivě mnoho užitečných funkcí
 • FM rádio
 • SOS tlačítko
 • bez slotu na druhou SIM
550 Kč

Aligator A670 Senior

Aligator A670 Senior byl vytvořen na míru seniorům. Ovládání je velmi jednoduché, uživatelské rozhraní přehledné. Klávesnice je dostatečně veliká a displej čitelný i na slunci. Není těžký a dobře se drží v ruce. Má SOS tlačítko s lokátorem, který po odeslání informuje o tísni odesílatele i jeho poloze. Má zadní fotoaparát, svítilnu, FM rádio, Bluetooth a všechny důležité funkce. Avšak nic navíc – to proto, aby uživatele zbytečně nemátl.

Aligator A670 Senior

83 %
 • ideální pro seniory
 • vydrží nabitý 360 hodin
 • lehká konstrukce
 • přehledné ovládání
 • ikony upozorňující na zmeškaný hovor jsou poměrně malé, čitelné jsou až po odemčení displeje
800 Kč

Proč zvážit ještě dnes tlačítkový telefon?

Tlačítkové telefony jsou levnou alternativou k chytrým telefonům, pokud vám stačí pouze základní funkce.

Na co si dát při výběru tlačítkového telefonu pozor?

Parametry, na které si dát pozor jsou výdrž baterie, cena případněpak ještě kvalita displeje a operační systém.

Kolik stojí tlačítkový telefon?

Tlačítkové telefony stají přibližně 1 000 Kč.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.