Recenze mlýnků na maso

Čerstvě pomleté maso je nedílnou součástí skvěle chutnajících burgerů, sekané či dalších pokrmů. Pokud uvažujete o koupi domácího mlýnku na maso, poradíme vám jaký je dle testu nejlepší a podle čeho vybírat.

  • Nejlepší poměr cena/výkon
    93 %

    Kenwood MG 510

    • Výkonný motor
    • Možnost si libovolně nastavit hrubost mletí
    • Celokovová konstrukce
    • Různé druhy nástavců a příslušenství
    • Zpětný chod
    • Snadná údržba
    • Nelze mýt v myčce
    • Vyšší hlučnost
    2950 Kč Zkontrolovat ceny
  • Nejlepší výbava za nízkou cenu
    92 %

    Bosch CompactPower MFW3520W

    • Možnost nastavit si různou hrubost mletí
    • Dobrá rychlost mletí a skvělý výkon
    • Zpětný chod
    • Dobrá stabilita díky gumovým nožkám mlýnku
    • Plastová konstrukce
    • Vyšší hlučnost během mletí
    1750 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    89 %

    Tefal NE109838

    • Univerzální použití nejen na maso
    • Možnost nastavit si hrubost mletí
    • Zpětný chod
    • Menší výkon
    2000 Kč Zkontrolovat ceny
  • Nejlepší výbava
    89 %

    Kenwood MG 700

    • Jeden z nejvýkonnějších elektrických mlýnků na trhu
    • Výborná rychlost mletí
    • Různé hrubosti mletí
    • Vysoce odolné tělo z broušeného kovu
    • Dlouhá životnost výrobku
    • Vyšší hmotnost 
    • Vyšší hlučnost
    4600 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    83 %

    Camry CR 4802

    • Vyměnitelné řezací sítka
    • Velmi nízká cena 
    • Zpětný chod
    • Neznámý výrobce
    • Použití plastových materiálů
    1700 Kč Zkontrolovat ceny

Mlýnek na maso nepoužívaly jen naše babičky. Přestože si určitě jako první vybavíte klasický starý litinový mlýnek na maso. Stále častěji si lidé dnes do domácnosti pořizují mlýnek na maso, protože se bez něj neobejdou. Mleté maso je totiž základem mnoha receptů, zvláště pak kvalitní a čerstvé mleté maso – které si nejlépe uděláte doma. Právě proto se dnes zaměříme především na nejlepší mlýnky na maso. Ukážeme vám, podle čeho vybírat, a naopak, na co si dát pozor. Ne každý mlýnek na maso je totiž kvalitní, i když tak na první pohled může vypadat. 

Elektrický mlýnek na maso je ideální spotřebič do kuchyně. Můžete si díky němu připravit domácí čerstvé mleté maso. Uvidíte, že jídlo potom chutná mnohem lépe. 

Mlýnek na maso: vítěz testu a přehled těch nejlepších

Podívejte se na přehled těch nejlepších elektrických mlýnků na maso, včetně toho nejlepšího. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší, především podle poměru toho, co všechno umí, jak jsou kvalitní a kolik stojí. Pokud se chcete o jednotlivých modelech dozvědět více, čtěte celý náš test elektrických mlýnků na maso. Každý námi vybraný model je kvalitní a určitě ho můžeme doporučit. Stane se dobrým pomocníkem ve vaší kuchyni.  

  1. Kenwood MG 510
  2. Bosch CompactPower MFW3520W
  3. Tefal NE109838

Jak správně vybrat nejlepší mlýnek na maso?

Přinášíme vám návod, který vám pomůže při výběru toho nejlepšího mlýnku na maso. Na první pohled by se mohlo zdát, že zrovna u mlýnku na maso nemusíme nic moc řešit. Opak je však pravdou, i takové spotřebiče mají mnoho funkcí a inovativních technologií, které napomáhají nejen kvalitnějšímu zpracování masa. Právě proto je důležité je při výběru správného mlýnku na maso neopomenout. Velmi kvalitní je například mlýnek na maso Tefal. 

Základní rozdělení: elektrický nebo ruční mlýnek na maso?

Ze všeho nejdříve je potřeba si dobře rozmyslet, jestli si chcete pořídit spíše ruční mlýnek na maso, nebo elektrický. My doporučujeme určitě elektrický mlýnek na maso. Na druhou stranu je ale pravdou, že některé méně kvalitní elektrické mlýnky nejsou příliš výkonné, takže pokud nakupujete vyloženě s ohledem na nejnižší cenu. potom je lepší koupit si spíše ruční mlýnek na maso, kterým maso pomelete lépe než levným nevýkonným.

Ruční mlýnek na maso

Staré a tradiční litinové mlýnky na maso si zřejmě pamatuje každý. Dnešní doba v segmentu ručních mlýnků na maso neudělala příliš velký pokrok. Spíše naopak, litina ustoupila u levnějších modelů tvrzenému plastu. Vyšší cenové kategorie stále nabízí kovové mlýnky s kvalitním vnitřním ústrojím. Velkou výhodou ručních mlýnků na maso je především fakt, že mají většinou delší životnost než elektrické mlýnky na maso, pokud se o ně dobře staráte. 

Elektrický mlýnek na maso

Je samozřejmé, že elektrické mlýnky na maso jsou dražší, zvláště, pokud chcete nějaký opravdu kvalitnější. Nabízí především komfort, stačí vložit maso, zmáčknout tlačítko a máte po práci. Právě u elektrických mlýnků je potřeba vyhnout se nekvalitní konstrukci a vnitřnímu ústrojí z nekvalitního materiálu. Zvláště, pokud budete mlýnek na maso používat často. Opravdu se vyplatí si připlatit. Jinak bude práce s elektrickým mlýnkem spíše beznadějná.  

Hrubost mletí

Právě konečná hrubost namletého masa je opět plusem pro elektrické mlýnky na maso. Pokud totiž požadujete jinou hrubost namletí, například podle jídla, které zrovna připravujete, pak je elektrický mlýnek na maso tou správnou volbou, protože nabízí i množství různých nástavců, které vám namelou maso tak, jak potřebujete. Oproti tomu ruční mlýnky na maso takové příslušenství často nenabízí, proto je nutné maso pomlet i několikrát – což je samozřejmě neefektivní. 

Výkon a rychlost mletí

Ruční mlýnky na maso mají výkon takový, který jim propůjčíte, to je často jejich výhoda. Kovové ruční mlýnky na maso zvládnou pomlet i opravdu tuhé maso, pokud máte dostatečnou sílu. Elektrické mlýnky oproti tomu vyžadují opravdu vysoký výkon, právě na to si je potřeba dát při koupi pozor. Pokud chcete opravdu kvalitní a výkonný elektrický mlýnek na maso, doporučujeme se poohlížet okolo 1400 W, méně výkonné mlýnky toho bohužel moc neumelou. 

Rychlost mletí značí, kolik masa zvládne za minutu mlýnek zpracovat, uvádí se v gramech. Běžné mlýnky na maso zvládnou okolo 2000 g mletého masa za minutu. Oproti tomu, výkonnější řeznické mlýnky na maso pomelou daleko více, například i 3000–5000 gramů.

Hlučnost

Hlučnost je relativní, hodně záleží, jestli vám bude během mletí vadit vyšší hlučnost. Pokud budete maso zpracovávat jen čas od času, pak zřejmě ne. Ovšem berte ji při výběru v potaz. Většina elektrických mlýnků na maso se pohybuje na hranici hlučnosti okolo 80 dB. Méně hlučné mlýnky na maso se shánějí jen těžko. Doporučujeme kovovou konstrukci, protože je při provozu o něco více tichá než právě plastová konstrukce. Každopádně hluku a vibracím se prakticky nijak nevyhnete. 

Příslušenství a univerzálnost

Velkou předností elektrických mlýnků na maso nebo robotů na maso je jejich univerzálnost. Klasický starý litinový mlýnek na maso příliš univerzální nebyl. Dnes už nemusíte využívat elektrický mlýnek na maso pouze ke zpracování masa, ale má mnohem širší využití. Nejen, že díky vyměnitelnosti kotoučů si přizpůsobíte hrubost mletí masa, ale můžete pomocí různých struhadel a sekáčků zpracovat také zeleniny, ovoce a další.

Profesionální řeznický mlýnek na maso má různé nástavce a plniče střívek, které jsou vhodné pro přípravu domácích klobás a jitrnic. 

Bezpečnost

Zatímco u ručního mlýnku na maso příliš bezpečnost řešit nemusíte, u elektrického mlýnku na maso je několik kritických míst, na které je dobré při výběru nového mlýnku myslet. Mlýnek na maso samozřejmě není nijak nebezpečný, ovšem měl by mít alespoň 2 základní bezpečnostní mechanismy. Především zpětný chod, protože nezřídka dochází k ucpání nožového ústrojí příliš tuhým masem. Druhým bezpečnostním mechanismem je pojistka proti přehřátí, která mlýnek vypne, pokud příliš stoupne jeho teplota. 

Tepelná pojistka je poměrně důležitá, věřte, že při zpracování masa se elektrický mlýnek značně zahřeje. Ne vždy si uvědomíte, že byste ho měli nechat vychladnout. Může tak lehce dojít ke spálení elektrického motoru. 

Konstrukce a materiál

Na trhu se většinou u mlýnků na maso vyskytují dva materiály – pokud nejdeme úplně do detailu jejich druhů. Je to především kov a plast. Podle nás nemá vůbec cenu o materiálu přemýšlet, plastu se jednoduše raději vyhněte, a to především u elektrických mlýnků na maso. Kovový mlýnek na maso vám vydrží několik let, proto není potřeba se příliš řídit pořizovací cenou. 

  • Kovový mlýnek na maso: pořizovací cena je sice lehce vyšší, ale vyplatí se. Je odolnější než plastové mlýnky a vydrží mnohem déle. Rozhodně je hygieničtější a vhodný ke zpracování i tužšího masa. 
  • Plastový mlýnek na maso: láká především na nízkou cenu, ovšem není tak silný jako kovový mlýnek na maso, je méně odolný a nevydrží dlouho. Není vhodný ke zpracování tužšího masa, je náchylnější na poškození.

Prověření výrobci

Podobně jako u každého spotřebiče, se podívejte během nákupu také na to, kdo je výrobcem, Doporučujeme dát přednost především tradičním značkám, které jsou prověřeny léty používání a zakládají si na kvalitě. Zrovna elektrický mlýnek na maso totiž musí být dostatečně kvalitní, abyste zvládli zpracovat maso podle svých představ. 

Kvalitní je určitě elektrický mlýnek na maso Tefal, případně také mlýnek na maso Porkert. Mezi další kvalitní se řadí mlýnek na maso Eta nebo Kenwood. 

Výběr naší redakce: nejlepší mlýnek na maso podle každé kategorie

Protože má naše recenze sloužit zejména k tomu, abychom vám pomohli správně vybrat ten nejlepší elektrický mlýnek na maso, přinášíme vám výběr toho nejlepšího v dané kategorii. Řídili jsme se především poměrem ceny a výkonu, stejně tak ale funkcemi, kvalitou zpracování a podobně. Podívejte se na přehled mlýnků na maso, které jsme vybrali. Mlýnek na maso – vítěz testu je vždy jen jeden, a když se pro něj rozhodnete, uděláte jedině dobře. 

Mlýnek na maso vítěz testu: Kenwood MG 510, jednoznačně nejlepší poměr ceny a výkonu

Opravdu výkonný mlýnek na maso Kenwood s výkonem 1600 W, aby zvládl dokonale pomlet i skutečně tuhé svalovité maso. Velkou předností je tělo z broušeného kovu, které tlumí vibrace, stejně jako hluk. Navíc je mnohem odolnější než klasické levné plastové konstrukce. Svým výkonem dokáže zpracovat okolo 2 kg masa za minutu. Zvolit si můžete hrubé, střední nebo jemné mletí. Elektrický mlýnek na maso Kenwood MG 510 můžeme doporučit. 

Kenwood MG 510

93 %
  • Výkonný motor
  • Možnost si libovolně nastavit hrubost mletí
  • Celokovová konstrukce
  • Různé druhy nástavců a příslušenství
  • Zpětný chod
  • Snadná údržba
  • Nelze mýt v myčce
  • Vyšší hlučnost
2950 Kč

výkon: 1600 W | rychlost mletí: 2000 g za minutu | možnost volby hrubosti mletí: ano | zpětný chod: ano | pojistka proti přehřátí: ne | příslušenství: ano | materiál: nerez | hmotnost: 5,3 kg |

Bosch CompactPower MFW3520W: nejlepší do 2000 Kč

Přestože příliš nedoporučujeme mlýnek na maso s plastovou konstrukcí, přesto jsme jeden vybrali. Představuje asi nejlepší možný kompromis, pokud nechcete za mlýnek na maso příliš utratit, protože ho využíváte jen zřídka. Elektrický mlýnek na maso Bosch CompactPower MFW3520W zaujme svým povedeným designem, stejně jako dobrými funkcemi. Především pak svou cenou do 2000 Kč. Mezi zákazníky je velmi oblíbený.  

Bosch CompactPower MFW3520W

92 %
  • Možnost nastavit si různou hrubost mletí
  • Dobrá rychlost mletí a skvělý výkon
  • Zpětný chod
  • Dobrá stabilita díky gumovým nožkám mlýnku
  • Plastová konstrukce
  • Vyšší hlučnost během mletí
1750 Kč

výkon: 1500 W | rychlost mletí: 1900 g za minutu | možnost volby hrubosti mletí: ano | zpětný chod: ano | pojistka proti přehřátí: ne | příslušenství: ano | materiál: kov a plast | hmotnost: 4 kg |

Tefal NE109838: univerzální nejen na maso, ale také na ovoce

Mlýnek na maso Tefal NE109838 je především univerzální. Není to jen strojek na maso, ale můžete s ním pohledně zpracovat ovoce, lisovat z něj šťávu, plnit uzeniny, strouhat zeleninu. Jestliže do kuchyně hledáte spíše univerzální spotřebič, je tento robot jasnou volbou. Za výhodnou cenu nabízí mnoho předností, které nemají ani dražší spotřebiče. Na druhou stranu ale není až tak výkonný, jako jiné mlýnky na maso – ovšem na občasné mletí masa to vůbec nevadí. 

Tefal NE109838

89 %
  • Univerzální použití nejen na maso
  • Možnost nastavit si hrubost mletí
  • Zpětný chod
  • Menší výkon
2000 Kč

výkon: 1400 W | rychlost mletí: 1700 g za minutu | možnost volby hrubosti mletí: ano | zpětný chod: ano | pojistka proti přehřátí: ne | příslušenství: ano | materiál: kov a plast | hmotnost: 3,04 kg |

Kenwood MG 700: profesionál především pro řezníky a kuchaře

Elektrický řeznický mlýnek Kenwood MG 700 je skutečně velmi výkonným profesionálním mlýnkem, se kterým si poradíte s jakýmkoli druhem masa. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, především broušeného kovu – je tak odolný a má dlouhou životnost. Nabízí jeden z nejlepších výkonů v dané kategorii, a to 2000 W. Tento mlýnek na maso Kenwood doporučujeme především do profesionálních kuchyní, protože do domácí kuchyně je zbytečně drahý a pravděpodobně ho plně nevyužijete.

Kenwood MG 700

89 %
  • Jeden z nejvýkonnějších elektrických mlýnků na trhu
  • Výborná rychlost mletí
  • Různé hrubosti mletí
  • Vysoce odolné tělo z broušeného kovu
  • Dlouhá životnost výrobku
  • Vyšší hmotnost 
  • Vyšší hlučnost
4600 Kč

výkon: 2000 W | rychlost mletí: 3000 g za minutu | možnost volby hrubosti mletí: ano | zpětný chod: ano | pojistka proti přehřátí: ano | příslušenství: ano | materiál: kov | hmotnost: 7,3 kg |

Camry CR 4802: nejlevnější, ale o mnoha kompromisech

Jestliže melete maso opravdu jen jednou za čas, pak vám postačí levnější mlýnek na maso Camry CR 4802. Bohužel se jedná spíše o neznámého výrobce. Mlýnek láká především svou velmi nízkou cenou, ovšem má také mnoho kompromisů. Na druhou stranu, pokud melete maso jen občas, určitě nepotřebujete zvlášť kvalitní mlýnek na maso. Na druhou stranu, otázkou je tady především jeho životnost. 

Camry CR 4802

83 %
  • Vyměnitelné řezací sítka
  • Velmi nízká cena 
  • Zpětný chod
  • Neznámý výrobce
  • Použití plastových materiálů
1700 Kč

výkon: 1500 W | rychlost mletí: 1000 g za minutu | možnost volby hrubosti mletí: ano | zpětný chod: ano | pojistka proti přehřátí: ne | příslušenství: ano | materiál: plast | hmotnost: 3 kg |

Závěr: Nejlepší elektrické mlýnky na masou jsou Kenwood?

Alespoň to vyplývá z našeho srovnání. Ovšem není tomu úplně tak. Kvalitní jsou také mlýnky na maso Porkert, nebo Zelmer mlýnek na maso, které se ale do našeho srovnání nedostaly. Rozhodně doporučujeme si při pořízení elektrického mlýnku na maso spíše něco málo připlatit. Nemusí to být moc. Ale příliš levné mlýnky na maso jsou nevyhovující a dlouho vám nevydrží. Nehledě na to, že ani mletí masa s nimi není příliš efektivní. Podle nás je ideální cena kvalitního mlýnku na maso okolo 3000 Kč.

Elektrický nebo ruční mlýnek na maso?

Elektrické mlýnky na maso mají v podstatě všechny výhody a jedinou nevýhodu, kterou je cena. Elektrické mlýnky na maso jsou oproti ručním mlýnkům dražší, ale věříme, že během krátké doby se vaše větší investice vrátí v úspoře spousty času.

Podle čeho vybrat mlýnek na maso?

Je vhodné se dívat na to, zda je mlýnek od ověřeného výrobce, jaký má mlýnek na maso výkon a jak moc lze nastavit hrubost mletí masa.

Kteří jsou ověření výrobci mlýnků na maso?

V našem srovnání si nejlépe vedly mlýnky na maso značky Kenwood, špatně na tom však rozhodně nebyly ani mlýnky od značky Tefal či Bosch.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.