Recenze amerických lednic

Americké lednice jsou sice prostorově náročnější, ale zato plné skvělých funkcí. Spousta lidí si pořizuje americkou lednici hlavně kvůli výorbníku ledu, ale americké lednice mají i spousta dalších funkcí.

 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  91 %

  Samsung RS66N8100SL

  • opravdu elegantní a luxusní vzhled a čisté linie
  • oddělené chladící systémy
  • funkce rychlého zamrazení nebo zchlazení
  • prázdninový režim
  • americká lednice zabere hodně místa v kuchyni
  19900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  90 %

  Hisense RS694N4TC2

  • přehledný dotykový ovládací panel
  • MultiAirFlow pro rovnoměrné proudění vzduchu
  • technologie No Frost zabrání namrazování
  • funkce SuperCool pro rychlé a rovnoměrné zchlazení
  • funkce SuperFreeze pro rychlé zmrazení
  • cena je poměrně vysoká
  26000 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší poměr cena/výkon
  90 %

  LG GSL360ICEV

  • lineární kompresor pro tišší chod
  • zásuvka na ovoce s mřížkovým krytem pro zachování optimální vlhkosti
  • jedinečný systém čištění vzduchu
  • chybí přihrádka na vajíčka a držák na lahve
  • při plně naložených dveřích se otevírají příliš rychle
  23000 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  86 %

  Electrolux EN6086JOX

  • velmi přehledně organizovaný vnitřní prostor
  • snadno ovladatelný dotykový systém
  • automatické odmrazování
  • hlučnější
  • vyšší cena
  27900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  80 %

  Beko GNE 134630 X

  • technologie NeoFrost
  • speciální zóna pro upravení teploty dle aktuální potřeby
  • antibakteriální štít
  • hlučnější
  • vysoká cena
  29900 Kč Zkontrolovat ceny

Máte velkou rodinu a neustále si někdo stěžuje, že ve vaší ledničce něco chybí, nebo že v ní dokonce nic není?! Máte dostatek místa v kuchyni, chcete neustálý přísun čerstvých potravin a velké zásoby v mrazáku? Máte rádi nápoje s ledovou tříští nebo si chcete dělat dokonalé party koktejly chlazené ledem? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout americká lednice, někdy také uváděna jako lednice amerického typu.  

Co je to americká lednice? 

Americké lednice jsou v podstatě kombinované lednice s větším skladovacím prostorem. Mají mnohem větší vnitřní prostor jak v chladící, tak v mrazící části. Každá část je přitom oddělená a má samostatné dveře. Americké lednice jsou nejčastěji dvoudvéřové, ale můžete se setkat i s atypickými lednicemi se třemi či čtyřmi dveřmi. 

Vedle velkého prostoru pro skladování potravin disponují i řadou moderních technologií a vychytávek, které jejich majitelům usnadňují život a umožňují jim žít a stravovat se maximálně pohodlně. Americké lednice mají výrobník ledu – některý jen na kostky, jiné dokonce na ledovou tříšť. Některé mají i zásobník na vodu nebo chlazené nápoje. Pokud se chcete napít, nemusíte lednici vůbec otevírat. Stačí do zásobníku postavit sklenici a vodu či nápoj si napustit. 

Samozřejmostí u většiny těchto lednic jsou i systémy pro automatické odmrazování, antibakteriální štít, který zabraňuje šíření bakterií, plísní a následné deformaci těsnění lednic. Většina amerických lednic disponuje technologií, která pomáhá udržet ve vnitřním prostoru optimální teplotu i vlhkost vzduchu a potraviny díky tomu vydrží mnohem déle čerstvé. 

Americké lednice mají samozřejmě i nějakou tu nevýhodu. Většinou je to jejich velikost. Jsou sice velmi prostorné a uskladníte v nich velké množství potravin, také ale počítejte, že zaberou ve vaší kuchyni opravdu hodně místa. Do malých bytů a kuchyní se proto nehodí. Nevýhodou může být větší hluk, protože především lednice se dvěma kompresory jsou podstatně hlučnější. A v neposlední řadě jsou to i finance. Vysoká je jejich pořizovací cena, ale i náklady na provoz. Logicky velká lednice spotřebuje více energie. Navíc zatímco běžné kombinované lednice se prodávají nejvíce v úsporných třídách A++ a A+++, mezi nejoblíbenějšími americkými lednicemi najdete nejčastěji režim A+, výjimečně A++. Opět totiž platí, že čím větší úspora energie, tím je lednice dražší. A americké lednice s vyšší úsporou už se mohou vyšplhat až ke 40.000 Kč. 

Pro koho je americká lednice vhodná?

Americká lednice je ideální pro všechny, kteří mají velkou rodinu a potřebují mít neustále k dispozici dostatek potravin. Vhodná je ale i pro osoby, které nechodí nakupovat často, ale jedou třeba jen jednou dvakrát za měsíc do hypermarketu. Pak ocení velký prostor, kam v pohodě veškerý nákup uklidí. Ideální je ale i pro lidi, kteří mají rádi své potraviny uskladněny přehledně a dostupně. Přehlednost a praktické přihrádky, police a šuplíky jsou totiž jednou z velkých předností amerických lednic. Ten pocit, když se nemusíte přehrabovat v policích, přesunovat nebo dokonce vyndávat potraviny vpředu, abyste se dostali k těm vzadu… Takový pocit je prostě skvělý. U americké lednice prostě víte, kde máte potravinu uloženou. Otevřete, vezmete a jdete!

Proč si pořídit americkou lednici? 

-extrémně prostorná

-plno moderních funkcí a technologií

-pokud milujete nápoje s ledem či ledovou tříští

-pokud chcete zásobník chlazených nápojů

-když máte velkou rodinu

-potřebujete velký prostor v chladničce i velký mrazák

-pokud máte dostatečně velkou kuchyni

Proč si americkou lednici nepořizovat? 

-vysoká pořizovací cena

-vyšší spotřeba energie než u kombinované lednice klasického typu

-zabírá hodně místa v prostoru – nevhodná do malých bytů

-pokud žijete sami nebo máte malou rodinu, bude pro vás zbytečně velká

Jak vybrat americkou lednici

Pokud jste si prošli naše předchozí slova, jistě už jste rozhodnutí, že skutečně chcete koupit americkou lednici, máte na ni dostatek peněz a také dostatek místa v kuchyni. Nyní se pojďme podívat na to, co je potřeba při koupi americké lednice sledovat a podle čeho se řídit. Jako první, co by vás mělo „praštit“ do oka, je tzv. energetický štítek. 

Energetický štítek

Energetický štítek najdete u spotřebičů z nařízení Evropské unie. Jsou to praktické kartičky, na nichž jsou uvedeny základní parametry, ve kterých bývají často lednice porovnávané, a tak ihned víte, zda se pro vás daná lednice (nebo jakýkoli jiný spotřebič) hodí či nikoli. 

Najdete zde energetickou třídu, odlišenou nejen konkrétními písmenky a znaménky +, ale také barvami. Pokud chcete lednici, která má co největší úsporu, chtějte A++ nebo ještě lépe A+++. Počítejte ale s tím, že čím úspornější spotřebič, tím vyšší je jeho pořizovací cena. Energetická úspora u nejoblíbenějších amerických lednic je A+ a roční spotřeba energie se pak pohybuje kole 400 kWh. 

Na energetickém štítku také najdete hlučnost lednice, tedy v pravém dolním rohu číslo a za ním značku dB, označující decibely. Hlučnost amerických lednic se většinou pohybuje kole 40 dB. 

V levém dolním rohu najdete okénko s objemem lednice a uprostřed pak objem mrazáku. Obojí je uváděno logicky v litrech a důležité jsou tyto parametry proto, abyste si udělali přehled o tom, kolik skladovacího prostoru vám lednice a mrazák poskytnou. 

Klimatická třída

Dalšími důležitými údaji, které je potřeba sledovat, jsou informace o klimatické třídě. Ty jsou označeny písmenky SN, N, ST a T. Podle toho zjistíte, jaká by měla být teplota v místnosti, kam lednici postavíte. Pokud budete mít lednici určenou do chladnějšího prostředí u radiátoru, nebo v přetopené místnosti, může být její spotřeba mnohem vyšší, nebo se dokonce může namrazovat, i když má technologii No Frost proti námraze. 

Klimatické třídy podle označení jsou: 

 • SN – teplota okolí +10 až +32 °C
 • N – teplota okolí +16 až +32 °C
 • ST – teplota okolí +18 až +38 °C
 • T – teplota okolí +18 až +43 °C

Akumulační doba lednice

Také akumulační doba lednice je důležitá. Ukazuje, jak dlouho vydrží potraviny zmrazené v případě, že dojde k vypnutí elektrického proudu. U amerických lednic se akumulační doba pohybuje zpravidla kolem 10 hodin a méně. 

Výkon mražení

Pokud kupujete větší množství masa a potravin do mrazáku, jistě vás bude zajímat i mrazící výkon. Tím se označuje doba, za kterou je schopen mrazák rychle zamrazit i větší množství potravin uložených najednou.

Speciální funkce a technologie

Pokud budete kupovat americkou lednici, budou vás jistě zajímat i speciální funkce, kterými mohou disponovat. Patří mezi ně takové, které jsou typické právě pro americké lednice – např. výrobník ledu nebo zásobník na vodu, ale i další, které vám mohou zpříjemnit její využívání. 

Ventilátor

Má lednice ventilátor, který rozhání vzduch neustále nebo v pravidelných intervalech uvnitř chladícího prostoru? Pak vám vydrží potraviny delší dobu čerstvé. 

No Frost

Tato technologie je už dnes součástí většiny lednic, nejen těch amerických. Dohlíží na to, aby se lednice zbytečně nenamrazovala a pokud k tomu má sklon, postará se o rozmrazení. 

Nulová zóna

Většinou se jedná o polici, přihrádku nebo šuplík, ve které je možné udržovat teplotu na 0°C. Na tomto místě se zachová optimální teplota a vlhkost vzduchu proto, aby vaše potraviny vydržely delší dobu čerstvé. Ideální je např. ke skladování masa nebo ryb. 

Antibakteriální štít

Antibakteriální štít či ochrana je speciální ošetření těsnění, madel a někdy i vnitřních částí lednice. Zabraňuje bakteriím ve vzniku, množení a šíření. Díky tomu se vám nestane, že se na těsnění lednice objeví plíseň, která ho časem znehodnotí. 

Crisp Box – zóna na čerstvou zeleninu a ovoce

Většina lednic už má dnes i speciální přihrádky určené ke skladování zeleniny a ovoce. Mohou mít označení jako Crisp Box. V těchto přihrádkách je udržována optimální teplota i vlhkost vzduchu, aby potraviny nebyly vysušené, okoralé a nekazily se. 

Výrobník ledu

Specialitou amerických ledniček je výrobník ledu. Ten můžete najít uvnitř mrazící části nebo zvenku na dveřích lednice. Některé lednice umí vytvořit dokonce i ledovou tříšť.

Zásobník na vodu a chlazené nápoje

Praktický pomocník v případě, že máte rádi vychlazené nápoje a nechce se vám ustavičně otevírat dveře lednice, abyste vyndali lahev a nalili si nápoj. Se zásobníkem stačí přiložit sklenici pod kohoutek a vodu či nápoj si natočit. 

Minibar

Některé americké lednice mohou mít i tzv. minibar. Znamená to, že si můžete některé nápoje vyndávat extra, přes malá dvířka zvnějšku lednice. Není nutné otevírat celý chladící prostor. Malá dvířka minibaru mohou být i průhledná. 

Ionizace

Tato technologie vytváří uprostřed lednice ionty, které osvěžují vzduch a udrží tak potraviny déle čerstvé. Ionty navíc zabraňují šíření pachů z některých více aromatických potravin. 

SuperFreeze

Funkce, která umožňuje rychle zamrazit, nebo i rychle zchladit některé potraviny. 

Režim Holiday

Tzv. prázdninový režim umožňuje nastavit na určitou dobu v lednici udržující teplotu na 12 – 15°C (každá lednice to může mít jinak). Mrazák však stále jede naplno, jak je potřeba. Díky tomu se v lednici nevytváří nepříjemný zápach, mohou se v ní ponechat trvanlivé potraviny, které se nekazí, ale nespotřebuje tolik energie, jako v běžném provozu. Ideální je ve chvílích, kdy odjíždíte na dovolenou, nebo když třeba trávíte i několik týdnů či měsíců přes léto na chatě či chalupě. 

TIP: Americké leddnice si můžete pořídit o něco výhodněji díky slevovým kuponům na Okay.cz

5 nejlepších amerických lednic na trhu

 Samsung RS66N8100SLHisense RS694N4TC2LG GSL360ICEVElectrolux EN6086JOXBeko GNE 134630 X
VýrobceSamsung Hisense LG Electrolux Beko 
Volně stojícíanoAnoanoanoano
Počet kompresorů
1121
Hlučnost39dB42dB39dB43 dB46 dB
Variabilní otevírání dvířekneNeneanone
MrazákanoAnoanoanoano
Energetická třídaA+A+A+A+A++
Spotřeba za rok410 kWh344 kWh429 kWh410 kWh355 kWh
Objem chladničky 411 l368 l394 l417 l380 l
DisplejneAnoanoanoano
Počet polic45433
Přihrádka na vajíčka -Anoneano-
Držák na lahveneAnoneanoano
Zásobník na vodu-Ano-anoano
No FrostanoAnoanoanoano
Antibakteriální ochranaanoNeanoanoano
Výrobník leduanoAnoanoanoano
Čistý objem mrazáku236 l167 l197 l119 l155 l
Cena19879 - 24399 Kč24990 - 25990 Kč21990 - 22990 Kč24990 - 27990 Kč29699 - 39990 Kč

Samsung RS66N8100SL

Pokud hledáte praktickou, rozměrově nepříliš velkou kombinovanou americkou lednici, která má velmi dobře členěný interiér a dostatek vnitřního prostoru, doporučujeme americkou lednici Samsung. Je vhodná pro početné rodiny, vypadá velmi elegantně a nepostrádá ani oblíbený výrobník ledu. Potraviny můžete skladovat příjemně rozdělené – každý kousek má své místo. Žádné mačkání potravin na sobě a tím méně čerstvosti. 

Samsung RS66N8100SL

91 %
 • opravdu elegantní a luxusní vzhled a čisté linie
 • oddělené chladící systémy
 • funkce rychlého zamrazení nebo zchlazení
 • prázdninový režim
 • americká lednice zabere hodně místa v kuchyni
19900 Kč

Hisense RS694N4TC2

Americká lednice Hisense představuje moderní luxusní doplněk vaší kuchyně. Už na první pohled je elegantní a zaujme nejen atypickým madlem pro otevírání dveří, ale i dotykovým LED displejem, kterým se snadno ovládá. Tato americká lednice vám poskytne výrobník a zásobník ledu i nápojový automat. Má příjemné LED osvětlení, které zbytečně nezahřívá chladící prostory a praktické vnitřní uspořádání. 

Hisense RS694N4TC2

90 %
 • přehledný dotykový ovládací panel
 • MultiAirFlow pro rovnoměrné proudění vzduchu
 • technologie No Frost zabrání namrazování
 • funkce SuperCool pro rychlé a rovnoměrné zchlazení
 • funkce SuperFreeze pro rychlé zmrazení
 • cena je poměrně vysoká
26000 Kč

LG GSL360ICEV

Elegantní americká lednice LG ve stříbrné barvě se snadno stane praktickým pomocníkem i luxusním doplňkem vaší kuchyně. Funguje díky lineárnímu invertorovému kompresoru, díky kterému je její chod tišší a má menší spotřebu. Nechybí jí výrobník ledu, technologie No Frost ani antibakteriální ochrana zabraňující tvorbě plísní a následné deformaci těsnění.

LG GSL360ICEV

90 %
 • lineární kompresor pro tišší chod
 • zásuvka na ovoce s mřížkovým krytem pro zachování optimální vlhkosti
 • jedinečný systém čištění vzduchu
 • chybí přihrádka na vajíčka a držák na lahve
 • při plně naložených dveřích se otevírají příliš rychle
23000 Kč

Electrolux EN6086JOX

Tato americká lednice Elektrolux představuje dokonalé spojení špičkové technologie, moderních vychytávek do domácnosti a luxusní vzhled. Mrazák není umístěn vertikálně, jak to u většiny lednic amerického typu bývá, ale najdete ho ve spodní části. Horní část je pak celá ponechána jako chladnička otevírající se do stran dvěma dveřmi. Elegantní vzhled jí dodávají madla i nerezové provedení. Nemusíte se bát ani doteků na lednici, protože je ošetřena speciální povrchovou úpravou proti otiskům prstů.

Electrolux EN6086JOX

86 %
 • velmi přehledně organizovaný vnitřní prostor
 • snadno ovladatelný dotykový systém
 • automatické odmrazování
 • hlučnější
 • vyšší cena
27900 Kč

Beko GNE 134630 X

Tato americká lednice Beko představuje skutečný luxus pro vaše potraviny. Je extrémně úsporná díky LED osvětlení, které nehřeje, invertorovému motoru i speciálním Eco programem. Technologie NeoFrost a dva ventilátory rozhánějí vzduch uvnitř chladničky rovnou na dva okruhy. Díky tomu je vzduch stále čerstvý, chladný a dostatečně vlhký. Potraviny tak vydrží mnohem déle čerstvé, neokorají, ani se nevysušují. Tato kombinovaná lednice Beko zaujme na první pohled čtyřmi dveřmi, díky kterým otevřete vždy jen tu část, kterou potřebujete. Ostatní potraviny dál zůstávají v potřebném chladu. Její chod je mimořádně úsporný, ovšem také si za vše při nákupu dobře zaplatíte. 

Beko GNE 134630 X

80 %
 • technologie NeoFrost
 • speciální zóna pro upravení teploty dle aktuální potřeby
 • antibakteriální štít
 • hlučnější
 • vysoká cena
29900 Kč

Za jakou cenu lze americkou lednici pořídit?

Ceny amerických lednic se pohybují zpravidla od dvaceti až do čtyřiceti tisíc korun.

Nabízí americké lednice výrobník ledu?

Všechny americké lednice v naší recenzi výrobník ledu nabízí.

V čem je výhoda amerických lednic?

Americké lednice jsou vybavené celou řadou nových technologií a funkcí, které vám značně usnadní život.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.