Recenze grilů na dřevěné uhlí

Máloco má nad vůni čerstvě ugrilovaného masa na dřevěném uhlí. Podívejte se jaké jsou aktuálně nejlepší grily na dřevěné uhlí na trhu a na co se při výběru dívat. Test a srovnávací recenze grilů na dřevěné uhlí.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  96 %

  Weber Master-Touch GBS

  • Chromový rošt
  • Velká grilovací plocha
  • Snadná manipulace
  • Odvětrávací systém One-Touch
  • Kvalitní a robustná konstukce
  • Chybí plocha na odkládání předmětů
  7000 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  92 %

  Activa Angular 11245

  • Druhý přídavný rošt
  • Plocha k odkládání předmětů
  • Nastavitelná výška
  • Velká váha
  3500 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  90 %

  LotusGrill G-GR-34

  • Bezkouřová technologie, gril je vhodný i do interiéru
  • Malé rozměry a snadná manipulace
  • Snadná regulace teploty
  • Snadná příprava ke grilování
  • Menší grilovacá plocha
  • Rošt je vyrobený pouze z nerezové oceli
  4500 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  87 %

  Cattara ROYAL

  • Nízká cena
  • Litinový rošt
  • Špatná stabilita grilu
  • Ne příliš kvalitní konstrukce
  3300 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  86 %

  Hecht Sentinel

  • Snadná regulace teploty
  • Robustní konstrukce
  • Tři rošty k přípravě pokrmů
  • Tenký plech
  • Chybí litinové rošty
  • Těžký gril k manipulaci
  3900 Kč Zkontrolovat ceny

Milujete letní pohodu při grilování? Posezení s přáteli, dobré jídlo a skvělou zábavu? A co teprve, když je jídlo výborně připravené a famózně ugrilované? Šťavnaté steaky, křehké ryby, křupavá zelenina… To všechno můžete mít. Stačí si jen vybrat nejlepší gril, který vám s tím pomůže. Na trhu je v dnešní době plno dobrých, ale i špatných grilů. Ne vždy hraje roli cena. Podstatné je, aby se vám s ním dobře pracovalo a aby vám vyhovoval jak po stránce technické, tak estetické. Proto vám přinášíme srovnání nejlepších zahradních grilů na dřevěné uhlí a s nimi i tipy, jak takový gril vybrat. 

Proč si pořídit gril na dřevěné uhlí?

Pokud chcete kupovat venkovní gril, zapomeňte na vybírání podle vzhledu. Samozřejmě chápeme, že chcete gril, který se vám bude líbit, bude esteticky zapadat do vaší zahrady nebo na terasu, a přátelé a sousedi ho budou obdivovat. Prioritou však je, aby se vám na něm dobře grilovalo. Říkáte si, proč z tolika druhů zahradních grilů vybrat právě ten na dřevěné uhlí? V čem je lepší než ostatní? Bude se vám na něm grilovat lépe, rychleji, nebo nějak ovlivní chuť grilovaného jídla? 

Grily na dřevěné uhlí mají jedno obrovské pozitivum – příprava jídla na jejich roštu se nejvíce přibližuje opékání či grilování jídla na skutečném ohni. Pokud patříte mezi milovníky trampování a na své dovolené se rádi oddáváte posezení u ohně s pečením špekáčků, gril na uhlí rozhodně oceníte. Na něm si můžete své špekáčky připravit v jakémkoli ročním období – třeba i v zimě, máte-li chuť. Vůně pečeného masa i kouře „od ohýnku“ vám připomene léto, prázdniny a dovolenou, a jídlo bude chutnat podobně, jako z ohně.

Grily na dřevěné uhlí ale mají i další pozitiva. Jejich pořizovací cena je relativně nízká – oproti elektrickým či plynovým grilům. Navíc je mnohem jednodušší s nimi manipulovat během i mimo grilování. Nejsou totiž závislé na připojení na elektrický proud, nebo propanbutanovou láhev. 

5 nejlepších grilů na dřevěné uhlí, které najdete v našem výběru

V našem TOP výběru těch nejlepších grilů na dřevěné uhlí najdete klasické zahradní grily velkých rozměrů, na kterých připravíte doslova hostinu pro velké množství lidí, běžné grily na uhlí pro rodinu a pár přátel, které velmi snadno uklidíte do garáže, jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje, ale i speciální stolní a kontaktní gril, který potěší majitele panelákových balkonů i maminky s dětmi, které chtějí grilovat bezpečně a zdravě.

Weber Master-Touch představuje „zlatou střední cestu“, poměrně lehký zahradní gril o hmotnosti 15 kg, vybavený kolečky pro přemisťování. Jeho hlavní předností je One-Touch systém umožňující snadné rozebrání a čistění, správnou cirkulaci vzduchu i zachycení popela ve spodní nerezové misce, která se dá snadno vyjmout a vysypat. 

Mezi oblíbené zahradní grily na dřevěné uhlí patří i gril Activa Angular, rozměrný gril se smaltovaným roštem o velikosti 2352 cm2. Tento gril je velmi stabilní a mohutný, ale přemisťování mu usnadní přidaná kolečka. Má odklápěcí víko, termostat i možnost regulace vzduchu. Je vhodný na chatu i na zahradu a připraví se na něm snadno pokrmy pro velkou rodinu.

Velmi podobně je na tom i gril Cattara ROYAL, který má sice o něco menší rozměry roštu (2000 cm2), ale je stejně praktický, vkusný a bezpečný. I přes těžkou váhu s ním můžete manipulovat pomocí koleček, teplotu vzduchu zkontrolujete na teploměru a zredukujete pomocí ventilace – regulačního systému, a misky spolu s dalšími nástroji na grilování odložíte na odkládací plochu. 

Unikátním kouskem mezi grily na dřevěné uhlí je Lotus Grill. Jedná se o malý stolní a kontaktní gril, v jehož středu se ukrývá rozžhavené uhlí. Teplotu rovnoměrně rozhání ventilátor na baterky, ale je možné ji podle přání regulovat. Topeniště je odděleno od grilovacího roštu, takže omastek nekape na žhavé uhlí. Nevznikají tak žádné zplodiny, kouř ani škodlivé látky. Grilování na Lotus Grillu je zdravé i bezpečné – díky dvouplášťovému povrchu, o který se nespálíte. 

Posledním naším – i vaším – favoritem je gril Hecht Sentinel. Toto je luxusní dvoutopenišťový gril, který má rovnou tři grilovací rošty. Na největším se dá pohodlně grilovat maso, zatímco na druhém, který se nachází kousek nad ním ve výklopném víku, je možné připravovat přílohu, zeleninu apod. Pokud prostor nestačí, lze využít ještě druhé, menší topeniště, které může zároveň sloužit pro uzení. Tento velký a prostorný gril v retro stylu je určen všem nadšeným kuchařům, kteří rádi hostí velkou rodinu nebo hodě přátel najednou. 

Jak vybrat ten nejlepší gril

Nyní už víte, jaké zahradní grily na dřevěné uhlí zvolili uživatelé jako ty nejlepší. Pořád ale ještě nevíte, jak vybrat ten nejlepší právě pro vás. Pojďme se tedy podívat, jaké druhy grilů jsou a na co se při výběru zaměřit.

Druhy zahradních grilů

V první řadě je potřeba popřemýšlet, jaký gril upřednostňujete. Výhody grilů na dřevěné uhlí jsme si již ukázali. Každý typ – elektrický, plynový, na dřevěné uhlí i kombinovaný – však má své výhody i nevýhody. Pojďme si je tedy shrnout, ať se vám lépe rozhoduje, který druh je pro vás ten „nej“. 

Výhody a nevýhody grilů na dřevěné uhlí

Pro:

+ Jednoduchá mobilita a manipulace

+ Jídlo z nich se nejvíce podobá pokrmu připravenému na ohni

+ Nízká pořizovací cena

Proti:

 • Trvá delší dobu, než se uhlí rozžhaví a začnou vydávat potřebné teplo
 • Spotřeba paliva může být vyšší

Výhody a nevýhody elektrických grilů

Pro:

+ Jsou ideální do malých prostor, na terasy a balkony 

+ Nevytváří zplodiny, kouř ani popel – neobtěžujete kouřem sousedy

+ Výšku teploty si snadno nastavíte přesně podle potřeby

Proti:

 • Jejich pořizovací cena je o něco vyšší
 • Potřebují elektrický přívod, takže se s nimi těžko manipuluje po zahradě
 • Díky elektrickému pohonu může být jejich provoz dražší, než u ostatních druhů

Výhody a nevýhody plynových grilů

Pro:

+ Největší výhodou je jednoduché ovládání

+Neprodukují žádné zplodiny, popel ani jiný nepořádek

Proti:

 • Jejich pořizovací cena je vyšší než u ostatních typů
 • Mobilita je problémová, neboť potřebují být připojeny k propanbutanové láhvi
 • Jejich obsluha může být i nebezpečná – při špatné manipulaci může dojít ke vzplanutí 

Jak vidíte, mezi jednotlivými typy je zahradní gril na dřevěné uhlí nejjednodušší., nejlevnější a nejméně náročnou volbou. Přemístíte si ho, kam budete chtít, palivo je levné a dostupné prakticky kdekoli – dřevěné uhlí koupíte i na benzinové pumpě nebo v běžném supermarketu, obsluha je bezpečná a jídlo krásně voní a chutná po ohýnku. Oproti tomu může být nepříjemné, když gril kouří – na balkonech a terasách se téměř nedá využívat. 

Velikost a materiál roštu

K tomu, abyste si vybrali ten nejlepší gril však nestačí vědět, jaký chcete typ, resp. zda má být na dřevo, plyn či elektřinu. V úvahu je potřeba brát i další kritéria. Víte, z jakého materiálu by měl mít váš gril rošt? U zahradních grilů na dřevěné uhlí můžete vybírat z roštů chromovaných, litinových nebo smaltovaných. U roštu sledujeme také velikost. Čím větší je grilovací plocha, tím více jídla najednou na ní ugrilujete. Pokud tedy plánujete velká posezení s přáteli a budete grilovat velké množství jídla, vybírejte velkou plochu roštu. Pokud si občas hodíte na gril zeleninu či maso s partnerem/partnerkou a jedním či dvěma dětmi, postačí vám gril s malým roštem. 

Jaké by měl mít gril vlastnosti?

Podle vlastností – tedy podle toho, jaké funkce u grilu očekáváte – se dělí na grily kontaktní, stolní, dvouroštové či grily s odkládací plochou. Kontaktní grily jsou výhodné v tom, že příprava jídla probíhá na rozpálené desce a nepřijde do styku s ohněm. Někdy se můžete setkat i s označením grily s pevnou grilovací deskou. Pokud potřebujete opravdu malý gril, který hodláte postavit na stůl, pak se nabízí grily stolní. Pro náročnější „kuchaře“ jsou tu pak grily dvouroštové, které se dají využít k přípravě různých druhů jídel. Na jednom roštu můžete grilovat maso, na druhém zeleninu. A pokud potřebujete odkládat nádoby, příbory, kleště na otáčení pokrmů atd., jsou zde grily s odkládací plochou. To oceníte především máte-li gril postavený volně na zahradě a není poblíž žádný stůl na odkládání. 

Další kritéria ovlivňující výběr

Mezi další kritéria ovlivňující výběr zahradního grilu patří jeho hmotnost a výška. Hmotnost je důležitá hlavně ve chvíli, kdy potřebujete gril pravidelně uklízet a nechcete ho nechat stát na místě, kde by na něj pršelo nebo pražilo slunce. Možná ho budete chtít přemisťovat po zahradě, podle toho, kde zrovna budete s přáteli či rodinou sedět a grilovat. I v tomto případě oceníte lehký gril, který se snadno přemístí. Výška pak ovlivňuje především pohodlí při grilování. Mnohem důležitější, než celková výška grilu je ale nastavitelná výška roštu. Podle toho lze regulovat rychlost, s jakou se propečou a prohřejí grilované potraviny.

Než nový gril pořídíte, zjistěte si, jak pevná je jeho konstrukce. Levnější grily nemusí být dostatečně pevné a stabilní. S tím souvisí i bezpečnost zahradního grilu. Také se zajímejte o to, jak gril čistit. Jde jeho části rozebrat a očistit jednotlivě? U plynových a elektrických grilů se ještě zjišťuje nastavitelnost teploty a celkový výkon.

5 nejlepších grilů na dřevěné uhlí

ProduktWeber Master – Touch GBS 57 cmActiva Angular 11245Cattara royalLotusGril G-GR 34Hecht Sentinel
TgriluNa dřevěné uhlíNa dřevěné uhlíNa dřevěné uhlíStolní gril, na dřevěné uhlíNa dřevěné uhlí
Výška 107 cm108 cm102 cm23,5 cm133 cm
Hmotnost15 Kg30 kg29 Kg3,7 kg33,4 kg
Velikost grilovací plochy2550 cm22352 cm22000 cm235 x 35 cm65×40 cm
Materiál roštuChromovýSmaltovanýLitinovýNerezovýChromovaný
Zahradní gril AnoAnoAnoNe Ano
TermostatAnoAnoAnoNeAno
Regulace teplotyAnoAnoAnoAnoAno
PojízdnýAnoAnoAnoPřenosnýAno
Odkládací plochaNeAnoAnoNeAno
Odklápěcí kryt AnoAnoAnoNeAno

Weber Master-Touch GBS 57 cm

Mezi jednoznačně nejoblíbenější zahradní grily na dřevěné uhlí patří Weber Master-Touch. Jedná se o stabilní pojízdný zahradní gril na kolečkách, kterému nechybí odklápěcí víko se zabudovaným termostatem, možnost regulace teploty, velká nerezová miska, do které se vejde opravdu hodně popela, a plno dalších vychytávek. 

Grilování na tomto grilu na uhlí je bezpečné a čisté. Abyste odklopili jeho víko bez zranění a popálenin, nechybí mu speciální držák na poklop Tuck-Away usnadňující manipulaci s víkem. S celým grilem pak můžete hýbat pomocí tažných úchytů na stranách a velmi pevných a odolných koleček, které přepravu 15 Kg grilu zjednoduší. Pokud jste u svého starého grilu bojovali s čištěním nebo s létajícím popílkem, tady si oddechnete. Weber Master-Touch má patentovaný čistící a odvětrávací systém One-Touch a také odnímatelnou nerezovou misku ve spodní části grilu, která popel zachytí a zabrání jeho poletování v ovzduší.  

V rámci základní výbavy grilu je rošt s odnímatelným středem. K němu pak lze dokoupit další komponenty, jako litinový rošť, litinovou pánev nebo třeba pánev typu Wok. Grilovací kleště si můžete zavěsit na háčky umístěné po stranách grilu. 

Weber Master-Touch GBS

96 %
 • Chromový rošt
 • Velká grilovací plocha
 • Snadná manipulace
 • Odvětrávací systém One-Touch
 • Kvalitní a robustná konstukce
 • Chybí plocha na odkládání předmětů
7000 Kč

Activa Angular 11245

Pokud hledáte velký, opravdu praktický, a navíc designově velmi pěkný gril pro obsluhu většího množství lidí, mohl by být vaším favoritem gril Activa Angular 11245. Tento gril klasického vzhledu a čistých linií poskytne grilování jídla až pro 12 osob najednou. Disponuje velkým děleným grilovacím roštem, který je chráněn odolným smaltem. Nechybí ani druhý – tzv. přídavný výklopný rošt, který je naopak chromovaný. Přídavný rošt může sloužit hned několika účelům. Můžete na něm udržovat teplé již hotové jídlo, nebo s pomocí víka nepřímo grilovat. 

Tento mohutný zahradní gril na dřevěné uhlí má hned dva způsoby regulace teploty. Ve víku a v těle grilu má ventilační otvory. Teplotu lze regulovat i polohovatelnou vanou na uhlí. Pokud potřebujete zmenšit teplotu, snížíte vanu s uhlím. Pokud naopak potřebujete přidat, vysunete vanu s uhlím nahoru. Aby se dalo uhlí snadno, a hlavně bezpečně doplňovat, nechybí velká zavírací dvířka v přední části grilu. Pro odstranění popele je nainstalován ve spodní části grilu odnímatelný popelník. 

I když se jedná o velký a opravdu těžký gril (30 kg), jeho přemísťování není tak náročné, jak by se mohlo zdát. Usnadňují to kolečka, po kterých jej snadno přesunete na požadované místo. Na závěr bychom mohli doplnit, že nechybí ani termostat pro sledování teploty, odkládací plocha pro grilovací náčiní ani boční madlo pro zavěšení grilovacích kleští. 

Activa Angular 11245

92 %
 • Druhý přídavný rošt
 • Plocha k odkládání předmětů
 • Nastavitelná výška
 • Velká váha
3500 Kč

Bezkouřový Lotus Grill G-GR-34

Naprosto revolučním výrobkem mezi grily na dřevěné uhlí je tzv. bezkouřový Lotus Grill. Je přenosný, malý a praktický, bezpečný pro děti i dospělé a pokrmy na něm můžete připravovat zdravě. Využijete ho na zahradě, na chatě, ale i na terase či na balkoně v paneláku, aniž byste sousedy obtěžovali kouřem. 

Lotus Grill je dvouplášťový, přičemž venkovní plášť se nezahřívá. Je tak možné se ho dotýkat a přenášet jej i v době grilování. Rozžhavené uhlíky jsou ukryty uvnitř grilu a před vysypáním zajištěny pevnou svorkou. O rovnoměrné nahřátí dřevěného uhlí se stará ventilátor na baterky. Tento stolní gril je kontaktní. Rozžhavené uhlí je oddělené od grilovaného jídla, takže na něj nekape omastek a nevznikají tak škodlivé látky ani kouř, který by grilování komplikoval. Jídlo z tohoto malého stolního grilu je nejen dobré, ale i zdravé a vhodné i pro děti. Teplotu uvnitř je možné regulovat, a to pomocí otočného ovladače klapky přívodu vzduchu. 

Jelikož je možné tento kontaktní gril rozebrat na jednotlivé díly, jeho čistění je jednoduché a pohodlné. O to víc, že je vyroben z nerezové oceli a jednotlivé díly se dají mýt i v myčce. Na své si přijdou ženy, které chtějí, aby jim barva grilu ladila s interiérem, zahradou nebo terasou. Vybrat si totiž můžete až ze šesti barev. Pro jednodušší přenášení nechybí praktická taška. 

LotusGrill G-GR-34

90 %
 • Bezkouřová technologie, gril je vhodný i do interiéru
 • Malé rozměry a snadná manipulace
 • Snadná regulace teploty
 • Snadná příprava ke grilování
 • Menší grilovacá plocha
 • Rošt je vyrobený pouze z nerezové oceli
4500 Kč

Cattara ROYAL

Litinový gril na dřevěné uhlí Cattara ROYAL vám pomůže připravit doslova královskou hostinu. I proto se zřejmě ocitá v žebříčcích oblíbenosti na nejvyšších místech. Tento mohutně působící gril s čistými rovnými liniemi má k dispozici třídílný rošt s vyjímatelným středem. Do něj pak můžete podle potřeby umístit grilovací pánev. Nechybí ani odkládací rošt, na kterém snadno udržíte teplé již hotové jídlo. Teplotu uvnitř grilu můžete sledovat pomocí termostatu upevněném na odklápěcím víku. 

Pro regulaci teploty uvnitř grilu slouží oboustranná ventilace i polohovací rošt na uhlí. Ten se ovládá pomocí kličky na přední straně a od grilovacího roštu ho můžete oddálit na 9-21 cm. Pro pohodlné doplňování uhlí uvnitř grilu nechybí dvířka v čelní straně. 

Tento gril s litinovými rošty není žádný drobeček. Váží 29 Kg a je velmi stabilní. Jeho přemisťování usnadňují pevná kolečka doplněná o zpevňující rám ve spodní části grilu. Ten je možné využívat i jako odkládací plochu. 

Cattara ROYAL

87 %
 • Nízká cena
 • Litinový rošt
 • Špatná stabilita grilu
 • Ne příliš kvalitní konstrukce
3300 Kč

Hecht Sentinel

Pokud hledáte velký, výkonný a rozhodně stylový zahradní gril, neměl by vaší pozornosti uniknout gril na dřevěné uhlí Hecht Sentinel. Tvořen je robustní plechovou konstrukcí, která ukrývá dvě topeniště a hned tři rošty. Je sice opravdu robustní, jeho váha je přes 30 Kg, ale díky pevným kolům se dá přemisťovat. Vaši návštěvu jistě okouzlí nejen svou funkčností, ale také retro designem. 

Na tomto zahradním grilu připravíte hostinu pro velké množství přátel. V hlavním topeništi najdete rošt o velikosti 65 x 40 cm. Další rošt je ukryt v poklopu nad ním. Při otevření víka se automaticky odsune dozadu, aby nepřekážel při manipulaci na spodním – hlavním roštu. Posuvný vrchní rošt má rozměry 60×20 cm. Pokud vám tyto dvě plochy nestačí, můžete využít ještě spodní topeniště, kde najdete rošt o rozměru 35 x 30 cm. Spodní topeniště může sloužit zároveň k využití grilu jako udírny. Je to jednoduché. Ve spodním topeništi roztopíte dřevěné uhlí a v horní části můžete udit. 

Pro správnou regulaci teploty nechybí teploměr a ventilační otvor s otočnou klapkou a s další klapkou na komínu. Abyste měli kam odkládat grilovací náčiní a misky s pokrmy, nechybí odkládací plocha.

Hecht Sentinel

86 %
 • Snadná regulace teploty
 • Robustní konstrukce
 • Tři rošty k přípravě pokrmů
 • Tenký plech
 • Chybí litinové rošty
 • Těžký gril k manipulaci
3900 Kč

V čem jsou lepší grily na dřevěné uhlí od ostatních grilů?

Typická chuť na kouři připraveného pokrmu nezle dostatečně plynem ani elektrikou nahradit. Výhodou grilů na dřevěné uhlí je také nižší pořizovací cena.

Jaká je nevýhoda grilů na dřevěné uhlí?

Mezi hlavní nevýhody patří zdlouhavá příprava a rozehřívání grilu, které je podstatně delší než v případě kontaktních grilů a plynových grilů.

Kolik stojí grily na dřevěné uhlí?

Ceny začínají již přibližně na tisícíkoruně, kvalitnější grily s více funkcemi však stojí i několik tisíc korun.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.