Recenze bezsáčkových vysavačů

Při častém vysávání se nevyhnete občasné nutnosti vyměnit sáček ve vysavači. Tento problém řeší bezsáčkové vysavače. Přehled nejlepších bezsáčkových vysavačů a tipy jak si bezsáčkový vysavač vybrat najdete v naší recenzi.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  94 %

  Leifheit Regulus PowerVac 11925

  • Díky ruční jednotce vysavače můžete pohodlně vysát menší nečistoty ihned
  • LED osvětlení
  • Výdrž až 40 minut a rychlonabíjení pouze 3,5 hodiny
  • Nízká hmotnost 2,8 kg
  • Hůře vysává v rozích, a to i s nástavcem
  • Menší nádoba na nečistoty o objemu jen 0,45 l
  2990 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  92 %

  Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA

  • Vysoce účinná sací hubice Deep Celan Head
  • Unikátní cyklónový filtr
  • Velmi objemná nádoba na vysátou špínu
  • Regulovatelný hubice s přepínáním, která optimalizuje sací výkon
  • Při nastavení silného sání se více zahřívá a je hlučnější
  • Vyšší hmotnost až 5,1 kg
  3990 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  89 %

  Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

  • Třívrstvý omyvatelný filtr, který zachycuje přes 90 % částic a alergenů
  • Nízká hmotnost a aku varianta vysavače
  • Kapacita Li-ion baterie na 60 minut provozu vysavače
  • Pro alergiky může být problém bezsáčkový systém
  • Malá nádoba na vysáté nečistoty 0,6 l
  6999 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  88 %

  Electrolux EER7ANIMAL

  • Li-ion baterie TurboPower zajišťuje delší výdrž a lepší výkon
  • Díky variantě 2v1 můžete vysavač flexibilně používat, jak uznáte za vhodné
  • Osvětlení pomocí LED diod, abyste měli dokonalý přehled všech nečistot
  • Poměrně hlučný, a to až 79 dB
  • Malá kolečka se rychle zanášejí nečistotami
  5990 Kč Zkontrolovat ceny

Bezsáčkový vysavač je oblíbený především pro své nízké náklady během provozu. Cena za rok používání bezsáčkového vysavače je znatelně menší než v případě klasického sáčkového vysavače, protože nemusíte neustále kupovat nové sáčky. Přitom kvalitnější sáčky do vysavače stojí okolo 400 Kč a během roku jich spotřebujete hned několik. Právě i díky své bezsáčkové variantě je takový vysavač mnohem více ekologický.

Nejlepší bezsáčkový vysavač

Abyste si vybrali ten nejlepší bezsáčkový vysavač, nemusíte nutně číst celou recenzi. Vše podstatné jsme udělali za vás. Zaměřili jsme se na hlavní kritéria výběru a podle nich v našem testu bezsáčkových vysavačů vybrali ty nejlepší z nich, se kterými určitě neuděláte chybu, pokud si je pořídíte. Prohlédněte si následující 3 modely, se kterými budete maximálně spokojeni. 

 1. Leifheit Regulus PowerVac 11925
 2. Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA
 3. Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Jak správně vybrat bezsáčkový vysavač?

Náš detailní průvodce nákupem vám ukáže, na co si dát pozor, na co byste se při nákupu měli zaměřit. Bezsáčkový vysavač je v poslední době velkým trendem, proto je i nabídka opravdu pestrá – ale ne všechny bezsáčkové vysavače jsou kvalitní. Proto byste se ještě před nákupem měli v problematice orientovat, abyste si dokázali vybrat ten nejlepší. Jedním z hlavních kritérií je bezesporu kvalita filtru a sací výkon vysavače. 

Důležité zároveň je rozmyslet se, jestli pro vás bude lepší klasický vysavač nebo tyčový vysavač – který je dnes modernější a hlavně mobilnější. Dále se budete muset rozmyslet, zda koupit klasický síťový vysavač, který zapojíte do zásuvky, nebo akumulátorovou variantu. Vysavače s baterií jsou především právě tyčové vysavače. Oba koncepty mají své výhody a nevýhody, ale akumulátorové vysavače začínají převládat. 

TIP: Bezsáčkové vysavače se obecně hodnotí jako horší varianta pro alergiky. Abyste zabránili víření prachu a opravdu dobře přefiltrovali nasátý vzduch od nečistot i bakterií, doporučujeme kvalitní HEPA filtry vhodné pro alergiky. Přefiltrují až 98 % nečistot a bakterií.

Síťový nebo akumulátorový vysavač?

Samozřejmě velmi záleží, jaké napájení vysavače zvolíte. Síťové vysavače představují velkou skupinu vysavačů na trhu, ale akumulátorových bude i více. Dnes jsou ve velké oblibě takzvané tyčové vysavače, a ty se většinou dělají jen akumulátorové. Na druhou stranu síťové vysavače mají velkou výhodu, že se nemusíte ohlížet na dobu, po kterou můžete vysávat. Zároveň většinou nabízí také lepší sací výkon.

Výhodou akumulátorového vysavače je samozřejmě jeho mobilita. Nemusíte se ohlížet na délku napájecí šňůry, nemusíte ji ve velkém domě neustále připojovat a neplete se vám při vysávání pod nohy. Jaký vysavač nakonec zvolíte, to záleží jen na vás. Jestliže bydlíte v bytě, doporučujeme spíše akumulátorový vysavač. Byt zvládne lehce vysát a navíc je mobilnější a pohodlnější i při delším vysávání. 

Typ baterie akumulátorových vysavačů

Záleží také na tom, jakou má akumulátorový bezsáčkový vysavač baterii. Dnes už má většina vysavačů klasickou moderní Li-ion baterii, ale můžete ještě narazit na Ni-Mh. Jedná se především o starší a levnější modely vysavačů. Tento typ baterie totiž trpí takzvaným paměťovým efektem. Můžete tak baterii nabíjet pouze, když se zcela vybije, což je dost omezující. 

Dnes už je většina vysavačů vybavena Li-ion baterií, kterou sice taky budete muset jednou vyměnit, ale obvykle až po 400 až 500 cyklech nabíjení.

Výdrž baterie

Právě na výdrž aku vysavačů si budete muset dát pozor. Dobře si promyslete, jak dlouho vysáváte, jestli vám bude běžná výdrž bateriových vysavačů stačit. Běžná doba, kterou splňuje většina vysavačů je okolo 30–40 minut vysávání. Právě minimálně takovou výdrž vám doporučujeme, protože neustálé nabíjení vysavače během úklidu může být značně iritující a nepohodlné. Zároveň kvalita baterie se odráží na celkovém výkonu. 

 • Krátká provozní doba pod 20 minut.
 • Běžná provozní doba 40–60 minut.
 • Nadstandardní provozní doba 60 a více minut.

Čas nabíjení a provozu

Rozhodující samozřejmě mimo jiné je, jak dlouho budete vysavač nabíjet. Malý vysavač do ruky nabijete hned, ale větší vysavač se už nabíjí docela dlouho. Ideální je, pokud se zvládne vysavač nabít přes noc, rozhodně by tak neměla být doba nabíjení delší než 12 hodin. Jestli vysáváte třeba jen třikrát týdně, je to celkem nepodstatné, ale když uklízíte každý den, má doba nabíjení velký vliv. 

Doporučujeme poohlédnout se po takovém vysavači, který podporuje rychlonabíjení, doba nabíjení se pak výrazně zkrátí. 

Napájecí kabel

Jestliže se rozhodnete pořídit si vysavač se zapojením do sítě, myslete na to, jak dlouhý budete potřebovat napájecí kabel. Není totiž nic horšího než během uklízení vysavač neustále přepojovat – právě proto je vhodný aku vysavač. Pokud se rozhodnete pro klasický vysavač se zapojením do sítě, dbejte na dálku napájecího kabelu. Doporučujeme aby měl alespoň 7 až 9 metrů. 

Zaměřte se na parametr akční rádius. Ten v metrech udává, kam až vysavač dosáhne. Počítá se délka šňůry a hubice vysavače. 

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač

Pokud se ptáte, jak vybrat vysavač, věřte, že důležité je rozmyslet si také, jestli chcete sáčkovou nebo bezsáčkovou variantu. Vysavač bezsáčkový dnes najdete v obchodech častěji, a to hned z několika důvodů. Obecně můžeme říct, že bezsáčková varianta vysavače je modernější, praktičtější, levnější a dokonce ekologičtější. Sběrnou nádobu totiž jednoduše vysypete, umyjete a můžete dále vysávat. Značně tím ušetříte na sáčcích do vysavače.

Oproti tomu sáčkové vysavače se vyráběly hlavně dřív, ale vyrábí se samozřejmě i dnes, ovšem v omezené míře. Výhodou sáčkových vysavačů je, že podle testů dokáží zachytit více nečistot než bezsáčkové vysavače. Proto je potřeba více než kdykoli dřív dbát na kvalitu filtru u bezsáčkového vysavače, aby se jednalo o plnohodnotný vysavač pro alergiky, neobejdete se bez kvalitního HEPA filtru. 

Objem sběrné nádoby

Jisté je, že čím větší bude objem sběrné nádoby na nečistoty a smetí, tím lepší. Samozřejmě nepotřebujete kdo ví jak velkou nádobu, ale určitě ji nechcete během vysávání několikrát vysypávat. Většina bezsáčkových vysavačů má dnes objem sběrné nádoby více jak 0,5 litru. To je optimální velikost pro větší rodinný dům. Pokud bydlíte v menším bytě, můžete zvážit ještě menší objem sběrné nádoby. 

Mokré a suché vysávání

Bezsáčkový vysavač běžně zvládá suché vysávání, tedy přesně takové, jaké všichni známe a očekáváme od vysavače. Na druhou stranu bezsáčkové vysavače jsou dnes často obohaceny také o takzvané mokré vysávání – mohou zastupovat například funkci mopu, většinou se s tímto můžeme setkat u tyčových vysavačů. Mokré vysávání se hodí na pevné podlahy a ušetří vám mnoho práce, pokud byste podlahu po vysávání museli ještě vytírat. 

Filtrace

Jedním z nejdůležitějších parametrů u vysavačů je kvalita filtru. Ještě více byste se o něj měli zajímat, pokud máte v plánu pořídit si bezsáčkový vysavač – ten může způsobovat lehce větší prašnost. Filtry do vysavače se dělí podle stupnice A–G, stupeň A představuje nejlepší filtr. My doporučujeme filtry HEPA, zvláště pokud hledáte vysavač pro alergiky. HEPA filtr dokáže odfiltrovat přes 98 % nečistot a bakterií. 

Sací výkon versus příkon

Myslíte si, že efektivita vysávání a síla vysavače závisí na jeho příkonu? Pak patříte mezi velkou část spotřebitelů, která věří mýtu. Ano, na jednu stranu by se dalo říct, že čím je příkon vysavače větší, tím lépe bude vysávat, ale není to pravda. Záleží totiž na takzvaném sacím výkonu – ten je ale dán vlivem více faktorů, než pouze příkonem. Přestože byste dřív mohli narazit na bezsáčkový vysavač 2000 W, pravděpodobně by měl horší sací výkon než dnešní vysavače. 

 Jestliže máte starý vysavač, zamyslete se, zda by nebylo lepší koupit nový. Dnes mohou mít vysavače podle nařízení Evropské unie příkon pouze do 900 W. Přesto ale nabízí velmi dobrý sací výkon. Spotřebují ale mnohem méně energie, takže nejspíš ještě dlouhodobě ušetříte. 

Energetická třída

Společně s příkonem souvisí také energetická třída. Podobně jako jiné spotřebiče, také u vysavačů najdete takzvaný energetický štítek (kromě vysavačů s akumulátorem). Tento štítek informuje především o spotřebě energie. Spotřebiče dělí do několika skupin, kdy skupina A je nejlepší, tedy nejúspornější a skupina F nejméně úsporná. Samotná skupina A se potom ještě dělí na A+, A++ a nakonec A+++, která je dnes nejvíce možnou úspornou třídu. Vysavače bezsáčkové se dnes řadí především do třídy A – tu také doporučujeme.

Hlučnost

Vysavače jsou samy o sobě velmi hlučné. Samotná hlučnost je srovnatelná u sáčkových i bezsáčkových vysavačů a je rozdílná téměř u každého modelu. Běžně se ale pohybuje okolo 70–80 dB, a to není málo. Jestliže chcete spíše tichý vysavač, měli byste se rozhlížet po modelech s hlučností pod 70 dB. Například nejtišší vysavač má okolo 60 dB, ale výrazně si za něj připlatíte. Nastává tak otázka, zda není lepší se smířit s přípustným hlukem. 

 • Velmi hlučné vysavače 85 dB a více (mohou poškodit sluch).
 • Běžně hlučné vysavače 70–80 dB.
 • Tiché vysavače pod 65 až 70 dB.
 • Nejtišší vysavače pod 65 dB.

Některé zdroje uvádějí, že vysavače bezsáčkové jsou obecně hlučnější kvůli své konstrukci a technologickému řešení. Nicméně rozdíl uchem téměř nepoznáte. Mnohem více záleží, jaký vysáváte povrch, protože třeba kartáčový vysavač na koberce bude jinak hlučný než vysavač bez nástavce. 

Příslušenství vysavače

Většina vysavačů dnes nabízí také rozsáhlé příslušenství. Někdy je už součástí vysavače, jindy si ho budete muset dokoupit. Vhodný je především nástavec, díky kterému získáte nejlepší vysavač na zvířecí chlupy. Jestli máte doma chlupatého zvířecího mazlíčka, pak se bez takového kartáčového nástavce na chlupy neobejdete. Zároveň existují různé nástavce na koberce, které mohou měnit třídu účinnosti vysávání koberců až o jeden stupeň. Liší se také například nástavec na pohovku a třeba parkety. Díky správnému příslušenství dosáhnete maximální efektivity při vysávání. 

Pokud chcete koupit bezsáčkové vysavače levně, potom se po příslušenství příliš neohlížejte a dokupte ho později. Levné vysavače bezsáčkové se většinou prodávají bez příslušenství, ojediněle s nějakými základními nástavci a hubicemi. 

Speciální funkce bezsáčkového vysavače

Aby se vám podařilo vybrat nejlepší bezsáčkový vysavač, musíte se zaměřit také na jeho chytré funkce. Dnešní moderní bezsáčkové vysavače nabízejí mnoho speciálních funkcí, které bezesporu oceníte – značně vám mohou ulehčit úklid nebo zpříjemnit samotné používání vysavače. Vybrali jsme pro vás nejčastější a zároveň nejvýhodnější funkce vysavačů. 

Indikátor plnosti bezsáčkové nádoby

Věděli jste, že když je nádoba přeplněna, dochází k výraznému snížení sacího výkonu, stejně jako k horší filtraci? Chytré bezsáčkové vysavače vás dnes upozorní, jestliže se nádoba na nečistoty naplnila natolik, že bude každou chvíli plná. Pak je nejlepší nádobu jednoduše vysypat a pokračovat ve vysávání. 

Indikátor nabití vysavače

Najdete ho pouze u akumulátorových bezsáčkových vysavačů. Tímto indikátorem nabití je často kontrolka, která svítí rozdílně, pokud je vysavač nabitý, a když se nabíjí. Například červeně a zeleně. Ihned tak vidíte, jestli je vysavač už plně nabitý a můžete se pustit do úklidu. Lepší modely mají také indikátor stavu baterie, který se mění během používání podle toho, kolik ještě zbývá energie v baterii. 

Regulace výkonu

Velmi důležitá funkce, kterou při svém výběru nesmíte opomenout. Regulaci výkonu dnes najdete téměř u všech bezsáčkových vysavačů. Důležitá je především proto, že potřebujete rozdílný sací výkon podle typu podlahy, kterou vysáváte. Tvrdé podlahy snesou velký výkon, ale mohl by se k nim vysavač až moc přisávat, což by snížilo jeho efektivitu vysávání. Naopak jiný výkon budete potřebovat na koberce nebo čalounění sedací soupravy. 

Flexibilní přizpůsobení 

Dnešní moderní bezsáčkové vysavače jsou velmi flexibilní a mobilní. Jsou konstruovány tak, aby se vám s nimi dobře pracovalo a vysávání bylo příjemné. Můžete si tak jednoduše nastavit například délku sací hubice, abyste se nemuseli při vysávání ohýbat. Do méně dostupných zákoutí a pod nábytek se dostanete díky kloubům hubice i nástavce. Výrobci se také snaží, aby byl vysavač co nejlehčí, protože příliš velká hmotnost při vysávání není pohodlná. Navíc dnešní vysavače jsou mnohem skladnější než starší modely. 

Vysavač 2v1

Vymoženost se týká hlavně tyčových vysavačů, u kterých označení 2v1 upozorňuje na možnost vytvořit jednoduše z klasického tyčového vysavače i ruční vysavač (samozřejmě jen u aku variant). Nemusíte tak na menší nečistoty ihned vytahovat celý tyčový vysavač, ale pohodlně je vysajete hned pomocí jeho menší ruční varianty. Jindy ale může 2v1 označovat ještě kombinaci klasického vysavače s parním mopem. 

Bezsáčkové vysavače recenze: výběr naší redakce

Náš test bezsáčkových vysavačů jasně ukázal, které vysavače v bezsáčkovém provedení jsou na trhu nejlepší. Na žebříček 5 nejlepších bezsáčkových vysavačů se můžete podívat níže. Zaměřili jsme se na několik faktorů, které jsme srovnávali, abychom vybrali ty nejlepší z nich – například funkce, kvalitu provedení, filtraci, sací výkon, cenu a mnoho dalších, které jsme podrobně rozebrali v naší recenzi. 

Leifheit Regulus PowerVac 11925

Tyčový akumulátorový vysavač 2v1, který se hodí na všechny druhy podlah. Kromě klasického tyčového vysavače z něj můžete udělat malý ruční vysavač na odstranění drobných nečistot, vhodný především na vysávání automobilů, čalounění a podobně. Velmi komfortní manipulace a poměrně dlouhá výdrž 400 minut s možností rychlonabíjení dělá z bezsáčkového vysavače Leifheit Regulus PowerVac 11925 vítěze našeho testu bezsáčkových vysavačů. 

Leifheit Regulus PowerVac 11925

94 %
 • Díky ruční jednotce vysavače můžete pohodlně vysát menší nečistoty ihned
 • LED osvětlení
 • Výdrž až 40 minut a rychlonabíjení pouze 3,5 hodiny
 • Nízká hmotnost 2,8 kg
 • Hůře vysává v rozích, a to i s nástavcem
 • Menší nádoba na nečistoty o objemu jen 0,45 l
2990 Kč

Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA

Odolný a robustní Rowenta bezsáčkový vysavač s velkou nádobou na nečistoty o objemu 2,5 litru, takže s ním klidně vysajete velký rodinný dům i auto najednou. Právě díky svému příslušenství je model Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA vhodný také k vysávání automobilů. Součástí vysavače je nová výkonná sací hubice Deep Clean Head pro odstranění hluboké nečistoty a prachu z koberců. Monocyklónová filtrace zachytí až 99, 98 % veškerého nasátého prachu. 

Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA

92 %
 • Vysoce účinná sací hubice Deep Celan Head
 • Unikátní cyklónový filtr
 • Velmi objemná nádoba na vysátou špínu
 • Regulovatelný hubice s přepínáním, která optimalizuje sací výkon
 • Při nastavení silného sání se více zahřívá a je hlučnější
 • Vyšší hmotnost až 5,1 kg
3990 Kč

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Bezdrátový a zároveň bezsáčkový tyčový vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 je především univerzálním pomocníkem v domácnosti. Velkou předností je, že jednoduše podle potřeby vyjmete ruční jednotku a uděláte z velkého tyčového vysavače malý ruční vysavač, se kterým můžete vysát rychle menší nečistoty. Kromě toho může vysavač zároveň při vysávání i vytírat, takže vám ulehčí mnoho času i práce. Hodí se na všechny druhy podlah a vydrží v provozu 60 minut.

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

89 %
 • Kvalitní třívrstvý filtr
 • Model je vysoce mobilní díky aku provedení
 • Umožňuje regulovat vlhčení podlahy během vytírání
 • Dobrá kapacita baterie
 • Chybí LED dioda pro osvětlení tmavých rohů
 • Objem nádoby na nečistoty má jen 0,6 l
5900 Kč

Electrolux EER7ANIMAL

Mobilní a flexibilní bezsáčkový vysavač Electrolux EER7ANIMAL 2v1, ze kterého velmi rychle a pohodlně uděláte ruční vysavač. Dostanete se tak i do méně přístupných míst, nebo můžete velmi rychle cokoli vysát, aniž byste museli vytahovat celý vysavač. Tento model oceníte zejména, pokud máte chlupatého domácího mazlíčka, protože umí efektivně vysát zvířecí chlupy z podlahy i nábytku. 

Electrolux EER7ANIMAL

88 %
 • Li-ion baterie TurboPower zajišťuje delší výdrž a lepší výkon
 • Díky variantě 2v1 můžete vysavač flexibilně používat, jak uznáte za vhodné
 • Osvětlení pomocí LED diod, abyste měli dokonalý přehled všech nečistot
 • Poměrně hlučný, a to až 79 dB
 • Malá kolečka se rychle zanášejí nečistotami
5990 Kč

V čem je lepší bezsáčkový vysavač oproti sáčkovému vysavači?

Díky bezsáčkovému vysavači ušetříta za nákup sáčků, na druhou stranu musíte vždy nádobku na nečistoty vypláchnout a vyčistit.

Je lepší síťový nebo akumulátorový bezsáčkový vysavač?

Každá varianta má své plusy i mínusy. Zálaží na vašich preferencích.

Kolik stojí bezsáčkový vysavač?

Bezsáčkový vysavač lze pořídit za cenu několika tisíc korun až po cenu vyšších jednotek tisíc korun.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.