Recenze fénů na vlasy

Fén na vlasy je nepostradatelným pomocníkem v každé koupelně, jak si však vybrat ten nejlepší fén na vlasy, na co si dát pozor a jaký fén na vlasy je vítězem srovnání. To vše se dozvíte v naší recenzi fénů na vlasy.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  93 %

  Remington D5219

  • dobře ovladatelný
  • tichý chod
  • skvělý poměr cena/výkon
  • složitější výměna nástavců
  • vyšší hmotnost
  • velice horký vzduch na 3. stupni
  528 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  91 %

  Rowenta Powerline CV5090F0

  • výkonné a rychlé vysoušení
  • nízká hmotnost
  • šetrný k vlasům
  • vyšší hlučnost
  • větší rozměry
  • nemá další nástavce
  699 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  90 %

  Sencor SHD 6600

  • šetrný k vlasům
  • nízká cena
  • skvělý výkon
  • příliš dlouhé tělo fénu
  • vyšší hmotnost
  • nedisponuje ionizátorem
  299 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  89 %

  Philips DryCare Advanced HP8232/00

  • skvělý poměr cena/výkon
  • rychlé a šetrné vysoušení
  • tichý chod
  • větší velikost fénu
  • pouze dvě teploty
  700 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  88 %

  Rowenta CV9820F0

  • dokonalá ergonomie
  • nízká hmotnost
  • snadná údržba
  • vysoká cena
  2499 Kč Zkontrolovat ceny

Připravili jsme pro vás srovnání nejlepších fénů na vlasy na českém trhu. Při výběru jsme vycházeli ze snahy obsáhnout nižší i vyšší cenovou kategorii vysoušečů vlasů nabízející běžné i nadstandardní uživatelské funkce. Důkladně jsme pro vás prověřili 5 nejlepších fénů, aby byl pro vás výběr a následný nákup co nejjednodušší a věděli jste, na jaké parametry a funkce se zaměřit.

Přehled nejlepších fénů na vlasy

V následující tabulce můžete vidět přehledně nejlepší fény na vlasy a jejich hlavní parametry. Rychle se tak zorientujete v aktuální nabídce vysoušečů vlasů. Na několika řádcích pod tabulkou se pak dozvíte o každém fénu podrobnější informace včetně jejich největších předností, díky kterým vynikají oproti ostatním. Odcházejte z domu vždy s dokonale upraveným účesem díky tomu, že si koupíte ten nejlepší fén!

Srovnání důležitých parametrů fénů na vlasy

Srovnání důležitých parametrů fénů na vlasy     
Remington D5219Rowenta Powerline CV5090F0Sencor SHD 6600Philips DryCare Advanced HP8232/00Rowenta CV9820F0
Průměrná cena (Kč)8007504009007 000
VýrobceRemingtonRowentaSencorPhilipsRowenta
Příkon (W)2 3002 3002 0002 2001 500
Počet rychlostí22223
Počet teplot33323
Počet nástavců31122
Regulace teplotyanoanoanoanoano
Ionizaceanoanoneanoano
Studený vzduchanoanoanoanoano
Difuzéranoanoneanone
Hmotnost (kg)1,090,50,90,61,89
Funkcefunkce Cool Shotstudený vzduch, koncentrátor vzduchukoncentrátor vzduchukoncentrátor vzduchu, funkce Thermo Protectkoncentrátor vzduchu, technologie Air-to-Care, BLCD motor, funkce Smart Memory, Switch&Style

Ve výše uvedené tabulce můžete vidět srovnání důležitých parametrů fénů na vlasy. Ve výběru jsou zvoleny fény na vlasy od nejlevnějších modelů až po profesionální fény vhodné do kadeřnických salonů. Pojďte se s námi podívat na jejich přednosti, díky nimž vynikají oproti ostatním modelům.

Fén na vlasy Remington D5219 nabízí nejvyšší možný výkon, díky čemuž budou vaše vlasy suché během krátké chvíle. Při sušení vlasů můžete vystřídat 3 praktické nástavce a předností tohoto vysoušeče vlasů je funkce Cool Shot pro zpevnění účesu a dokonalou fixaci.

Fén Rowenta Powerline CV5090F0 se vyznačuje zejména svou nízkou hmotností, díky níž můžete své vlasy sušit i delší čas bez nepříjemné bolesti rukou. Samozřejmostí je funkce ionizace a difuzér pro vytvoření objemného účesu. Fénovat můžete dvěma různými rychlostmi při třech teplotách.

Fén na vlasy Sencor SHD 6600 se vyznačuje velice nízkou cenou, přičemž jeho výkonnost je poměrně vysoká. Oproti mnohým dražším modelům nabízí bezpečnostní prvek v podobě tepelné pojistky proti přehřátí motoru. Manipulace s fénem je velice příjemná díky pogumované zadní části rukojeti a celkovému modernímu designu.

Vysoušeč vlasů Philips DryCare Advanced HP8232/00 je vynikající v poměru cena/výkon. S nízkou hmotností, ionizací, studeným vzduchem a difuzérem má všechno, co každá náročnější zákaznice od fénu očekává.  Navíc disponuje funkcí Thermo Protect, která chrání vaše vlasy před přebytečným teplem, které by je mohlo poškodit a optimalizuje teplotu při fénování.

Fén Rowenta CV9820F0 je profesionální fén na vlasy pro každodenní nadstandardní péči o vaše kadeře. Pyšní se nadčasovým designem a chytrými technologickými vychytávkami jako jsou systém Switch&Style nebo technologie Smart Memory. Perfektních výsledků při fénování a tvarování vašeho účesu budete dosahovat díky kvalitnímu a odolnému BLDC motoru.

Jak vlasy správně vysoušet

Pokud své vlasy fénujete pravidelně nebo velmi často, určitě je potřeba vědět, jak to dělat co nejlépe a nejšetrněji, abyste si vlasy zbytečně neničili. Mokré vlasy jsou totiž nejnáchylnější k lámání a zaplétání, proto se nedoporučuje je třít ručníkem. Vlasy je vždy vhodné nechat přirozeně proschnout nebo zabalit do měkkého ručníku. Po několika minutách vlasy rozčešte dřevěným kartáčem s přírodními štětinami a nastříkejte je přípravkem určeným k ochraně vlasů před teplem. Při sušení držte fén zhruba 20 až 30 cm od hlavy a teplotu vysoušení postupně zvyšujte z nižší na nejvyšší. Je vhodné poustupovat ve vrstvách, a to zdola nahoru. Po hřebenu je vhodné sáhnout, až budou vlasy suché alespoň ze dvou třetin. Nakonec použijte k zafixování účesu funkci studeného vzduchu, aby vám vydržel déle. Jelikož horký vzduch vlasům příliš nesvědčí, je dobré je fénovat jen po nezbytně nutnou dobu.

Jak vybrat fén na vlasy

Každá žena má ve své koupelně kromě rozličné kosmetiky také nejrůznější technické vymoženosti. Jedním z nejoblíbenějších spotřebičů je samozřejmě fén na vlasy. Během krátké chvíle vaše vlasy nejenže vysuší, ale také vám pomůže dovést účet k dokonalosti. Velice důležitý je správný výběr fénu na vlasy – fén s ionizátorem, fén s difuzérem či profesionální fén na vlasy

Hlavní otázkou je, co od vysoušeče vlasů vlastně očekáváte a na základě toho poté vybrat nejvhodnější model. Na trhu můžete najít fény s různým příkonem, nastavením teploty a s nejrůznějšími nástavci. Je vhodné se při výběru fénu na vlasy zaměřit také na uživatelské recenze, z nichž se dozvíte mnoho o vybraných modelech fénů na vlasy. Nejlepší fén na vlasy také často můžete odhalit z diskuze uživatelů, kteří si již vysoušeč vlasů zakoupili a nějakou dobu jej používají. 

Typy fénů

Na českém trhu můžete vybírat z opravdu velmi široké nabídky fénů na vlasy. Můžeme je shrnout do tří základních kategorií – cestovní fény, fény pro domácí použití a profesionální fény.

 • Cestovní fény – jsou vhodné zejména pro ženy, které často cestují a bez fénu na vlasy se neobejdou, ale přesto potřebují ve svých zavazadlech místo i na další věci. Cestovní fény mívají proto velice kompaktní rozměry se skládací rukojetí. Jejich výhodou je nižší váha i pořizovací cena, ovšem není vhodný pro každodenní používání a disponuje jen minimem funkcí.
 • Domácí fény – jsou výkonnostně i funkčně mezi cestovními a profesionálními fény.
 • Profesionální fény – jsou vhodné zejména pro kadeřníky, jelikož bývají velice těžké a disponují širokou nabídkou funkcí a bohatým příslušenstvím. A to vše v domácím prostředí jen těžko využijete. Profesionální fény zpravidla mívají až 3metrový přívodní kabel s otočným kloubem pro větší dosah a snadnější manipulaci.

Cena

Do péče o své tělo bychom měli být ochotni investovat, ale samozřejmě ne každý si může dovolit totéž. I ceny fénů na vlasy jsou velice rozličné a vybere si opravdu každý. Vysoušeče vlasů můžeme tedy dle ceny rozdělit do tří kategorií.

 • Cena od 250 Kč do 750 Kč – do této kategorie spadají především malé cestovní fény a některé fény pro domácí použití s minimem funkcí a nižším výkonem.
 • Cena od 750 Kč do 2 000 Kč – v této cenové kategorii se nachází největší počet fénů na vlasy. Zpravidla nabízejí dva až tři stupně teploty i nastavení rychlosti a poměrně bohatou nabídku funkcí. Fén s ionizátorem či fén s difuzérem jsou klasickými zástupci této kategorie.
 • Cena nad 2 000 Kč – fény s cenou nad 2 000 Kč jsou v naprosté většině již profesionální fény na vlasy s velmi výkonným motorem, ionizací, difuzérem, studeným vzduchem a nejrůznějšími tvarovacími nástavci a dalšími zajímavými funkcemi.

Příkon

Příkon je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru fénu na vlasy, jelikož určuje výkonnost motoru. Samozřejmě platí, že tím vyšší příkon, tím rychleji vysušíte své vlasy a tím méně je poničíte horkým vzduchem. Minimální příkon fénu na vlasy by měl být 1 750 W, za ideální se pak považuje příkon 2 000 W. Ženy s dlouhými vlasy by pak měly volit fény s příkonem až 2 300 W s ohledem na zdraví vlasů.

Ionizace

Funkce ionizace dodává vlasům přirozenou vlhkost, lest a hebkost, zároveň pomáhá eliminovat nežádoucí statickou elektřinu, takže se vaše vlasy nebudou zacuchávat. V současné době je ionizátor součástí prakticky všech lepších fénů na vlasy. Dlouhodobé používání fénu s ionizátorem navíc napomáhá ke správné výživě vlasů a přispívají ke kvalitním a zdravým vlasům. Díky ionizaci sbírá fén z okolí molekuly vody, které kombinuje s elektrony, vytvoří záporně nabité molekuly, které se z přístroje pomocí vzduchu přenesou do vlasů, tam zneutralizují kladně nabité ionty, a právě to dodá vlasům žádoucí vzhled.

Studený vzduch

Funkce studeného vzduchu se používá k zafixování vytvořeného účesu. Horkým vzduchem vlasy nejdříve usušíte a vytvarujete do potřebného tvaru a poté stisknutím jediného tlačítka účes zafixujete.

Difuzér

Difuzér je jedním z oblíbených příslušenství mnoha fénů. Dodává vlasům potřebný objem a zvlní je, ideální pro sušení kudrnatých vlasů. Nástavec miskového tvaru s otvory na vzduch a plastovými tyčinkami, na které se vlasy namotávají. U dlouhých a hustých vlasů dojde po použití difuzéru spíše k velmi mírnému zvlnění, u kratších vlasů bude zvlnění vlasů podstatně výraznější. Jeho použití je velice jednoduché. Nástavec nasadíte na hubici a přiložíte ke kořínkům vlasů a poté provádíte krouživé pohyby stejným směrem tak, aby se vlasy omotávaly kolem tyčinek.

Koncentrátor vzduchu

Koncentrátor vzduchu neboli tvarovací (ondulační) tryska je nástavec s velmi tenkým a širokým koncem, který umožňuje soustředit proudící vzduch z fénu do jednoho místa, přesně tak, kam potřebujete. Je ideální pro tvarování účesu přes plochý nebo kulatý kartáč.

Teplota foukaného vzduchu

Při vysoušení vlasů hraje důležitou roli také teplota foukaného vzduchu, která se zpravidla pohybuje mezi 40 °C a 60 °C. Aby nedocházelo k nežádoucímu poškozování vašich vlasů, je vhodné, pokud lze teplotu vyfukovaného vzduchu fénem regulovat. Při příliš teplém vzduchu se mohou vlasy lámat a ničit, ideální je tedy spíš vlažnější vzduch. 

Čištění a údržba fénů

Stejně jako o jakýkoliv jiný přístroj, i o fén je třeba se řádně starat, aby fungoval přesně tak, jak má. Fén na vlasy by se měl čistit alespoň jednou za měsíc. Fén čistěte vždy vytažený ze zásuvky a studený. Sundejte odnímatelnou mřížku na nasávání vzduchu, opláchněte ji, vyčistěte štětcem a vraťte zpět na místo. Prodloužíte tím jeho životnost. Pokud by se fén vůbec nečistil, zanesl by se, snižovalo by to jeho výkon a fén by se příliš zahříval.

Recenze nejlepších fénů na vlasy

Na následujících řádcích jsme pro vás připravili stručnou specifikaci jednotlivých vybraných fénů na vlasy, které shrnují jejich přednosti a funkce.

Fén na vlasy Remington D5219

Fén na vlasy Remington D5219 je vysoce výkonný vysoušeč vlasů se třemi vyměnitelnými nástavci. Můžete zvolit koncentrátor pro přesný styling díky velkému a malému kulatému kartáči, difuzér na vytvoření krásných a pružných loken nebo speciální nástavec Root Boost zajišťující nepřehlédnutelný objem vlasů již od kořínků přesně podle vašich představ. Fén Remington D5219 nabízí tři stupně teploty, dva stupně rychlosti, nízkou hlučnost i praktickou odnímatelnou mřížku pro rychlé a snadné čištění. Jistě také oceníte očko pro zavěšení. S funkcí Cool Shot navíc díky intenzivnímu proudu chladného vzduchu zpevníte účes a dokonale jej zafixujete.

Remington D5219

93 %
 • dobře ovladatelný
 • tichý chod
 • skvělý poměr cena/výkon
 • složitější výměna nástavců
 • vyšší hmotnost
 • velice horký vzduch na 3. stupni

Fén Rowenta Powerline CV5090F0

Fén Rowenta Powerline CV5090F0 je profesionální vysoušeč vlasů vhodný pro domácí použití. Nabízí dvě rychlosti sušení a tři možnosti nastavení teploty vzduchu. Po vysušení vlasů teplým vzduchem můžete váš účes efektivně zafixovat proudem studeného vzduchu. Pro vytvoření požadovaného objemu využijte difuzér. Rychlé a pohodlné vysoušení díky vysokému příkonu oceníte zejména při ranním shonu. Fén na vlasy s ionizátorem eliminuje vznik statické elektřiny a vaše vlasy tak budou dokonale hladké a lesklé. 

Rowenta Powerline CV5090F0

91 %
 • výkonné a rychlé vysoušení
 • nízká hmotnost
 • šetrný k vlasům
 • vyšší hlučnost
 • větší rozměry
 • nemá další nástavce

Fén na vlasy Sencor SHD 6600

Praktický fén na vlasy Sencor SHD 6600 se pyšní ultralehkou konstrukcí a moderním designem. I při dlouhém sušení vlasů vás tak nebude bolet ruka a výsledek fénování bude při výběru ze tří teplot a dvou rychlostí vždy perfektní. Při výkonu 2 000 W nabízí i bezpečností prvek v podobě tepelné pojistky proti přehřátí motoru. S fénem se velice dobře manipuluje díky pogumované zadní části rukojeti pro pevnější úchop a i jeho uložení po použití je snadné – buď jej zavěsíte na šikovné očko, nebo odložíte na gumové ochranné boční nárazníky, které zabraňují nežádoucímu odření a poškrábání fénu.

Sencor SHD 6600

90 %
 • šetrný k vlasům
 • nízká cena
 • skvělý výkon
 • příliš dlouhé tělo fénu
 • vyšší hmotnost
 • nedisponuje ionizátorem

Vysoušeč vlasů Philips DryCare Advanced HP8232/00

Fén na vlasy Philips DryCare Advanced HP8232/00 je velice výkonný fén s funkcí Thermo Protect, která chrání vaše vlasy před přebytečným teplem, které by je mohlo poškodit a optimalizuje teplotu při fénování. Fén s ionizátorem dodává vlasům lesk a hebkost a zabraňuje nechtěnému třepení a cuchání vlasů a statické elektřině. K fénu náleží dva praktické nástavce. Difuzér vám pomůže vytvořit rovnoměrné vlny a 14mm tvarovací nástavec pak dokonale elegantní hladké vlasy. Aby váš účet déle vydržel, je vhodné po vysušení vlasů použít ještě proud studeného vzduchu k finální úpravě. Po úpravě vlasů můžete fén Philips díky praktickému očku zavěsit na háček na stěně.

Philips DryCare Advanced HP8232/00

89 %
 • skvělý poměr cena/výkon
 • rychlé a šetrné vysoušení
 • tichý chod
 • větší velikost fénu
 • pouze dvě teploty

Fén Rowenta CV9820F0

Fén na vlasy Rowenta CV9820F0 se pyšní technologií Air-to-Care, která přeměňuje vzduch na péči. Pozitivní ionty pomáhají vytvořit přirozenou rovnováhu vlasů a chrání je před znečištěním. Naopak záporné ionty snižují statickou elektřinu a nežádoucí třepení vlasů. Další předností tohoto vysoušeče vlasů je systém Switch&Style s vestavěným příslušenstvím pro usnadnění finálního stylingu vašeho účesu. Technologie Smart Memory si pamatuje poslední nastavení fénu, takže jej nemusíte při každém použití znovu nastavovat. Výhodou fénu Rowenta je také odnímatelná mřížka pro jednoduché čištění a zajištění dlouhodobého výkonu. 

Rowenta CV9820F0

88 %
 • dokonalá ergonomie
 • nízká hmotnost
 • snadná údržba
 • vysoká cena

Kolik stojí dobrý fén na vlasy?

Fén na vlasy lze pořídit již za cenu přibližně 600 Kč.

Podle čeho vybrat spolehlivý fén na vlasy?

Důležitý je příkon fénu, ale také speciální funkce, které fén nabízí, jako je ionizace vlasů.

Jaká značka si v našem srovnání fénů vedla nejlépe?

Nejlépe si vedla značka Remington a Rowenta.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle testu nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.