Recenze mikrovlnek

  • Nejlepší výbava
    94 %

    Beko MGB 25333 BG

    • Plně dotyková
    • Funkce gril
    • Dětská pojistka
    • Vyšší cena
    5590 Kč Zkontrolovat ceny
  • Nejlepší poměr cena/výkon
    92 %

    Samsung F300G MS23F301TAS

    • Skvělý poměr ceny a výkonu
    • Vhodná do větší domácnosti
    • Několik programů pro ohřev jídla
    • Kratší kabel
    2390 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    91 %

    Whirlpool MWF420BL

    • Velký vnitřní prostor díky absenci otočného talíře
    • Rychle ohřívá
    • Jednoduché ovládání
    • Větší rozměry, nemusí se vejít do každé kuchyně
    4490 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    89 %

    Domo DO 2342 CG

    • Super výbava
    • Velký objem
    • Výkon
    • Ovládání je pouze tlačítkové, někomu by mohlo chybět kolečko
    5689 Kč Zkontrolovat ceny

Mikrovlnné trouby umí ohřívat, rozmrazovat, ty šikovnější dokonce péct, grilovat či vařit. Na trhu najdete spoustu modelů s různými funkcemi a parametry. Stejně různorodé je i cenové rozpětí. Levné modely stojí do 2000 Kč, ty dražší 5000 Kč a víc. Chcete si koupit mikrovlnku, ale nevíte, jak vybrat? Přečtěte si naší recenzi. Najdete v ní odpovědi na všechny klíčové otázky ohledně tohoto spotřebiče. Na konec jsme přidali také srovnání nejlepších mikrovlnek.

Jak vybrat mikrovlnnou troubu

V této kapitole najdete shrnutí ohledně toho, jak vybrat mikrovlnku. Podrobněji se jednotlivými náležitostmi a parametry zabýváme v kapitolách následujících. Na co se tedy zaměřit? Na trhu najdete několik typů mikrovlnek, rozlišujeme je, co se týče nabídky funkcí, tak umístění. Vybírejte podle toho, zda chcete s mikrovlnkou jen ohřívat a rozmrazovat, nebo i vařit a péct. Šikovnější modely totiž plně nahradí troubu či plotnu. Umístění si rozmyslete podle dispozic v kuchyni.

Dále se zaměřte na rozměr spotřebiče, jeho objem a velikost otáčivého talíře. Pro občasné použití si vystačíte s menším modelem. Pokud chcete mikrovlnku využívat často, a nejen na ohřev, doporučujeme sáhnout po větší.

Výkon a spotřeba energie napoví, jak rychle bude mikrovlnka pracovat a také na kolik vás její provoz vyjde. Určitě se vyplatí nakupovat v energetické třídě A a A+. Ovládání může být manuální, digitální a dotykové. Funkce jsou asi tím, co vás bude zajímat nejvíc. Multifunkční mikrovlnné trouby jich mají opravdu hodně a některé jsou velmi praktické, jiné zase nepotřebujete vůbec – na všechny jsme vás upozornili v příslušné kapitole. A pokud máte chytrou domácnost, pořiďte si také chytrou mikrovlnku.

Příslušenství je důležité, stejně jako design a údržba. Mikrovlnka by měla být neustále čistá, jinak se snižuje její výkon a životnost. Hlučnost je důležitý parametr především do domácností, které sdílejí kuchyň s obývacím pokojem.

Do spotřebiče nemůžete dát vše, co vám přijde pod ruku – některé nádobí ho poškozuje. Nekvalitní plast zase ohrozí vás. Vše důležité najdete v kapitole Bezpečnost. A samozřejmě cena – ač jako poslední, rozhodujeme se většinou podle ní. Zlatá střední cesta je v rozmezí od 2500 Kč do 5000 Kč.

Typ mikrovlnné trouby podle funkcí ohřevu

Mikrovlny na trhu seženete hned v několika typech podle toho, jak ohřívají jídlo. Liší se od sebe funkcemi a samozřejmě cenou. Seznamte se s nimi a rozhodněte se, která se vám hodí víc. Sami uvidíte, že pokud máte kvalitní troubu, vystačíte si s levnějším, méně šikovným modelem.

Monofunkční mikrovlnka

Monofunkční mikrovlnné trouby ovládají jen základní funkce. Jídlo v nich ohřejete, rozmrazíte, popř. v nich lze provést také nějaké to nenáročné vaření. Jejich výhodou je nízká cena, a tak pokud máte doma výkonnou troubu a plotnu na vaření, pečení a smažení/grilování, zcela si vystačíte s tímto jednodušším modelem. Dobrá monofunkční mikrovlnka se dá pořídit okolo 1500 Kč.

Bifunkční mikrovlnka (mikrovlnná trouba s grilem)

Bifunkční mikrovlnnou troubu doporučujeme do domácností s méně výkonnou troubou, která neovládá funkci grilu. Kromě zdravého opékání nabídne tento typ také ohřátí, rozmrazení a vaření. Bifunkční mikrovlnka je o něco dražší, ale ne nijak dramaticky. Spolehlivý model s funkcí gril se dá sehnat do 2000 Kč.

Multifunkční mikrovlnka (kombinace trouba a mikrovlnka)

Multifunkční mikrovlnné trouby jsou kombinací klasické mikrovlnky a trouby. Od toho se odrazí i jejich pořizovací cena – ty levné stojí cca 3000 Kč, lepší 5000 Kč a víš. Dělí se ještě na několik podtypů podle funkcí:

  • Horkovzdušná mikrovlnná trouba: Opéká za pomocí horkého vzduchu. Ohřev s tímto typem je stejný jako v horkovzdušné troubě. Máte zájem? Hledejte model s funkcí Forces Air. Zvládnete s ní jídlo nejen ohřát, ale i zapéct nebo dopéct. Forces Air připraví maso, ale i zákusky či zeleninu. Mimo to taková mikrovlnka samozřejmě ovládá i funkce gril a rozmrazení.
  • Parní mikrovlnná trouba: Mikrovlnná trouba se systémem vaření v páře umí připravit zdravé pokrmy. Pokud takový model chcete, ohlídejte si, aby měl funkci Steam. Výhodou tohoto stylu přípravy pokrmů je, že si ingredience uchovají nejen všechny zdravé látky, ale i vůni. Pokud vás nebaví stát u plotny a rádi jíte zdravě, parní mikrovlnná trouba je velmi dobrou volbou. Ovládá také ohřev a rozmrazení.

Typ mikrovlnky podle umístění

Mikrovlnné trouby jsou na trhu k dostání ve dvou základních typech umístění. Na výběr máte z volně stojící a vestavěné. Poněkud atypickým typem je rohová mikrovlnná trouba. Ta se hodí do těsnějších prostorů, kdy potřebujete využít každý kout. Umístíte ji do rohu kuchyňské linky a je to.  Nyní si již zmíněné dva základní typy prohlédneme zblízka.

Volně stojící mikrovlnka

Volně stojící mikrovlnné trouby se hodí zejména do kuchyní, které jsou již zařízené. Jsou cenově dostupnější. Mají dvě velké výhody:

  1. Můžete ji umístit kam chcete
  2. V případě potřeby ji jednoduše přemístíte jinam

Nebývají těžké, ani nijak zvlášť velké. Je jen na vás, kam ji postavíte, zda to bude na linku nebo třeba na poličku. Volně stojící mikrovlnku budete mít neustále na očích, a tak vám doporučujeme zapřemýšlet o jejím designu. Na trhu jich najdete nepřeberné množství, už dávno neplatí, že musí být pouze bílá s ostrými hranami.

Vestavěná mikrovlnka

Vestavěné mikrovlnné trouby jsou v posledních letech velmi žádané. Jsou elegantní a nabízí velkou variabilitu co se týče designu i ovládání, kromě otevírání do strany nabízí i otevírání vertikální, a to jak shora dolu, tak zdola nahoru. Vejde se vám vestavný typ do kuchyně? Většinou na něj potřebujete otvor 60 cm x 45 cm (šířka x výška).

Dívejte se nejen na funkce ale i na to, aby se design netloukl se zbytkem kuchyně. Zabudují se napevno do kuchyňské linky a dokonale splynou s interiérem kuchyně.  Zákazníci je umisťují v blízkosti trouby, a tak určitě chcete, aby se oba spotřebiče doplňovaly co do užitku, tak po vizuální stránce. Pořizovací cena bývá vyšší než u volně stojících modelů.

Na co při volbě umístění nezapomenout

  • Místo pro odvětrání: Mikrovlnná trouba by měla mít alespoň 20 cm shora a 10 cm na bocích odstup od jiných spotřebičů a nábytku, aby měl kam odcházet horký vzduch.
  • Jak se budou otevírat dveře: Kromě horizontálního směru výrobci nabízí i vertikální směr otevírání dveří. Rozmyslete si, jaký se vám bude na dané místo nejvíc hodit.
  • Výška umístění: Mikrovlnka by neměla přesahovat výšku očí. To kvůli bezpečnosti. Pokud by byla výš, mohli byste se snadno opařit.
  • Neumisťujte mikrovlnku na lednici. Teplo ze spotřebiče totiž snižuje účinnost chlazení ledničky.
  • Mějte ji co nejblíž pracovní plochy: To je jen takové praktické doporučení, určitě se vám bude lépe pracovat, když nebudete muset přebíhat celou kuchyň.

Rozměr: Objem a velikost otáčivého talíře

Rozměr je důležitý parametr. Podíváme se na něj ze dvou hledisek. Jednak probereme celkový objem mikrovlnky a také velikost otáčivého talíře. Objem mikrovlnky se uvádí v litrech. Ty nejmenší modely mají objem 14 litrů, největší kolem 40. Otáčivý talíř může mít zhruba 24 až 32 cm. Jak se v tom zorientovat? Vyjděte z následujícího:

  • Malé mikrovlnky (objem 14 až 20 litrů) s menším talířem se hodí v případě, že chcete pokrmy čas od času pouze ohřát nebo rozmrazit a žádné velké vaření se spotřebičem neplánujete. Tento typ je ideální do malé domácnosti, kde není moc místa a kde nebude čekat více strávníků na to, až se jídlo ohřeje. Malý talíř totiž zvládne jen jednu porci najednou.
  • Větší mikrovlnky (objem nad 20 litrů) a větší talíř doporučujeme každému, kdo chce spotřebič využívat nejen na ohřev a rozmražení, ale i na pečení, vaření, grilování. Jde především o vestavné modely, které perfektně nahradí klasickou troubu. Výhodou většího talíře je, že zvládne ohřát více porcí nebo například upéct mraženou (či domácí) pizzu.

Výkon a spotřeba energie

Při výběru se nezapomeňte podívat na výkon. Ten vám napoví, jak rychle bude spotřebič ohřívat. Výkon mikrovlnek se udává ve wattech (W). Čím vyšší tato hodnota bude, tím rychleji bude jídlo hotové.

Nejnižší hranice je někde okolo 600 W, vrchní přesahuje i 2000 W. Takto výkonné modely jsou v naprosté většině případů multifunkční mikrovlnky, které umí i grilovat a péct. Pokud chcete, aby funkce gril dobře fungovala, nechoďte pod 1000 W.  Obyčejné monofunkční mikrovlnky se pohybují v rozmezí 600 W až 1200 W.

Spotřeba energie neboli příkon se rovněž udává ve wattech. Čím výkonnější trouba je, tím vyšší nároky na spotřebu má. Příkon se pohybuje od 1000 W do cca 3000 W. Ideální je najít model s vysokým výkonem a co nejnižší spotřebou. Všechny informace najdete na energetickém štítku.

Určitě se vyplatí vybírat právě podle energetické třídy, kterou na štítku najdete. Vyšší třídy (A a A+) jsou totiž nejen ekologické, ale především úspornější. Modely třídy B už nejsou tak časté. Sice se vám mohou zdát levnější, avšak v účtech na elektřinu se umí prodražit.

Ovládání

Chtějte model s co nejpřehlednějším a nejjednodušším ovládáním. Více funkcí občas přinese mírné zmatení, alespoň zpočátku. A tak je určitě velké plus, pokud je vše srozumitelné. Myslete také na uživatelský komfort. Setkáte se s následujícími typy ovládání:

  • Manuální ovládání: Otočné kolečko, kterým se volí programy a délka. Mají ho monofunkční levné modely.
  • Digitální displej a tlačítka: Navolené funkce a délka se zobrazí na displeji. Najdete ho na šikovnějších mikrovlnkách.
  • Dotykové ovládání: Setkáte se s ním u dražších a moderních modelů multifunkčních mikrovlnek. Dotykové ovládání je komfortní. Spotřebič se navíc snadno udržuje čistý. Ovšem pokud vaříte a máte mokré nebo mastné ruce, navolení programu může být problém.

Funkce

Mikrovlnné trouby vás potěší mnoha funkcemi. V kapitole Typy podle funkcí ohřevu jsme si již pověděli o programu gril, Forces Air a Steam. To ale není to jediné, co si pro vás výrobci připravili. Podívejte se na náš přehled těch nejužitečnějších a vyberte si, které se vám budou hodit.

  • Šestý smysl (6th Sense): Mikrovlnka s touto funkcí má zabudovaná čidla, která snímají teplotu, vlhkost a další údaje. Na základě toho vyhodnotí, jak dlouho jídlo ohřívat. Šestý smysl šetří energii.
  • Crisp: Funkce Crisp bude jídlo propéká shora i zdola. Díky tomu se vám podaří vytvořit dokonalou krustičku, například na zapékaných těstovinách, zelenině a dalších pokrmech. Využívá se pro úpravu čerstvých a mražených potravin.
  • Rozmrazování: Základní funkce pro rozmrazovaní, mají ji i levné mikrovlnky.
  • Jet Defrost: Tato funkce rozmrazuje potraviny rychleji než běžné rozmrazování.
  • Horký vzduch: Rozproudí vzduch v mikrovlnné troubě. Urychluje dobu přípravy. Zároveň je díky němu jídlo krásně voňavé – právě kvůli cirkulaci vzduchu.
  • Quick Heat: Rychle předehřeje spotřebič.
  • Auto Reheat: Automaticky přednastavený program pro ohřátí konkrétních jídel (např. mléko a hotová jídla).
  • Dětská pojistka: Zajistí, že dítě nespustí žádný z programů.
  • Čištění parou: Poradí si se zašlou špínou a celkově vám odpadne spousta starostí s údržbou. Tato funkce je ale poměrně nadbytečná. Dá se suplovat nádobkou s vodou, kterou umístíte dovnitř spotřebiče a na pět minut ho zapnete na plný výkon. Voda se začne odpařovat a pára nečistoty odmočí. Používejte tento postup a ušetříte peníze za funkci navíc.

Chytré mikrovlnky pro chytrou domácnost

Pokud máte chytrou domácnost, pořiďte si do ní také chytrou mikrovlnku. Společnost Amazon na trhu uvedla mikrovlnku, která se dá ovládat pomocí hlasu skrze pomocnici Alexu. Tato mikrovlnka se připojuje klasicky přes Wi-Fi a příkazy jdou přes hlasového asistenta Echo.

Příslušenství

  • Poklop na jídlo je naprostým základem. Jídlo se díky němu ohřeje rychleji, neoschne a zároveň neprská a neznečistí vnitřek mikrovlnky.
  • Otočný talíř je rovněž v základní výbavě. Pokud by se vám rozbil, u výrobce se dá vždy sehnat nový.
  • Talíře pro pečení a plech najdete u mikrovlnné trouby s funkcí Crisp. Nejčastěji jsou teflonové. Ten má skvělou vodivost a zajistí, že se teplo rozloží rovnoměrně.

Hlučnost

Hlučnost mikrovlnky není tak důležitý parametr, přeci jen není v provozu neustále. Pokud ale máte například menší domácnost, kdy je obývací pokoj ve stejné místnosti jako kuchyně, určitě uvítáte tichý chod.

Hlučnost se uvádí v decibelech (dB). Tiché mikrovlnky dosahují 40 až 46 dB. To je optimální. Ty hlučnější mají nad 50 dB, někdy až k 60 dB. Co si pod těmito hodnotami představit? Tak například 60 dB je shodných s běžnou konverzací. 50 dB se přirovnává k tiché konverzaci a 40 dB k vzdálenému švitoření ptáků. Pokud si nevíte rady, vyřešte to jednoduše. Požádejte prodejce, ať vám hlučnost předvede v obchodě a spotřebič zapne.

Design

Nejčastěji se u mikrovlnek setkáte s následujícími materiály: ocelí, sklem a plastem. Co se barvy týče, tak kromě bílé je oblíbená také černá, stříbrná či červená. K dostání jsou v menší míře další varianty, jen musíte více hledat. Především ty v retro stylu nabízí více barevných provedení. Kromě ostrých hran se dají pořídit i modely s oblými tvary. V neposlední řadě vás může zajímat také úchop – ten lze vyladit s ostatními v interiéru.

Bezpečnost

V následující kapitole se podíváme na zásady bezpečnosti. Jak už bylo řečeno, samotné používání mikrovlnné trouby je bezpečné. Nijak nezasahuje do struktury jídla a neohrožuje ani člověka, který je v její blízkosti. Přesto jsou některé věci, na které byste si měli dávat pozor.

Co nepatří do mikrovlnky

  • Nádobí se zlatem a stříbrem v mikrovlnce vytváří elektrické výboje. Spotřebič může začít hořet.
  • Nádobí z nekvalitního plastu neodolá horku, přehřeje se a začne uvolňovat škodliviny. Silikon, mikrotenové sáčky a odolný plast ale horku odolá a do spotřebiče ho dát můžete.
  • Kovové příbory způsobují ty samé potíže jako nádobí zdobené drahými kovy. Hrozí, že mikrovlnka začne hořet.
  • Do mikrovlnky vkládejte jen takové nádobí, které zvládne teplotu do 110 °C.

Dejte si pozor na unikající horko

Počítejte s tím, že z mikrovlnky sálá velké horko, a to až 70 °C. Proto by ve svém okolí neměla mít předměty a nábytek, který by mohla poškodit. Rozhodně byste na její vrch neměli nic pokládat, tak jak to bohužel spousta lidí u volně stojících typů dělá.

Údržba

Mikrovlnnou troubu byste měli udržovat v čistotě. Pokud je zašpiněná, klesá nejen její výkon a životnost. Zároveň si zaděláváte i na případné potíže. V zaschlých skvrnách a mastnotě bují bakterie, které způsobují onemocnění. Před čištěním nezapomeňte spotřebič vytáhnout ze zásuvky. A jaké jsou další zásady?

  • Špínu odstraňujte hned. Nečekejte, až zaschne. Otřete ji třeba papírovou utěrkou, dokud je čerstvá a zbytek vyčistěte, jakmile vnitřek vychladne.
  • Používejte houbičky. Drátěnky a další drsné materiály spotřebič poškodí.
  • Zaschlou špínu nedrbejte. Napusťte do nádobky vodu, dejte ji dovnitř a spotřebič zapněte na pár minut na plný výkon. Pára odolné nečistoty odmočí a vše půjde lépe.
  • Přípravky by měly být nezávadné a vhodné pro čištění kuchyně, ideálně přímo mikrovlnné trouby. V drogerii seženete netoxické saponáty, které jsou pro tyto typy povrchů ideální. V žádném případě nepoužívejte písek, mohl by ji poškrábat.
  • A pokud jste příznivci šetrného čištění a ekologické domácnosti, mikrovlnku vyčistíte octovou vodou nebo jedlou sodou. Postupujte podobně jako při čištění rychlovarné konvice – do spotřebiče dejte nádobu s octovou vodou a zapněte na pár minut program na plný výkon. Voda se začne odpařovat a odstraní nečistoty. Tento postup si poradí také se zašlou špínou a zápachem.

Jakmile se budete mikrovlnné trouby chtít zbavit, nedávejte ji do sběrného odpadu. Patří do elektroodpadu, kam byste měli odnést každý elektro spotřebič. Odborníci z nich extrahují materiály, které se dají znovu použít.

Kolik stojí mikrovlnka

Nejlevnější spolehlivé mikrovlnné trouby stojí od 1500 Kč do zhruba 2500 Kč. Jsou volně stojící a nedisponují příliš mnoha funkcemi. Nebývají velké. Doporučujeme na občasné používání, především na ohřev jídla a rozmrazování.

V kategorii od 2500 Kč do 5000 Kč najdete pomyslný střed. Modely za tuto cenu jsou kvalitní, mají několik funkcí a lze se rozhodnout mezi volně stojící nebo vestavnou. Pokud chcete spotřebič i na vaření a pečení, doporučujeme nakupovat v tomto rozmezí.

Mikrovlnné trouby nad 5000 Kč představují špičku. V této kategorii najdete bohatou výbavu funkcí, ideální nároky na energii a super design. Spotřebič plně nahradí troubu a případně i plotnu, v závislosti na dostupných programech. Vrchní hranice je však velmi vysoká. Ty nejvyšperkovanější vestavné modely vyjdou i nad 20 000 Kč.

Jak funguje mikrovlnka

Na jakém principu mikrovlnná trouba pracuje? Celý proces se děje na úrovni atomů a je to takové malé kouzlo. Uvnitř se nachází tzv. magnetron, ze kterého vychází elektromagnetické záření. To reaguje s molekulami vody uvnitř jídla, a tak dochází k ohřevu (popř. rozmrazení). Atomy uvnitř molekuly se totiž dají do pohybu a jídlo začne měnit teplotu díky energii, která tímto pohybem vzniká.

Bez otáčecího talíře by to nešlo. Stará se o to, aby byl ohřev jídla rovnoměrný. Elektromagnetické vlny se totiž odrážejí od stěn, a v některých místech jsou zesílené a v jiných naopak zeslabené. Mechanika otáčení zajišťuje, že je jídlo všude stejně teplé a nepřipálí se.

Někteří lidé se elektromagnetického záření bojí. To ale opravdu nemusíte. Mikrovlnná trouba ho vyzařuje velmi malé množství, a tak v jídlu nedojde ke změnám, které by ohrožovaly vaše zdraví. Ohřívání v mikrovlnce je naprosto bezpečné.

V dnešní době se ale setkáte i s mikrovlnkami, které ohřívají pomocí horké páry nebo horkého vzduchu. Hodně tedy záleží na tom, jaký typ si vyberete. Tímto tématem se budeme zabývat podrobněji v následující kapitole.

Na co všechno se dá mikrovlnná trouba použít

  • Předpřipravte si cibuli: Vložte ji na půl minuty do mikrovlnky. Usnadníte si loupání a krájení. Z cibule už navíc díky tomuto kroku nebudete slzet.
  • Připravte luštěniny na vaření: Pokud jste přes noc zapomněli odmočit fazole nebo cizrnu, nasypejte je do plastové nádoby, která vydrží teplotu v mikrovlnce, a zalijte je vodou. Na jeden hrnek luštěnin přijde pět hrnků vody. Nádobku pevně uzavřete a nechte ji uvnitř na plný výkon po dvě minuty. Nyní jsou luštěniny připravené na vaření.
  • Usušte si bylinky: Rozprostřete je tak, aby byly v jedné vrstvě. Použijte utěrku nebo pečící papír. Výkon by neměl přesáhnout 600 W, za pár minut budou suché.

Nejlepší mikrovlnky

Beko MGB 25333 BG

Vestavná mikrovlnná trouba Beko MGB 25333 BG má elegantní design a skvěle zapadne do vaší kuchyně. Ovládání je dotykové a přehledné. Také dveře jsou dotykové. Kromě rozmrazování a ohřívání má tento model také funkci grilu, díky které si připravíte dokonale propečené chody a vaření, čímž si značně ulehčíte práci u plotny. Disponuje automatickými programy pro přípravu jídel, a tak si nemusíte dělat hlavu s časováním a teplotou. Objem je 25 litrů, hodí se tedy do větší domácnosti.

Beko MGB 25333 BG

94 %
  • Plně dotyková
  • Funkce gril
  • Dětská pojistka
  • Vyšší cena
5590 Kč

Samsung F300G MS23F301TAS

Samsung F300G MS23F301TAS vyhrála několik roků za sebou cenu v soutěži Produkt roku od Heureky. Nabízí překvapivě velké rozměry ve své cenové kategorii. Tato monofunkční mikrovlnná trouba s objemem 23 litrů skvěle poslouží ve větší rodině, kde chcete pouze ohřívat a rozmrazovat jídlo. Neumí totiž grilovat, péct ani vařit. Ohřev je však variabilní, na výběr máte ze 20 režimů pro konkrétní potraviny, a tak si nemusíte dělat hlavu s nastavováním.

Samsung F300G MS23F301TAS

92 %
  • Skvělý poměr ceny a výkonu
  • Vhodná do větší domácnosti
  • Několik programů pro ohřev jídla
  • Kratší kabel
2390 Kč

Whirlpool MWF420BL

Tato volně stojící mikrovlnná trouba má objem 25 litrů, hodí se tedy i do početnějších domácností, a to především díky následující vlastnosti. Jelikož totiž uvnitř nemá žádný otočný talíř, dáte do ní různé typy nádobí a využijete celý prostor. Snadno ohřejete i víc porcí najednou. Kromě množství automatických programů nabízí také funkci Jet Start a Defrost. Nemá funkce gril ani vaření. Nejvyšší výkon je 800 W. Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Whirlpool MWF420BL

91 %
  • Velký vnitřní prostor díky absenci otočného talíře
  • Rychle ohřívá
  • Jednoduché ovládání
  • Větší rozměry, nemusí se vejít do každé kuchyně
4490 Kč

Domo DO 2342 CG

Domo DO 2342 CG je šikovná multifunkční mikrovlnná trouba, která kromě ohřevu a rozmrazování umí také grilovat a péct za pomocí horkého vzduchu. Připravíte si v ní tedy téměř cokoliv. Díky velkým rozměrům se do ní vejde větší objem jídla a ohřejete najednou i více porcí. Ideální spotřebič do početnější domácnosti. Ovládání je snadné za pomocí tlačítek, a tak si vše navolíte i s mokrýma rukama.

Domo DO 2342 CG

89 %
  • Super výbava
  • Velký objem
  • Výkon
  • Ovládání je pouze tlačítkové, někomu by mohlo chybět kolečko
5689 Kč

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.