Recenze praček se sušičkou

Pračka se sušičkou je skvělou kombinací dvou přístrojů, která se hodí zejména do menších prostorů. Je kombinovaná pračka se sušičkou dobrá volba? A jaká pračka se sušičkou je v testu ta nejlepší? To prozradí naše recenze.

 • Nejlepší poměr cena/výkon
  94 %

  Electrolux EW7W447W

  • Systém Steam Care
  • Systém Sensi Care
  • Skvělý poměr ceny a výkonu
  • Slabší výkon sušičky
  11900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  91 %

  AEG Dualsense L7WBG47W

  • Efektivní a šetrné sušení
  • Inteligentní volba
  • Inteligentní detekce naplnění
  • Pouze 10 programů praní
  15900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava
  91 %

  LG F94J8FH2S

  • Nízká spotřeba vody
  • Možnost praní až 9 kg prádla
  • Možnost sušení až 6 kg prádla
  • Možnost ovládíní přes Wifi
  • Technologie 6 Motion
  • Vyšší cena
  17900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Dobrá volba za rozumnou cenu
  85 %

  LG F84J6TG0W

  • Možnost prát až 8 kg prádla
  • Možnost sušit až 5 kg prádla
  • Nízká hlučnost
  • Vysoká spotřeba vody
  • Špané a neintuitivní ovládání
  14900 Kč Zkontrolovat ceny
 • Nejlepší výbava za nízkou cenu
  84 %

  Candy ROW 4854DXH/1-S

  • Funkce Snap&Wash
  • 14 pracích programů
  • Vysoká spotřeba vody
  10400 Kč Zkontrolovat ceny

Připravili jsme pro vás srovnání nejlepších praček se sušičkou v cenovém rozmezí od 10 000 Kč do 20 000 Kč. Zvolili jsme právě tuto cenovou kategorii, jelikož se v ní nachází největší počet kombinovaných praček se sušičkou a výběr modelů je opravdu rozmanitý. Důkladně jsme pro vás prověřili 5 praček se sušičkou, aby byl pro vás výběr a následný nákup co nejjednodušší a věděli jste, na jaké parametry a funkce se zaměřit.

Přehled nejlepších praček se sušičkou

V následující tabulce můžete vidět přehledně nejlepší pračky se sušičkou ve zvolené cenové kategorii a jejich hlavní parametry. Rychle se tak zorientujete v aktuální nabídce produktů. Na několika řádcích pod tabulkou se pak dozvíte o každé sušičce s pračkou podrobnější informace včetně jejich největších předností, díky kterým vynikají oproti ostatním. Pračka sušička set je vítaným spotřebičem zejména v menších domácnostech, pojďte s námi zjistit, co vše mohou nabídnout.

Srovnání důležitých parametrů praček se sušičkou

 AEG Dualsense L7WBG47WElectrolux EW7W447WLG F94J8FH2SLG F84J6TG0WCandy ROW 4854DXH/1-S
Průměrná cena (Kč)15 50013 50018 00014 50011 000
VýrobceAEGElectroluxLGLGCandy
Způsob plněnípřednípřednípřednípřednípřední
Způsob umístěnívolně stojícívolně stojícívolně stojícívolně stojícívolně stojící
Maximální náplň praní (kg)77988
Maximální náplň sušení (kg)44655
Energetická třídaAAAAA
Otáčky (za min)1 4001 4001 4001 4001 400
Hlučnost praní (dB)5151555251
Hlučnost odstřeďování (dB)7676757577
Počet programů1014141414
Funkceodložený start, displej, dětská pojistka, Aqua Stop, parní praní, technologie Dual Sense, inteligentní detekce náplněodložený start, displej, dětská pojistka, systém Dual Care, systém Steam Care, systém Sensi Careprogram pro alergiky, odložený start, 6 Motion, dětská pojistka, sprchování prádla, parní praní, motor Inverter Direct Driveprogram pro alergiky, odložený start, 6 Motion, dětská pojistka, sprchování prádla, parní praníodložený start, dětská pojistka, parní praní, funkce Snap&Wash, technologie Speed Drive Motor, připojení k Wifi, aplikace Simply-Fi
Spotřeba vody (l)928059105115

Ve výše uvedené tabulce můžete vidět srovnání důležitých parametrů praček se sušičkou. Jsou zde zastoupeny všechny cenové kategorie ve zvoleném rozmezí, přičemž každá z nich je nejlepší v určitém parametru.

AEG pračka se sušičkou Dualsense L7WBG47W patří do střední cenové kategorie, její chod je tichý, spotřeba vody relativně optimální a díky praktickým funkcím je poměr cena/výkon naprosto perfektní. 

Pračka se sušičkou Electrolux EW7W447W se řadí do nižší cenové kategorie, přičemž ale nabízí nízkou spotřebu vody a bohaté programové vybavení, což z ní činí velice atraktivní spotřebič v našem výběru. 

Pračka se sušičkou LG F94J8FH2S se pyšní nejnižší spotřebou vody a zároveň největší maximální náplní při praní i sušení, což ovšem odpovídá i nejvyšší ceně v našem výběru. Pro uživatele s vysokými nároky je to ideální volba.

Pračka se sušičkou LG F84J6TG0W má poměrně vysokou spotřebu vody, ale na druhou stranu nabízí svým uživatelům opravdu skvělé programové vybavení, které vyniká zejména moderními funkcemi jako je 6 Motion. A při středním cenovém zařazení je proto dobrou volbou. 

Kombinovaná pračka se sušičkou Candy ROW 4854DXH/1-S má nejnižší cenu z našeho výběru, což se odráží na vysoké spotřebě vody, ale zároveň nabízí překvapivě široké programové vybavení a mnoho funkcí, které nenajdete ani u spotřebičů se střední cenou.

Jak vybrat pračku se sušičkou

Pračky kombinované se sušičkou jsou oblíbené zejména u spotřebitelů, kteří v domácnosti neoplývají nadbytečným místem a preferují tedy jeden spotřebič místo dvou, aby nějaké to místo ušetřili. Vždy je potřeba předem promyslet a zhodnotit všechny technické parametry od délky přívodního kabelu, přes kapacitu pracího a sušicího bubnu až po přídavné funkce jako jsou odložený start, časovač nebo dětský zámek. Nemá smysl kupovat pračku se sušičkou s funkcemi a programy, které beztak nebudeme využívat a naopak šetřit na úkor těch, které bychom využívali často a rádi. Při výběru je tak vhodné také sledovat recenze praček a zkušenosti ostatních uživatelů. Test praček se sušičkou při výběru také v mnohém napoví.

Je lepší pračka a sušička nebo kombinovaná pračka (se sušičkou)?

Záleží na tom, co od svého zařízení vyžadujete. Kombinované pračky se sušičkou nemají přiliš dobrou pověst, často se říká, že výsledek sušení je velice špatný a je lepší vždy koupit zvlášť pračku a sušičku. Dle nás to není úplně pravda. Je jasné, že lepšího výsledku dosáhnete vždy s oddělenými přístroji (zvlášť pračka a zvlášť sušička), ale i pračka se sušičkou rozhodně má co nabídnout. Sušení je (dle konkrétního modelu) na velice slušné úrovni a většinou lze oblečení rovnou skládat do skříní. Negativně kvalitu sušení ovlivňuje velký objem praného, respektive sušeného, prádla. Je třeba dát také pozor na to, kolik špinavých věci do pračky dáváte, protože objem pračky a sušičky se zpravidla liší o několik kilogramů. Pokud tedy využijete maximální objem bubnu pračky a následně necháte prádlo vysušit, budete jej pravděpodobně vytahovat ještě trochu mokré. Pokud se však budete řídit doporučenou maximální dávkou sušičky, mělo by být prádlo skvěle vysušené. Toto může být také důvod, proč někteří lidí tvrdí, že pračka se sušičkou nenabízí kvalitní výsledky. Pokud hledíte na cenu, tak dle nás nabízí kombinovaná pračka se sušičkou mnohem lepší poměr ceny a výkonu než klasická pračka a zvlášť stojící sušička.

Horní nebo přední plnění

Na českém trhu je převaha praček se sušičkou s předním plněním, najde se i několik modelů praček s horním plněním se sušičkou, ale těch je podstatně méně. Výhodou spotřebičů s předním plněním je kromě širokého výběru funkcí i vyšší efektivita. Zároveň je můžete sehnat také v podobě vestavných spotřebičů, což u spotřebičů s horním plněním možné není. Vestavná pračka se sušičkou je obecně zboží s nepříliš velkou možností výběru. Pračka se sušičkou s horním plněním bývá mnohem užší, takže nezabírají tolik místa a často je najdete pod označením slim pračka se sušičkou. Jejich nevýhodou je, že je nelze zakomponovat do kuchyňské linky, ani horní víko nemůžete využít jako odkládací prostor. Bonusem však může být, že se k pračce při jejím plnění není třeba ohýbat.

Horní plnění

+ úspora místa

+ pohodlné vkládání prádla

– nedají se vestavit

– méně funkcí

– nelze využít jako odkládací prostor

Přední plnění

+ více funkcí

+ efektivnější 

+ možnost vestavby

+ lze využít jako odkládací prostor

– prostornější

Vzhledem k uvedeným kladům a záporům jsme do následného srovnání nejlepších praček se sušičkou vybrali pouze modely s předním plněním.

Počet otáček

Ač se to na první pohled nezdá, tak i údaj o počtu otáček za minutu je velice důležitý, jelikož pro efektivní využití praní a sušení je potřeba minimálně 1 200 ot./min.  Čím více otáček, tím lépe. Spotřebuje se totiž méně energie i času a ušetříte na provozních nákladech. Na druhou stranu příliš vysoký počet otáček má za důsledek nežádoucí mačkání prádla. Námi vybrané modely automatických praček se sušičkou mají ideální počet otáček, a to 1400 ot./min. Přesto budete muset některé prádlo vyžehlit, jelikož ani po usušení není vše dokonalé. 

Maximální náplň

Maximální náplň při praní a maximální náplň při sušení se vždy liší. Kapacita sušení je vždy menší než kapacita praní, proto je třeba buď prát rovnou menší dávky prádla anebo po doprání část prádla odebrat a dosušit jej později. Záleží, jak velkou rodinu máte a dle toho se také rozhodovat při koupi sušičky s pračkou, abyste pak nezjistili, že vám maximální náplň není dostačující. Čtyřčlenné rodiny by měli rozhodně volit kapacitu minimálně 8 kg prádla. 

Spotřeba vody 

V každé rodině, kde se pere a suší téměř každý den je spotřeba vody u pračky a sušičky v jednom důležitým parametrem. Voda je využívána totiž nejen k praní, ale také ke chlazení při procesu sušení. Takže díky údaji o spotřebě vody za jeden cyklus si snadno dopočítáte celkovou roční náročnost nákladů. Rozhodně je potřeba tento parametr brát vážně a vybírat automatickou pračku se sušičkou velice pečlivě.

Hlučnost

U kombinovaných praček se sušičkou rozlišujeme hlučnost při praní a hlučnost při odstřeďování. První z uvedených hlučností je vždy nižší. Běžná hlučnost se pohybuje okolo 55 dB a při odstřeďování je to kolem 75 dB. Hlučnost při sušení bývá podobná, jako je tomu při praní. Pokud by hlučnost překročila 90 dB, bylo by to pro uživatele již velice nekomfortní a obtěžující. Ovšem vždy také záleží na umístění sušičky s pračkou v domácnosti, v suterénu snesete jistě i hlučnější pračku se sušičkou, ovšem například v koupelně nebo v kuchyni jistě oceníte tišší spotřebič. 

Praktické funkce

Pračka se sušičkou disponuje nejrůznějšími funkcemi, které najdete i u samostatných spotřebičů. Mezi nejčastější z nich patří:

 • odložený start,
 • dětská pojistka,
 • Aqua Stop,
 • parní praní,
 • technologie Dual Sense,
 • detekce náplně,
 • systém Steam Care,
 • program pro alergiky,
 • 6 Motion,
 • připojení k Wifi,
 • a další.

Odložený start vám umožní si efektivně plánovat svůj čas a spustit praní a sušení přesně v době, která vám bude nejvíce vyhovovat. Dětská pojistka zajistí, že vaše děti pračku se sušičkou samy nezapnou, ani ji nebudou moci nijak ovládat nebo přenastavit. Aqua Stop je ochranný mechanismus chránící před vytopením způsobeným poruchou nebo poškozením přívodní hadice. Parní praní se postará o méně pomačkané prádlo, navíc díky jeho osvěžení minimalizuje nutnost následného žehlení.

Chytrá technologie Dual Sense přizpůsobuje teplotu a dokonce i pohyby bubnu tak, aby bylo o vaše prádlo královsky postaráno a dostalo tu nejlepší péči. Automatická inteligentní detekce plnosti pračky a sušičky se postará o úsporu nákladů spojených s provozem, ale také šetří váš čas. Systém Steam Care využívá horkou páru pro osvěžení prádla a eliminaci přehybů, díky čemuž můžete výrazně omezit žehlení. Prádlo si déle zachová svůj tvar i texturu.

Speciální program pro alergiky využívá horkou páru, která dokáže prádlo vydezinfikovat, proniknout k nežádoucím alergenům a ty následně rozpustit a odstranit s účinností až 99,9 %. 6 Motion zajišťuje různé pohyby bubnu tak, aby se maximálně přizpůsobil konkrétní dávce prádla. Pro jemné praní zapojí houpavý pohyb, pohyb s pádem nebo valivý pohyb. V případě potřeby vyšší intenzity pak využije filtraci, drhnutí či volný pád. Připojení k Wifi je dnes vítaným benefitem u praček se sušičkou, protože tyto moderní spotřebiče umí komunikovat s mobilním telefonem. Snadno tak můžete stahovat nové prací programy, ovládat pračku se sušičkou pohodlně z gauče nebo diagnostikovat případné problémy.

Nejlepší pračky se sušičkou

Na následujících řádcích jsme pro vás připravili stručnou specifikaci jednotlivých vybraných kombinovaných praček se sušičkou, které shrnují jejich přednosti, funkce a vybavení.

Parní pračka se sušičkou Electrolux EW7W447W

Pračka se sušičkou vypere a vysuší vaše prádlo během jediného programu. Největším benefitem tohoto spotřebiče je systém Steam Care, který se postará o osvěžení prádla za pomoci páry, čímž eliminuje vznik přehybů a následnou potřebu žehlení. Systém Dual Care pak dokonale přizpůsobuje typu tkaniny i hmotnost náplně spuštěnému programu. Nadměrnému praní pak zabraňuje systém Sensi Care.

Electrolux EW7W447W

94 %
 • Systém Steam Care
 • Systém Sensi Care
 • Skvělý poměr ceny a výkonu
 • Slabší výkon sušičky
11900 Kč

Pračka se sušičkou AEG Dualsense L7WBG47W

Skvělá kombinace výkonné pračky a šetrné sušičky v jednom vás jistě osloví. Díky možnosti zvolit z 10 dostupných programů, se tento spotřebič dokonale přizpůsobí každému druhu prádla. Inteligentní automatická detekce plnosti pračky a sušičky vám přinese úsporu nákladů.  Zajímavým benefitem je pak program 60 Minute, který za tuto krátkou dobu nejen prádlo vypere, ale také usuší.

AEG Dualsense L7WBG47W

91 %
 • Efektivní a šetrné sušení
 • Inteligentní volba
 • Inteligentní detekce naplnění
 • Pouze 10 programů praní
15900 Kč

Pračka se sušičkou LG F94J8FH2S

Velkou předností této pračky se sušičkou v jednom je možnost ovládat ji pomoci Wifi přes mobilní aplikaci Smart ThinQ, která je plná inovací a umožňuje stahování dalších pracích programů. Technologie 6 Motion pohybuje bubnem různými směry, čímž poskytuje textiliím správnou péči a oděvy budou krásně čisté. Motor Inverter Direct Drive zajišťuje velice tichý chod spotřebiče. Program pro alergiky zničí až 99,9 % alergenů díky vysoce dezinfekční páře, které způsobují alergie nebo respirační onemocnění.

LG F94J8FH2S

91 %
 • Nízká spotřeba vody
 • Možnost praní až 9 kg prádla
 • Možnost sušení až 6 kg prádla
 • Možnost ovládíní přes Wifi
 • Technologie 6 Motion
 • Vyšší cena
17900 Kč

Pračka se sušičkou LG F84J6TG0W

Chytrá pračka se sušickou se pyšní NFC technologií, která propojí spotřebič s chytrým telefonem, můžete stahovat nové programy nebo si sami diagnostikovat a řešit případné problémy. Díky 6 Motion se buben spotřebiče dokáže pohybovat různým způsobem, aby se maximální přizpůsobil péči o vaše prádlo. Inventorový motor Direct Drive zaručuje navíc tichý provoz a maximální spolehlivost. Program pro alergiky ocení každý uživatel náchylný k prachovým roztočům. Prádlo je vydezinfikováno, alergeny jsou rozpuštěny na 99,9 % odstraněny.

LG F84J6TG0W

85 %
 • Možnost prát až 8 kg prádla
 • Možnost sušit až 5 kg prádla
 • Nízká hlučnost
 • Vysoká spotřeba vody
 • Špané a neintuitivní ovládání
14900 Kč

Pračka se sušičkou Candy ROW 4854DXH/1-S

Pračka se sušičkou Candy se pyšní rychlými a efektivními cykly pro denní potřebu. Vybírat můžete ze sady osmi rychlých programů v délce od 14 do 59 minut. Exkluzivní funkce Snap&Wash a aplikace Simply-Fi umožňuje zvolit program pomocí chytrého telefonu. Jednoduše vyfotíte hromadu špinavého prádla a aplikace vám sama doporučí správný program, teplotu i počet otáček. Technologie Speed Drive Motor umožní vyprat vaše prádlo až o 50 % účinněji, a to i při výběru z rychlých cyklů. Pro maximální komfort je pračka se sušičkou vybavena vyšším a větším plnícím otvorem. 

Candy ROW 4854DXH/1-S

84 %
 • Funkce Snap&Wash
 • 14 pracích programů
 • Vysoká spotřeba vody
10400 Kč

Jak kvalitní je sušička v případě kombinovaných praček?

Záleží na konkrétním modelu, ale obecně mají kombinované pračky horší pověst než si zaslouží. Pračka se sušičkou je kvalitní přístroj, který odvede patřičně svoji funkci. Samostatná pračka a sušička však stále nabízí kvalitnější výsledek.

Kolik stojí pračka se sušičkou?

Ceny začínají na úrovni okolo 10 tisíc korun, kvalitnější zařízení stojí klidně i dvojnásobek.

Proč je dobré mít sušičku?

Především v bytech je sušička nepostradatelná. Stejně tak pokud máte děti a je třeba často prát, nabízí sušička skvělé benefity.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.