Recenze sluchátek k televizi

Nechcete při poslechu televize rušit další členy domácnosti nebo vám jen televizní sluchátka pomáhají lépe rozumět všemu co se v televizi odehrává? Srovnávací recenze nejlepších sluchátek k televizi.

  • Nejlepší poměr cena/výkon
    93 %

    Panasonic RP-HT265E

    • Velmi příznivá cena, která odpovídá kvalitě sluchátek
    • Frekvenční rozsah do 25 000 Hz
    • Možno ovládat hlasitost přímo ovládáním u sluchátek
    • Přívodní kabel s délkou 5 metrů
    • Poměrně těžká sluchátka vážící 500 gramů
    580 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    91 %

    Pioneer SE-MS7BT

    • Velmi lehká sluchátka s hmotností pouze 290 g
    • Velmi dobrá výdrž v provozu až 12 hodin
    • Ideální a intuitivní ovládání přímo na sluchátkách
    • Bohužel nejsou moc dobré v izolování okolního zvuku
    • Náušníky se nevytáčejí do stran
    2700 Kč Zkontrolovat ceny
  • Nejlepší výbava
    89 %

    Apple AirPods PRO

    • Režim aktivního potlačení zvuku umí potlačit okolní hluk, ale také zapnout režim propustnosti
    • Reproduktory s vysoce pohyblivou membránou prakticky nezkreslují zvuk
    • Jsou praktické a můžete je využít naprosto ke všemu
    • Vysoká cena
    • Přestože jsou špunty ergonomicky vyladěné, nemusejí každému sedět v uších
    5500 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    85 %

    Sony MDR-RF811RK

    • Velké reproduktory s profilem 40 mm dokáží podat velmi kvalitně zvuk
    • Radiofrekvenční šíření umí šířit zvuk v požadované kvalitě na vzdálenost až 100 metrů
    • Baterie sluchátek vydrží hrát až 13 hodin
    • Sluchátka šumí, pokud je tichý zvuk
    • Baterie ve sluchátkách se do plného nabití nabíjí 16 hodin
    1300 Kč Zkontrolovat ceny
  • Dobrá volba za rozumnou cenu
    84 %

    Niceboy HIVE podsie

    • Připojení s televizí nebo telefonem přes nejnovější Bluetooth 5.0 s přenosem dat až 50 Mb/s
    • Unikátní výdrž až 15 hodin
    • Opravdu velmi lehké
    • Podle zákazníků se u některých zdrojů zvuku stává, že sluchátka jsou poměrně dost tichá
    • Pokud je více Bluetooth zdrojů, může vypadávat signál na zhruba půl sekundy
    750 Kč Zkontrolovat ceny

Jsou chvíle, kdy není možné mít puštěný zvuk televize. Ideální volbou, jak nerušit rodinu třeba ve večerních hodinách, jsou sluchátka k televizi. Dnes už jsou taková sluchátka velmi kvalitní a pohodlné. Ukážeme vám, jaká sluchátka k televizi vybrat, a jestli jsou lepší sluchátka bezdrátová. Vše se dozvíte v naší recenzi sluchátek k televizi. Pusťte se do našeho nákupního rádce.

3 nejlepší sluchátka k televizi

  1. Apple AirPods PRO: multifunkční kvalitní sluchátka bez kompromisů
  2. Niceboy HIVE podsie: bezdrátové špunty za minimální cenu
  3. Sony MDR-RF811RK: sledování televize s kvalitnějším zvukem za dobrou cenu

Jaké existují typy sluchátek k televizi?

Sluchátek existuje několik typů, můžete si vybrat takové, které vám nejvíce vyhovují. Některé jsou dokonce univerzální, jiné se hodí spíše opravdu jen na sledování televize, k počítači a podobně. Vůbec nejrozšířenější jsou takzvané špunty a pecky, ale stále oblíbenější jsou dnes sluchátka přes hlavu – která jsou většinou kvalitnější a lépe tlumí zvuk.

  • Špunty jsou velmi oblíbené. Na svém konci mají špunty gumový nástavec, který jde ideálně měnit podle velikosti, aby sluchátka v uchu dobře držela. Gumový nástavec má za cíl hlavně tlumit okolní zvuky. Dnes se jedná o nejrozšířenější typ sluchátek.
  • Pecky se používaly hlavně několik let zpět, dnes jsou pomalu na ústupu. Mají zakulacený tvar, aby v uchu dobře držely a zároveň nevypadávaly. Jsou do ucha vloženy volně. Neumí ale tak dobře tlumit zvuk, nicméně mohou být pohodlnější než třeba špunty.
  • Sluchátka přes hlavu, která zcela překrývají uši a jsou spojena páskem, ten je zároveň upevňuje. Většinou se jedná o sluchátka, která velmi dobře tlumí okolní zvuk, protože ucho zcela uzavřou. Na druhou stranu jsou poměrně masivní a jejich hmotnost je vyšší. Někdy mohou na uši až moc tlačit.
  • Sluchátka přes uši se usazují na ušní boltec a většinou ho nepřesahují. Můžeme říct, že se jedná o jakýsi mezistupeň mezi špunty a sluchátka na uši. Sluchátka jsou sice skladná a lehká, ale také často nepohodlná.

Jak správně vybrat nejlepší sluchátka k televizi?

Výběr sluchátek k televizi není nijak složitý. Především je potřeba myslet na to, že sluchátka byste neměli na první pohled vybírat podle designu, podle toho, jak se vám líbí. Jde především o kvalitu zvuku, na tu je potřeba se zaměřit. Existuje několik kritérií správného výběru, které vám během naší recenze prozradíme. Na ty se při výběru zaměřte.

Bezdrátová technologie Bluetooth

Sluchátka k televizi, která využívají bezdrátovou technologii Bluetooth jsou nejběžnější. Technologie Bluetooth je dostatečně kvalitní na to, aby splňovala vše, co je potřeba – včetně dosahu který je většinou 9–12 metrů. Výhodou je také kompatibilita mezi všemi zařízeními, které dokáží přes Bluetooth komunikovat. Jako sluchátka k televizi jsou bezdrátová Bluetooth sluchátka skvělou volbou.

TIP: Věděli jste, že dnešní Bluetooth 5 má přenosovou rychlost až 50 Mb/s a svou kvalitou se rovná sluchátkům s kabelem? Nebojte se tak bezdrátové technologie.

Radiofrekvenční připojení

Připojení sluchátek pomocí radiofrekvenčních vln je druhou možností – málo využívanou. Nicméně takovéto propojení sluchátek dosahuje ještě o něco lepší kvality zvuku než Bluetooth technologie. Ovšem běžný uživatel to jen těžko rozezná. Kromě toho jsou radiofrekvenční sluchátka dražší.

Kodeky

Velkou roli u Bluetooth sluchátek k televizi hrají roli také kodeky – ovlivňují výslednou kvalitu zvuku. Důležitý je především SBC kodek, který řeší ztrátu malého poměru dat při bezdrátovém přenosu. Většinou se označuje jako LDAC nebo AAC u sluchátek od Applu. Kodeky umí kódovat signál, poslat ho do sluchátek a poté zpětně dekódovat. Důležité je, aby zařízení i sluchátka podporovala stejné kodeky. Kodeky existují se ztrátovou kompresí a bezztrátovou kompresí – takové kodeky jsou samozřejmě lepší, ale podporují je sluchátka v dražší cenové hladině. Nicméně byste potom dokázali přehrávat hudbu také ve velmi kvalitním (a objemném) formátu FLAC. Ale u sluchátek k televizi to není nutné.

Baterie a výdrž

Na čem opravu při výběru záleží? Především na baterii. Rozhoduje o tom, jak dlouho vám bezdrátová sluchátka vydrží v provozu. Samozřejmě to nemusíte řešit u sluchátek s kabelem. Kapacita baterie se udává v mAh a čím je číslo s jednotkou mAh vyšší, tím déle vám sluchátka většinou vydrží. Hodně to ale záleží na velikosti a výkonu měničů ve sluchátkách. Může se tak stát, že sluchátka s menší kapacitou baterie vydrží v provozu déle.

Proto se poohlížejte spíše po výdrži, kterou výrobci uvádějí. Najdete ji na většině sluchátek. Tady už si můžete být jisti skutečnou hodnotou. Jen pozor na to, že se běžně tato výdrž udává při poslouchání hudby s hlasitostí na 50 %. Pokud rádi posloucháte zvuk hlasitěji, výdrž se snižuje. Při sledování televize byste měli mít taková sluchátka, která vydrží minimálně 3 až 4 hodiny v provozu.

Nabíjecí pouzdro a nabíjení

Nabíjení bezdrátových sluchátek k televizi se dělí většinou na 2 způsoby. Jednak u menších sluchátek je vložíte do nabíjecího pouzdra, ale u větších sluchátek přes hlavu stačí připojit kabel. To má tu výhodu, že často můžete sluchátka nabíjet, a přitom je používat – to u pecek a špuntů, které se vloží do nabíjecího pouzdra není možné. Pouzdro většinou zvládne 3 až 4 nabíjecí cykly.

Nabíjecí krabička ale slouží i jako praktické pouzdro, které brání poškození nebo ztrátě sluchátek. Je to velmi výhodná kombinace.

Materiál náušníků

Protože sluchátka přes hlavu se bez náušníků neobejdou, je důležité při výběru sluchátek k televizi zvolit správně materiál. Špatně zvolený materiál má hned několik nevýhod. Mohou se vám rychle potit uši, tlak sluchátek v kombinaci s materiále může být nepříjemný a stejně tak mohou sluchátka špatně izolovat okolní zvuk. Nejlepší jsou z pravé kůže a veluru, protože jsou odolné, a přitom příjemné na uších. Někdy máte dokonce možnost přikoupit nové náušníky, pokud jsou ty staré opotřebované.

Nezapomínejte na design

Přestože sluchátka k televizi musí být hlavně funkční, je rozhodujícím parametrem i design. Jen těžko budete rádi nosit taková sluchátka, která se vám nebudou líbit. Navíc taková sluchátka mohou být i víceúčelová, nejen k televizi, ale také na běžné poslouchání hudby a podobně. Stejně jako ke hraní her.

Technické parametry

Sluchátka k televizi, stejně jako jiná sluchátka, mají i technické parametry, na které je dobré se zaměřit při výběru. Některé jsou důležitější, jiné méně.

Frekvenční rozsah

Jedním z důležitých parametrů pro výběr sluchátek je frekvenční rozsah. Ideální maximální hladina je okolo 20 000 Hz, více už lidské ucho není schopno rozpoznat. Nicméně jsou sluchátka, která mají rozsah až do 30 nebo 40 0000 Hz. Mají pak lepší kvalitu zvuku v okrajových pásmech. Obecně ale nepotřebujete tak velký frekvenční rozsah, a už vůbec ne u sluchátek k televizi.

Útlum

Společně s frekvenčním rozsahem se můžete setkat také s útlumem. Udává se v decibelech (dB) a neměl by u sluchátek přesahovat více než 3 dB. Pokud máte pouze sluchátka k televizi, pak si můžete dovolit útlum maximálně do 5 dB. Ovšem například hudební scény budou trochu hůře kvalitní.

Hmotnost

Hmotnost byste určitě měli brát také v úvahu. Samozřejmě u špuntových sluchátek nebo pecek nemusíte hmotnost řešit, ale například u velkých sluchátek přes hlavu už hraje velkou roli. Je rozdíl mít na sobě lehká pohodlná sluchátka a příliš těžká sluchátka. Jednoznačně čím menší hmotnost, tím lépe. Ovšem pozor, někdy to může být na úkor kvality – například plast bude vždy lehčí než kov a tvrzený plast zase těžší než ten obyčejný. Je potřeba hledat kompromis a podívat se také na to, z jakých materiálů jsou sluchátka vyrobena.

Pozor na zkreslení

Zkreslení je parametr, se kterým se nemusíte vždy setkat. Většinou ho nenajdete u levnějších sluchátek nebo neznámých výrobců. Tradiční výrobci, kteří vyrábějí i kvalitní sluchátka se zkreslením pracují. Zkreslení zvuku udává, o kolik se sníží kvalita zvuku, než dorazí do vašich uší. U kvalitních sluchátek k televizi je to často okolo 01–03 %, obecně je ale dobrá jakákoli hodnota pod 1 %. Pokud navíc nebudete sledovat filmy ve velkém rozlišení s dobrým zvukem, může to být u sluchátek k televizi i více.

Další vlastnosti a funkce

Tlumení zvuku mají prakticky všechna sluchátka. Ovšem často jen to pasivní, které je dáno utlumením ucha náušníky, špunty a podobně. Aktivní tlumení zvuku už dokáže upravovat okolní zvuk tak, abyste ho neslyšeli. Prakticky otáčejí zvukovou vlnu a vynulují její rozsah. Kvalitní sluchátka k televizi tak dokáží odfiltrovat až 30 dB okolního zvuku.

Ambient sound umí zvyšovat kvalitu poslechu tím, že do zvuku ze sluchátek „přimíchá“ okolní ruch. Nahrazuje dražší technologii ANC.

Mikrofon je dnes prakticky součástí všech sluchátek. Ale u sluchátek k televizi ho stejně ani nevyužijete.

Vnitřní paměť dnes moc sluchátek nemá. Díky vnitřní paměti ve sluchátkách si dokážete nahrát například hudbu do sluchátek, která se bude přehrávat, aniž byste sluchátka měli připojena k telefonu, televizi a podobně.

Multi point usnadňuje spárovat sluchátka s více zařízeními najednou. Například u Apple je to MacBook, iPhone a třeba iPad nebo iWatch. Multi point pak usnadňuje přepínání mezi nimi – často i automaticky. Je to velmi pohodlné.

Automatické vypnutí a pozastavení přehrávání, pokud sluchátko vytáhnete z uší. Pomocí tlakových senzorů dokáží rozpoznat, jestli je používáte. Pokud je z ucha vytáhnete, automaticky pozastaví přehrávání filmu nebo hudby. Po delším čase se navíc automaticky vypnou. Umí tak inteligentně šetřit baterii, pokud je třeba zapomenete dát ve spěchu zpět do nabíjecího pouzdra.

Panasonic RP-HT265E: sluchátka k televizi za lidovku

Jestli hledáte sluchátka k televizi za co nejmenší cenu, určitě vám budou vyhovovat Panasonic RP-HT265E. Nejsou to sluchátka od neznámého výrobce, to je velká výhoda. Panasonic nabízí za nízkou cenu pod 1 000 Kč spíše průměrnou kvalitu zvuku. Například k poslechu zvuku u filmů a seriálů jsou ideální volbou. Je však potřeba myslet na to, že sluchátka mají přívodní kabel, takže nesmějí být daleko od televize.

Panasonic RP-HT265E

93 %
  • Velmi příznivá cena, která odpovídá kvalitě sluchátek
  • Frekvenční rozsah do 25 000 Hz
  • Možno ovládat hlasitost přímo ovládáním u sluchátek
  • Přívodní kabel s délkou 5 metrů
  • Poměrně těžká sluchátka vážící 500 gramů
580 Kč

Sony MDR-RF811RK: sledování televize s kvalitnějším zvukem

Robustní náhlavní sluchátka Sony MDR-RF811RK s elegantním vzhledem. Jejich plusem je velmi dobrá kvalita zvuku za poměrně slušnou cenu. Výhodou samozřejmě je bezdrátová technologie přenosu zvuku, která je dokonce radiofrekvenční (ověřte si kompatibilitu se svou televizí). Radiofrekvenční přenos dosáhne neuvěřitelných 100 metrů.

Sony MDR-RF811RK

85 %
  • Velké reproduktory s profilem 40 mm dokáží podat velmi kvalitně zvuk
  • Radiofrekvenční šíření umí šířit zvuk v požadované kvalitě na vzdálenost až 100 metrů
  • Baterie sluchátek vydrží hrát až 13 hodin
  • Sluchátka šumí, pokud je tichý zvuk
  • Baterie ve sluchátkách se do plného nabití nabíjí 16 hodin
1300 Kč

Pioneer SE-MS7BT: ideální také k poslechu hudby

Značka Pioneer je často zárukou kvalitních sluchátek. Podobně je to také u modelu Pioneer SE-MS7BT. Jedná se o velmi kvalitní bezdrátová sluchátka s pohodlnými náušníky s elegantním hliníkovým povrchem. Díky tomu jsou zároveň dost odolné proti poškození. Zajímavostí je také NFC párování.

Pioneer SE-MS7BT

91 %
  • Velmi lehká sluchátka s hmotností pouze 290 g
  • Velmi dobrá výdrž v provozu až 12 hodin
  • Ideální a intuitivní ovládání přímo na sluchátkách
  • Bohužel nejsou moc dobré v izolování okolního zvuku
  • Náušníky se nevytáčejí do stran
2700 Kč

Niceboy HIVE podsie: bezdrátové špunty za minimální cenu

Ideální, pokud hledáte opravdu malá sluchátka typu špunty nebo pecky, navíc za opravdu minimální cenu. Takové jsou Niceboy HIVE podsie. Sluchátka mají speciální technologii MaxxBass, která posunuje zvuk spíše do basů. Výhodou je, že jsou navíc odolná proti vodě i prachu. To je u sledování televize vedlejší, ale můžete je využít i jinak, třeba na sport. Právě to je jejich velká výhoda.

Niceboy HIVE podsie

84 %
  • Připojení s televizí nebo telefonem přes nejnovější Bluetooth 5.0 s přenosem dat až 50 Mb/s
  • Unikátní výdrž až 15 hodin
  • Opravdu velmi lehké
  • Podle zákazníků se u některých zdrojů zvuku stává, že sluchátka jsou poměrně dost tichá
  • Pokud je více Bluetooth zdrojů, může vypadávat signál na zhruba půl sekundy
750 Kč

Apple AirPods PRO: multifunkční kvalitní sluchátka bez kompromisů

Sluchátka hlavně pro všechny, kteří mají například Apple TV nebo další produkty od Applu. Nový model sluchátek Apple AirPods PRO předčil mnoho očekávání – a samozřejmě také odhad ceny. Sluchátka jsou poměrně drahá, ovšem mají mnoho speciálních funkcí včetně aktivního potlačení hluku nebo automatickou úpravu hudby na základě toho, co posloucháte, nebo kde se pohybujete. Navíc jsou skvěle ergonomicky vyladěné, takže dokonale padnou a drží v uchu.

Apple AirPods PRO

89 %
  • Režim aktivního potlačení zvuku umí potlačit okolní hluk, ale také zapnout režim propustnosti
  • Reproduktory s vysoce pohyblivou membránou prakticky nezkreslují zvuk
  • Jsou praktické a můžete je využít naprosto ke všemu
  • Vysoká cena
  • Přestože jsou špunty ergonomicky vyladěné, nemusejí každému sedět v uších
5500 Kč

V čem se liší sluchátka k televizi od běžných sluchátek?

V základě se moc sluchátka neliší. Nejdůležitější je zvolit správná sluchátka podle požadovaných parametrů. Lepší k televizi budou například bezdrátová sluchátka.

Kolik stojí sluchátka k televizi?

Od několika stovek korun až po několik tisíc korun, záleží především na tom, jakou kvalitu zvuku vyžadujete.

Jak se připojují bezdrátově sluchátka k televizi?

Obvykle pomocí technologie Bluetooth nebo přes radiofrekvenční připojení.

#Novinky

Recenze Revolut, zkušenosti a tipy

Komplexní aplikace se spoustou funkcí, která vám ušetří peníze i starosti při správě financí, to je v krátkosti Revolut. Jaké jsou jeho úplné funkce a vyplatí se Revolut využívat? Rozsáhlá recenze aplikace Revolut.

Recenze gramofonů

Gramofony nejsou jen hudbou dávné minulosti, ale naopak zažívají velký návrat. Spousta milovníků hudby preferuje zvuk gramofonu před moderními digitalizovanými formáty. Jaký gramofon je dle recenze gramofonů nejlepší?

Recenze herních konzolí

Herní konzole jsou multifunkčním centrem domácnosti, které se postará o kompletní zábavu u televize. Jaké konzole jsou aktuálně na trhu a jaká je pro vás ta nejlepší? Velký test a srovnání herních konzolí.